Haftalık Bebek Burç Yorumları (25 Aralık – 31 Aralık 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler

2023 yılının son haftasındayız. Yeni takvim yılına günler kala Yengeç burcunda gerçekleşen dolunay enerjisiyle yılı kapatıyoruz. Bu haftanın başında çok güzel enerjiler olacak. Bu dönemde sezgisel anlamda bir şeyler yapmak, bir yola girmek zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Bunun için gerekli kararları almak adına istekliyiz. Ama çok büyük beklentiler içinde olmamak gerekiyor. Evet Neptünyen enerjiler her ne kadar ortalığı bulandırsa bile, kaderimizi ilgilendiren bir konuda atılması gereken adımlar var. Aynı zamanda Venüs-Neptünün olumlu kontağı ile ilişkilerde güzel bir akış var. İlham ve yaratıcılığımız yükseliyor. Koşulsuz sevgi ve bütünleşme arzusu, şefkat ve merhamet duygusu ile karşı tarafa fedakarca etkiler devrede olacaktır.

27 Aralık’ta Yengeç burcunda oluşacak dolunay ile, duygularımız yoğun, hassas ve kırılgan bir çizgi üzerinde olacak. Odak noktamızı aile, yuva, taşınma, yer değişiklikleri ve vatan millet meselelerini gündemimize getiriyor. Neptünyen ve Marsiyen enerjilerle hayal kırıklıkları, yanlış anlaşılmalar ve tartışmalara açık bir süreç olabilir. Beklentiler konusunda kendimizi karşı tarafa rahat ifade edemeyebiliriz. Karşımızdaki insanları anlamakta da yanılabiliriz. Cesur davranmaya yönelik bir dönem değildir. O sebeple bunun bilincinde hareket edip tedbirli olmamız gereken günlerdir.

Gelin bakalım haftamız bebeklerimizi nasıl etkiliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri bu hafta ev, yuva ve aile alanında yaşayacakları dolunay ile içe çekilecekleri bir süreçte olacaklar. Ev içinde değişimler, taşınma gibi durumlar olabilir. Aile büyükleriyle bağ kurarak onlarla bir arada zaman geçirmekten keyif duyacaklar.  Fakat aile arasında herhangi bir gerginlik olursa bebeğiniz bunu hissedecek ve huzursuz olmasına neden olacaktır. Farkında olmakta yarar var.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğinizin bu hafta zihinsel faaliyetlerde bulunmak ve eğitim açısından geliştirmek için fırsatlar olacaktır. Yakın çevre ilişkileri, kardeşler ve kuzenlerle vakit geçirerek iletişimleri güçlenecek. Keyif alacakları seyahatler, geziler gündemlerinde. Bu dönemde el becerileriyle ya da ifade becerileri ile ilgili şeyler öğrenmelerini destekleyici aktiviteler konusunda destekleyin.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebekleri bu haftayla birlikte sahip olduklarını ve değer verdiği şeyleri duygusal bir şekilde tanımladığı zamandalar. Sizler bu dönem çocuğunuzun geleceği adına parasal konularda bir girişim yapmak için harekete geçebilirsiniz. Fakat gelir ve gider dengesini iyi ayarlamanız önemli olacak. Sağlık olarak ise oldukça destekli bir gökyüzü altındalar.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebekleri için önemli bir hafta! Çünkü Dolunay’ı burçlarında yaşayacaklar. Çocuğunuzun bu ara aidiyet ihtiyacı ve duygusal iniş çıkışları yoğun olacaktır. Söylediğiniz bir sözden ya da bir bakışınızdan etkilenmeleri olasıdır. O sebeple annesinden desteğe ihtiyaç duyacaktır.  Daha oyun yaşında ise sevgilerini yönlendirebilecekleri, bakma besleme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri oyuncak bebekler bebeğinize iyi gelecektir.

Aslan Burcu

Aslan bebekleri bu hafta sağlık konusunda temkinli olmaları gerekiyor. Özellikle huzursuzlukları dişleri ve kemik yapısı kaynaklı hassas olabilir. Uykusuzluk yaşayabilirler. Bu dönemde içe çekilme ve yalnız kalma ihtiyacı olacağı için sosyalleşmek açısından uygun değildir. Daha çok evde, ailecek yapılan oyunlar en keyif aldığı aktiviteler olacaktır.

Başak Burcu

Başak burcu bebekleri haftanın en sosyal kelebekleri olacaklar:) Arkadaşlarıyla bir arada olmalar, organizasyonlar, partiler içinde keyifli vakitler geçirebilirler. Kimi başak çocukları ise kulüplere üye olarak yeni bir gruba dahil olabilir. Fakat bu hafta şuna dikkat etmek gerekir ki; başakların hisleri çabuk kırılabilir. Bu nedenle sosyalleşirken sağlıklı bir özgüven geliştirmesi için desteklemeniz önemli olacaktır.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğinizin bu hafta geleceğini ilgilendiren bir konu öncelik kazanabilir. Kadınlardan gelen önemli destekler sizi sevindirecek görünüyor. Eğer yaşına göre eğitimle ilgili bir süreç içinde iseler fırsatlar devreye girecektir. Bunun dışında teraziler tartışmalı ortamlarda çok huzursuz olurlar. Bu nedenle evin içinde anlaşmazlıklar olsa dahi sonunda barıştığınızı ve herkesin iyi olduğunu bebeğinize göstermekte fayda var.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebekleri biraz günlük rutinlerinin dışına çıkıp seyahat edecekleri bir süreçteler. Yolda, trafikte, seyahatte dikkat etmeniz gereken şey, dalgınlık ve unutkanlıklara karşı önleminizi alın. Bunun dışında iletişim, bol bol konuşmalar, size merak ettiklerini soracağı  zamanlar. Bu nedenle önümüzde ki günlerde yapılacak en güzel aktivite kitaplar, masal okumak gibi yada harfler içeren oyunlarla vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

Yay Burcu

Yay burcu bebekleri neşeli ve eğlenceli yapıları, geçinmesi kolay tavırları ile her zaman için çevresindeki kişiler tarafından sevilirler. Bu hafta ise Venüs Yay burcuna geçerek tüm dikkatleri üzerine çekecekleri güzel bir dönem başlıyor. Arkadaşlarıyla uyumlu vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, hatta seyahat etmek için çok fırsatlı olacaklar.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu bebekleri başkalarıyla birlikte hareket etmek isteyecekleri süreçteler. Sosyal alanları hareketleniyor. Paylaşıma yönelik bazı gerilimler olabilir. Ama hiç merak etmeyin çocuğunuz bunun sonucunda bir deneyim elde edecek. Bunun dışında yeteneklerini keşfederek çocuğunuzla gurur duyacağınız gelişmeler keyfinizi artıracak gözüküyor.

Kova Burcu

Kova burcu çocuklarının bu hafta sağlıklarına ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Kemikler ve dişlerde bazı hassasiyetleri olabilir. Uyku sorunları yaşanabilir. Bakımını üstlenen birileri varsa onlar adına yeni kararlar alabilirsiniz. Günlük rutinlerde yapacağınız değişimler dikkat çekiyor. Yeme- içme, sağlık, diyet gibi alanlarda bir düzene gidebilirsiniz.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri hayal güçleri çok yüksektir. Bu hafta bunun için destekleniyor olacaklar. Yaratıcı oyunlar ile eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Sevdiği şeyler konusunda oldukça ısrarcı ve tutkulu olabilirler. Bu süreçte çocuğunuzun yeteneklerini keşfedecek ve hatta şaşıracaksınız. Bir Balık burcu bebeğiniz varsa onların küçüklükten itibaren yaratıcılıklarını beslemek ve hayal kurmalarını desteklemek çok faydalı olacaktır.

 

Haftanız güzel geçsin.

 

Hoşça kalın.

Astrolog Pınar Döngez

 

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Post navigation

Bir yanıt yazın