Haftalık Bebek Burç Yorumları (2 Ekim – 8 Ekim 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Bu haftaya başlarken gökyüzünde Merkür Neptün karşıtlığı etkisiyle başlıyoruz. Bu bizim yanlış kararlar verme, dalgınlıklar, unutkanlıklar, zihin karışıklığı ve kendimizi ifade ederken zorlanmaya neden olabilir.  Eğer önemli bir anlaşma, alım, satım veya ticaret gibi konularınız varsa dikkatli adım atmanız gerekecek.

4 Ekim de Mars Güney ay düğümü ile kavuşum açısını gerçekleştirecek. Bu hafta enerji düşüklüğü ve isteklerde azalma getirir. Geçmiş bağlantılı konuların sizi durumlarda enerjinizin aşağı çekildiğini hissedebilirsiniz. Terazi burcunda olduğu için ilişkiler, ortaklıklarla bağlantılı olacaktır. Hak alma ve verme konuları oldukça hassas bir konu olabilir. Oldukça riskli, gerginlik çıkaran durumlardan uzak durulmalı. Yeni işlere girişmek, atılımda bulunmak, kendimizi bazı konularda ispatlamak açısından uygun günler olmayacaktır. Eğer bir girişim yapma imkanı önünüze çıkarsa burada çok uyanık ve bilinçli hareket etmeniz gerekebilir.

5 Ekim günü Merkür Terazi burcuna geçiş yapacak. İletişim açısından 15 gün boyunca ilişkilerde dengeye gelmek adına yapılacak konuşmalar ve görüşmeler hız kazanabilir. Hukuksal konularda uyuşmazlıkları çözecek ortak bir zemin bulma becerisi yakalayabiliriz. Ama bir o kadar da kararsız ve ikilemler arasında kalacağımız da bir süreçte olacaktır.

Peki bu hafta bebeklerimiz için ne anlama geliyor, gökyüzü bize ne anlatıyor?

Gelin başlayalım..

Bebeğinizin yükselen burcu ve kendi burcunu beraber okumanızı tavsiye ederim.

Koç Burcu

 Koç burcu bebeğiniz bu haftada dolunayın etkisini üzerinde yoğun hissediyorlar. Yeni başlangıçlar ve hızlı gelişmeler söz konusu olabilir.  Haftanın ilk günleri dalgınlık kaynaklı kafa karışıklıklarına, düşmelere, kazalara karşı dikkatli olunmalı. Daha hassas, kırılgan oldukları  bir hafta olacaktır. Ama yaratıcılıkları yüksek olacağından resim çizme, ellerini kullanarak yapılacak aktivitelerde destekleyebilirsiniz. Ve yaptığı şeylerin güzel olduğunu bilmesine izin verin bugünlerde çok daha kıymetli olacaktır.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğinizin bu haftaki süreçleri yaratıcı yönlerini kullanabilecekleri, okuma, öğrenme, keşfetme, eğitimle ilgili olarak konular ön planlarında olacak. O sebeple onlara kitaplar alın, beraber okuyun, onlara destek olduğunuzu gösterin. Çünkü sizden aldıkları destek ile aslında kendini özgüvenli bireyler olarak  adım atıyor olacak.  Sağlığı konusunda biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Günlük rutinlerini çok değiştirmeyin ve baskı uygulamaktan kaçının.

İkizler Burcu

Bu hafta İkizler burcu çocuğunuzun sosyal çevresinin değiştiği, yenilendiği bir zaman dilimi.  Daha fazla insanla bir arada olmak isteyecektir. Zaten İkizler burcu konuşmak, görüşmek ve bir arada olmak ister. İşte bu dönemlerde arkadaşlarıyla bir araya getirmek çok keyifli olacaktır. Bazı şeyleri bu bir oyuncağını paylaşmakta belki çok rahat hissetmeyebilirler. O nedenle daha diplomatik bir çözüm bulmalarına yardımcı olmanız gerekebilir.

Bebeğinizin Doğduğu Ayın Karakterini Etkilediğini Söylesek?

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebekleri haftanın ilk günleri ev ve aile içinde oldukça hassas olacakları bir zamandalar. O yüzden aile içinde olacak her durum bebeğinizi etkileyebilir. Buna dikkat edin.  Evde yaşanabilecek her hangi bir değişim yengeç bebeklerinin huzursuz hissetmesine neden olabilir. O yüzden desteklendiğini, yanında olduğunuzu hissettirin.  Ve bugünlerde kendisini ifade etmesine, yaratıcılığını göstermesine yardımcı olun.

Aslan Burcu

Aslan bebekleri bu hafta iletişimiyle, konuşmasıyla sizlerin dikkatini çekecektir. Yeni yeni kelimeler kullanması, kendini ifade etmesi sizleri şaşırtabilir. Evde vakit geçirmeyi daha çok isteyebilir. Havalarda yavaş yavaş soğudu malum evde çizgi filmler izlemek, beraber kitaplar okumak çok keyifli gelecektir. Yakınlarıyla kardeşleriyle oyunlar oynamak da çok hoşuna gidebilir. Eğer evin içinde bazı değişimler varsa bunları da çok fazla hissedecektir.

Başak Burcu

Başak burcu bebeklerinin bu hafta yakın çevresiyle ilgili bir şeylerini paylaşmak durumunda olmak ona biraz stresli gelebilir. Çok takılmayın yeteneklerini takdir edin ve günlük rutinlerini düzenlemesine izin verin. Sağlığıyla ilgili olarak çabuk hastalanmaya açık olabilir. O nedenle bağışıklığını güçlendirici besinlere ağırlık vermenizi tavsiye ederim.  Ayrıca düşmelere, sakarlıklara da dikkat edin.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeklerinin bu hafta evin içinde kurallar olması onu biraz sıkıştırıyor gibi hissedebilir. Sanki onu anlamadığınızı düşünebilir. Ama Terazi burçları uyumlu yapısıyla pek ses çıkarmaz ama içten biraz huzursuz hissetmesine neden olabilir. rüyaları çok yoğun olabilir. Biraz daha fazla uyuyarak tembellik edebilir. Bu dönem daha kolay nezle, grip olabilir veya varsa alerjileri tetiklenebilir. Temkinli olmakta fayda var.

bebek-burclar

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeklerinin bu hafta dolunayın etkisiyle sağlık, beslenme ve rutinler olacak. Bağışıklığını güçlü tutun, çünkü çabuk hasta olmaya meyilli olabilirler. Özellikle 15 günlük süreçte biraz daha tedirgin bir halde olabilir. Yeni alışkanlıklar kazandırmak için Ekim ortasını bekleyin. Bu dönem iletişimde sizleri dinleyerek harekete geçmek isteyecek, onay almadan yola çıkmakta zorlanabilir. Ancak hafta boyunca yeteneklerini sergilemek konusunda başarılı olacak. Spor konusunda destekleyin.

Yay Burcu

Bu hafta itibariyle Yay burcu bebeğiniz bu hafta kıpır kıpır, neşeli ve aktif olduğunu görebilirsiniz.  Fakat düşmelere, kazalara biraz açık bir zaman dilimi olduğu için özellikle kafa bölgelerini korumak önemli olacaktır. Yazmasına, çizmesine, okumasına bu dönemler destekleyin. Boya kalemleriyle resimler yapması ve ne çizdiğine dikkat ederek onunla yaratıcılığını keşfedebilirsiniz.

Oğlak Burcu

Oğlak bebeklerimiz için bu hafta  başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarıyla ilerleme zamanı diyebilirim. Kreşe giden çocuğunuz varsa bazı girişimler ve destekler gelebilir. Bebeğinizin hayatına yönelik hedef ve amaçları için harekete geçebilirsiniz. Ayrıca anne tarafından akrabalarıyla bir araya gelerek hoşça vakitler geçirebilir. Ailesinin hayatında önemli gelişmeler olabilir. Yada bir takım yer değişimleri, eve ait konularda gündemler bu haftada devam edecek.

Kova Burcu

Kova burcu çocuğunuz bu dönem yakın çevresinde hızlı bir değişim meydana gelebilir. Kardeşler, kuzenler yada yakın arkadaşlara gibi alanda onların hayatında bazı değişimlerde olabilir. Bir yandan da kendini ifade etme biçimi, kullandığı kelimeler, okuma, öğrenme veya yaptığı zihinsel faaliyetler gibi konularda yeni bir adım atabilir. 5-6 ayda belki de uğraştığınız bazı durumlar varsa şimdi bunun sonuçlarını göreceğinizde bir dönem.

Balık Burcu

Balık burcu bebeklerinin bu dönem  finansal koşulları hız kazanıyor olacak. Belki çocuğunuz adına yapacağınız bazı yatırımlar için adım atabilirsiniz. Ayrıca anneanne ve dedelerden destek gördüğü, bunun ona iyi geldiği, somut bir şeyler ortaya koymak istediği bir zamandalar. Ellerini kullanarak yaratıcılığını size göstermek istediğini görebilirsiniz. Sosyal medyaya biraz düşkünlüğü olduğunu fark edebilirsiniz.

Haftanız güzel geçsin.

Cesaret ve Umutla

Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Post navigation

Bir yanıt yazın