Bebeğinizin doğduğu ayın karakterini etkilediğini söylesek

Haftalık Bebek Burç Yorumları (18 Aralık – 24 Aralık 2023)

Merhaba Sevgili Ebeveynler

 

Bu haftanın önemi 22 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Böylece kış gün dönümü başlayıp kuzey yarım kürede günler uzamaya, güney yarım kürede ise kısalmaya başlıyor.

 

Kış Gündönümü, esasında 3 ay boyunca yaşamdan alınan dersler ve yeni olana hazırlık sürecidir. Bu zamanlarda  Bu zamanlarda doğru bir şekilde ilerlediğimizden emin olmak isteyeceğiz. “Hayatım ne yönde ilerleyecek? potansiyelim neler? neleri yapabilirim?” gibi benzeri sorularla meşgul oluruz.

 

Bir taraftan Oğlak burcunun yöneticisi Satürn namıdiğer ‘zamanın efendisi’, yerine getirilmesi gereken sorumlulukları anlatır. Kısacası emeğinizi nereye verdiğinizi ve zamanı nasıl kullandığınızı şimdi gözden geçirme vaktidir.

Güneş’in Oğlak burcu seyri ve haftamız bakalım bebeklerimizi nasıl etkiliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

 

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri bu haftaya enerjisi yüksek, odaklı, hevesli ve neşeli olarak başlıyor. Bu dönem içinde bazı bebeklerimiz çok daha hızlı yürümeye ve konuşmaya başlayabilir. Eğer yaşına göre eğitimle ilgili bir süreç içinde iseler fırsatlar devreye girecektir. Bunun dışında çocuğunuzun geleceğini düşünerek önemli girişimler adına harekete geçebilirsiniz.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğiniz bu hafta tam bir gezgin. Bol geziler, seyahatler ederek mutlu geçirilen bir zaman içindeler. Keyifleri gayet yerinde olacaktır. Fakat bedensel ihtiyaçları çok önemli olduğundan, giydiği kıyafetten tutunda karnının tok olması ve bezinin temiz olması önemlidir. Aksi halde oldukça huzursuz olacak ve  sizi zorlayacaktır.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebekleri çok zekidir. Hızlı öğrenir, meraklıdır ve keşfetmek arzusundalar. O sebeple  sosyalleşmelerine yardımcı olun.  Ve  sık sık akranları ile bir araya getirmenizi tavsiye ederim. Bunun dışında bu hafta sağlıklarına ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Üst solunum ve idrar yolları gibi alanlarda bazı hassasiyetleri olabilir.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebekleri bu hafta başkalarıyla birlikte hareket etmek isteyecekleri süreçteler. Sosyal alanları hareketleniyor. Partiler, organizasyonlar içine girebilirler. Bu dönemde çocuğunuzun geleceğini ilgilendiren konularda güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yeteneklerini keşfederek çocuğunuzla gurur duyacağınız gelişmeler keyfinizi artıracak gözüküyor.

Aslan Burcu

Aslan bebekleri bu hafta kendilerini, yaptıklarıyla kanıtlamak ve onay alma ihtiyacı içinde olabilir. Onları destekleyin ve ters bir davranış ile gururlarını kırmamalısınız. Unutmayın ki bir Aslan, cesaretlendirme ve destek ile daha çok açılır, kendilerini daha rahat sergilerler. Korkusuz ve cesur tavırları ile olmayacak riskleri göze alabilirler. Bu da dikkatsiz ve sakar bir yapıya neden olabilir. Aman dikkat!

Başak Burcu

Başak burcu bebekleri becerikli ve marifetli çocuklardır. Bunu da erken dönemde size hissettirirler. Fakat bazen sizinle inatlaşabilir. Burayı kontrol etme ihtiyacı varsa yapabileceğiniz en uygun yöntem ona görev vermektir. Mesela oyuncağını bir yerden bir yere götürmesi, bir eşyayı toplaması, bir şeyi tamir etmesi başakları çok motive eder.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz bu hafta ev, yuva, ailevi konular, yer değişimleri ön plana çıkıyor. Aile bireylerinin mutlu olması bebeğinizi olumlu anlamda etkileyecektir. Özellikle aile büyükleri, dedeler anneanneler ile zaman geçirmekten keyif duyacaklar. Bu nedenle önümüzdeki günlerde evde yapılacak aktivitelerle bazı uğraşlar dikkat çekiyor.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebekleriyle ilgili önemli konuları dışarıdaki insanlarla paylaşmamak yerinde olur. Tabiri caizse biraz göze gelebilirler. Düşmelere, sakarlıklara karşı dikkatli olunmalı. Bunun dışında güzel bir hafta. Size tavsiyem Akrep çocukları içinde rekabet içeren oyunlar oynamaya bayılırlar. Böylece kendi başarısını sergileyerek mutlu olacaktır.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğiniz adına sahip olunan kazançları güvenceye almak veya para biriktirme gibi finansal konular meşgul edecek gibi duruyor. Bebeğinizin beslenme düzeninde bir değişikliğe gidebilir ve bu süreçte diyet programına dahil olunabilir. O nedenle erken yaşlarda spora alıştırmak enerjilerini doğru yönetmeleri açısından oldukça faydalı olacaktır.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu bebekleri için gayet güzel bir zaman başlıyor. Sadece fazla inatlaşmayın;) Güneş 22 Aralık’ta burçlarına geçiş yapıyor ve 1 ay boyunca burçlarında kalacak. Fiziksel enerjileri artmaya başlayacak, Kendilerini güçlü bir şekilde ifade edip adeta parlayacaklar. Her birinin doğum günleri kutlu olsun şimdiden:)

Kova Burcu

Kova burcu çocuklarının Güneş 12. evlerine geçiş yaparak gizlide kalmış veya sizin göremediğiniz bir durum varsa burası aydınlanacak. Daha önce fark etmediğiniz bir konu için çözüm bulacaksınız. Bebeğinizle ilgili bir girişimde bulunmak istiyorsanız bunun için doğru bir zaman olmayabilir. İyice araştırılıp, aceleye gelmeden alacağınız kararlar önemli olacak.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu dönem yakın çevrelerindeki herkesle paylaşımlı olan her konuya uyum gösterir. Fakat kardeşleri veya kuzenleriyle aralarında bazı anlaşmazlıklar çıkabilir. İletişim, bol bol konuşmalar, size merak ettiklerini soracağı bir zamandalar. Bu nedenle önümüzde ki günlerde yapılacak en güzel aktivite kitaplar, masal okumak gibi yada harfler içeren oyunlarla vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Post navigation

Bir yanıt yazın