Bebeğinizin doğduğu ayın karakterini etkilediğini söylesek

Haftalık Bebek Burç Yorumları (13 Kasım – 19 Kasım)

Merhaba Sevgili Ebeveynler,

13 Kasım Akrep burcunda yeniay enerjisiyle haftamıza başlıyoruz. Akrep burcu bir şeyleri değiştirmek için sil baştan etkisi yaratabilir. Yeniaylar yeni farkındalıkların, yeni başlangıçların zamanıdır. Bu dönemde atacağımız adımlara özellikle dikkat edelim. Çünkü bu dönem beklenmedik şekilde gelişen sarsıcı haberlerle karşılaşabiliriz. Hafta başı bu anlamda sert, hafta ortasına doğru pozitif desteklerde olacak. Venüs’ün iletişim gezegeni Merkür ile  olumlu açısı ile daha bir şeyleri toparlama anlamında kullanabiliriz.

Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri için oldukça önemli bir hafta olacak. Çünkü yönetici gezegenleri Mars önemli bir yeniaya eşlik ediyor. Bu da onun daha zaman zaman hassas olmasına neden olabilir. Çocuğunuzla ilgili beklenmedik, kontrol dışı harcamalar yada parasal mevzular ön planda çıkabilir. Bunun dışında ailedeki dedeleri, anneanneleri ziyaret etmek, onlarla aradaki sevgi bağını pekiştirmek için keyifli zamanlar.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeklerinin bu hafta itibariyle karşıt burçlarında bir yeniay olduğu için, karşılıklı olacağı her kişi yada oyun arkadaşlarıyla yaşayacağı bazı anlaşmazlıklar yaşayabilir. Size bol bol şikayetlerde bulunabilir. Ama hiç merak etmeyin çocuğunuz akranlarıyla yaşadığı problemler olsa da, aslında paylaşmaya yönelik bir konuyu öğreniyor olacak.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebeklerinin bu haftada yine sağlık konusunda uyarılarım olacak. Çünkü bu konuda hassasiyetleri devam ediyor. Günlük rutinlerinde, beslenme alışkanlıklarında yeni düzenlemeler yapılması için harekete geçebilirsiniz. Bunun dışında yaratıcı çalışmalar yapmak renkli boyamalar, resim gibi aktivitelere vakit ayırmaktan keyif alacakları da bir süreç.

Yengeç Burcu

Yengeç  çocuğunuz bu dönemde sağlık konusunda şifalandıkları bir zaman içerisinde olacaklar. Günlük rutinlerinde, beslenme alışkanlıklarında yeni düzenlemeler yapılması açısından çok uygun. Sosyal ortamlarda bu hafta beklenmedik, sakarlıklara, kazalara karşı  biraz daha temkinli hareket etmenizi tavsiye ederim.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz için bu hafta aile içinde bazı krizli durumlar, beklenmedik yer değişimleri olasıdır. Bebeğiniz tüm bunları hissedebilir, huzursuz ve tedirgin olmasına neden olabilir. Ayrıca ev içinde oluşabilecek sakatlıklara, kazalara karşı önlem alınması yerinde olacaktır. Bebeğinizin günlük rutinlerini derleyip toparlamak, varsa eksikleri ve hataları keşfetmek adına bazı düzenlemeler yapabilirsiniz.

Başak Burcu

Başak burcu bebeğinizin bu dönem daha içe dönük bir yapıda olduğunu görebilirsiniz. Yaşça büyük olanların kardeşleriyle veya yakınlarıyla arasında kıskançlık anlamında bazı krizlere açık görünüyor. Bu ara çocuğunuza hikâyeler anlatmak, ilgi çekici ve eğlenceli olduğu kadar aynı zamanda eğitici ve besleyici bir aktivite!

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz için finansal konuda bir yatırım yapacaksanız beklenmedik risklere karşı dikkat edilmeli. Bunun dışında birlikte şarkı ve tekerlemeler söylemek gibi aktiviteler,  kitap okumak gibi erken dil becerilerinin gelişmesine katkı sağlaması adına faydalı olacaktır. Hatta belki bu aktiviteler okumaktan çok daha eğlenceli gelebilir çocuğunuza.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeğiniz adına bu haftadan itibaren fiziksel enerjileri çok yüksek olacaktır. Hiç olmadığı kadar hereketli, yerinde duramadığı zamandalar. O yüzden bazı sakarlıklara, kazalara karşı temkinli olunmalı. Sağlık anlamında ise bazı hassasiyetler oluşabilir. Çocuğunuzun geleceği adına yapacağınız uzun vadeli planlar ve kararlar adına harekete geçebilirsiniz.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle iletişimi yoğun, sosyal ve dışa dönük olacakları bir zamandalar. Fakat zaman zaman kafa karışıklıkları, yön kaybetme gibi temalar bağlamında temkinli olunması gereken zamandalar. Şarkı ve tekerlemeler söylemek gibi aktiviteler, konuşma, okuma, öğrenme becerisini geliştirmek açısından destekli.

bebek-burclar

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocuğunuz bu hafta yeni sosyal çevre değişimleri, bazı kulüplere üye olmak gibi konular ön planda. Fakat arkadaşlık ilişkilerinde aniden ortaya çıkabilecek gerilimlere, düşmelere, kazalara karşı dikkatli olmaları yerinde olacaktır. Bunun dışında anne tarafından akrabalarını ziyaretler içinde bulunarak keyifli zamanlar geçirebilirler.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri oldukça meraklı yapısı ile uzayı, dışarıda olanları, uçakları çok merak edecektir. Hiç sizin aklınıza gelmeyen soruları yaşına göre büyüdükçe sorarak öğrenmeye çalışacaktır. O yüzden bu hafta da onların geleceklerini ilgilendiren konularda yeteneklerini geliştirecek özellikle fikirsel anlamda hobilere başlatabilirsiniz. Bu sayede hem zihinsel olarak, hem de vizyonunu açacak faaliyetlerde beraberce bulunabilirsiniz.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu hafta dışarıda olmak istediği, gezmenin, seyahat etmenin ona iyi geldiği bir evrede olacaklar. Eğer yaşı tutuyorsa kardeşleriyle, kuzenleriyle oyunlar oynayarak vakit geçirmek isteyecektir. Bu dönem dikkat edilmesi gereken şey, enerjisi yüksek olacağı için bu enerjiyi doğru yönetemezseniz, arada agresifleşebilir ve ufak tefek problemler yaşayabilir maalesef ki.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın