Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (11 Aralık – 17 Aralık 2023)

Merhaba Sevgili Ebeveynler

Bu hafta 13 Aralıkta Yay burcunda Yeniay deneyimleyeceğiz. Hayatı anlamlandırma, geniş bir bakış açısı, yeni yerler, yeni yollar keşfetmek isteyebileceğimiz zamanlar. Etkisi 15 gün sürecek. Yeniaylar yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçiricidir.

Konumuz Yay’ın temsil ettiği konuları önümüze getiriyor olacak. Seyahatler, hukuksal mevzular, yurtdışı, pasaport, vize işlemleri, dini inançlar ve eğitimle ilgili konularda harekete geçirecektir.

Bir yandan Oğlak burcunda Merkür retrosu başlıyor. Gündemimiz iş, kariyer ve hedeflerimizi ilgilendiren konularda iç gözlem yapmaya davet edecek.

Bu dönem yeni bir başlangıç yapmaktansa geçmişte düşündüğünüz bir konuyu yeniden ele almanız adına fırsat sunuyor.  Belirsizliklere, yanılgılara ve kafa karışıklıklarına açık bir süreçteyiz. O sebeple daha sağlam adımlarla ilerlemekte fayda var. Önümüze gelen fırsatları enine boyuna düşünmeliyiz.

Güzel gelişmeleri getirebilir ancak bu başlatılan konu her neyse büyük beklenti içine girmemekte fayda var.

Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri doğuştan korkusuzdur. Çocuğunuzu bu hafta iyi gözlemleyin ama onun kendisi olmasına izin verin. Aşırı eleştiri yapmaktan kaçının. Ancak oldukça yaratıcı ve keşfedici tavırlarıyla meraklı ve hareketli olacağından gerekli önlemleri almanızda fayda var. Geçmişte çocuğunuz adına aldığınız bazı kararlarda düzenlemeye gidebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri de gündeminizde olabilir.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğinizi bu hafta özellikle kendi yaratıcılıklarını keşfetme konusunda cesaretlendirin. Sanat, müzik, tiyatro onların yetenekleri arasında.  Bu dönem çocuğunuz adına yapılan bir yatırım yada parasal bir mevzu sizleri meşgul edebilir.

Bazı seyahatler gündeminizde varsa aksilikler ve unutkanlık kaynaklı sorunlara dikkat etmenizde fayda var.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebekleri doğuştan sabırsızdır. Ayakları kendilerini taşıyacak kadar güçlenir güçlenmez hemen yürümeye çalışırlar:) Bu çocuklar büyümüş de küçülmüş gibidir. Herkese kendini sevdirmesini çok iyi bilir. Bunu neden söylüyorum çünkü bu çocukları bastırıp bir alanda hapsetmeye çalışmayın sakın, onun yerine çılgın bir yolculuğa hazır olup, kabul edip kendilerini keşfedebilecekleri bir öğrenme alanı yaratmaya özen gösterin.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebeklerinin aile içinde bütünleyici parçalarından biri olduğunu ve takdir edildiğini bilmeye ihtiyacı vardır. Bir çocuk olarak beslemesi ve beslenmesi gerekir.  Dolayısıyla bu hafta da yengeç çocuğunuzla iletişim kurmak adına kendinize seçeceğiniz en iyi yol onu olduğu gibi kabul etmek, başkalarıyla asla kıyaslamamak  ve ona şefkatle yol göstermektir. Biraz sosyalleşmek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek oldukça keyifli gelecek.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz  bu hafta ebeveynlerini oldukça koşturabilir. Taşkın enerjileri sabah gün doğumundan gece yarısına kadar bitmez:) her zaman ilgi odağı olmak, dikkatleri üzerine çekmek isterler.  Sizlere kükreyerek ormanın kralı olduklarını belli ederler. Aslan burcu bebekleri enerji dolu hareketleriyle, neşeleri ile herkesi mutlu ederler. Yaratıcı yetenekleri olan çocuklardır. Bu dönemde Aslan burcu bebeğinize erken dönemde yaşına göre resim, müzik, özellikle de tiyatro gibi alanlara yönlendirebilirsiniz.

Başak Burcu

Başak burcu bebekleri doğuştan anne ve babasını üzmek istemeyen, paylaşımcı bir bakış açısına sahiptir. Fakat sizden de her şeyin mükemmel olmasını bekleyecektir. Başak burcu bebekleri oldukça zekidir. Bu nedenle önümüzde ki günlerde evde yapılacak en güzel aktivite kitaplar, harfler, sayılar gibi oyunlarla birleştiren yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz bu hafta oldukça hassas olabilir. Onun için davranışlarınızda daha dikkatli olmalısınız. Yakın çevrelerindeki herkesle paylaşımlı olan her konuya uyum gösterir. Fakat kardeşleri veya kuzenleriyle aralarında bazı anlaşmazlıklar çıkabilir. Hiç merak etmeyin olaylar çok sarpa sarmadan uzaklaşmayı tercih edecektir. Hayatı anlamlandırma noktasında size büyük büyük sorular sorabilir. ‘bu neden böyle’ gibi sözleri sizi şaşırtabilir hazır olun:)

Akrep Burcu

Akrep burcu bebekleri duygularıyla ilgili yoğunlukları ve derinliklerini daha küçücükken hissettirirler.Her zaman elde etmek istedikleri bir şey olur ve bunun uğruna bütün enerjisini harcayabilirler. Bu hafta oldukça istekleri konusunda talepkar olabilir ve size istediği şeyleri aldırma noktasında direnebilir. İstedikleri olmaz ise  çabuk sinirlenebilir veya duyguları incinmiş hissedeceği için ağlama nöbetlerine tutabilirler.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin bu hafta kendi yeteneklerini keşfediyor olacak. Bu çocuklara kendi düşüncesini ve özgürlüğünü,onunla aynı fikirde  olmasanız bile, her zaman izin verin. Kısacası inandığı şeyleri dile getirdiği için azarlanmayacağını bilmelidir. Bu hafta bebeğinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Ayrıca Yay burçları genel anlamda bütçe kontrolünü iyi bilmedikleri için erken yaşta bu alanda eğitici aktiviteler uzun vadede faydalı olacaktır.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocuğunuzla ilgili bekleyen planlarınızı, yarım veya eksik bıraktığınız işleriniz varsa üstünden yeniden geçmek için değerlendirebilirsiniz. Bu dönem içine kapanarak pek sosyalleşme peşinde olmayacaklardır. Biraz daha utangaç ve mesafeli bir imaj çizebilirler. Onların sınırlara ihtiyacı vardır. Bunun için plan ve program dahilinde kendilerini daha emin ve güvende hissedecektir.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri dışa dönük olmaya her zaman meyillidir. Küçüklüğünden itibaren herkesle oynar ve sadık bir arkadaş olur. Eğer birisi yamuk yaparsa hemen hayatından çıkarırlar. Bu haftada akranlarıyla vakit geçirirken dikkatli olunmalı, bazı anlaşmazlıklara açık görünüyor. Bunun dışında evi, ailesi ve ebeveynlerle ilgili konularda önemli bir karar alınabilir. Yer değişikliği veya taşınma kararı alınabilir.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu dönem Merkür’ün retro hareketine başlamasıyla bir süredir görüşmedikleri arkadaşlarıyla bir araya gelebilirler. Eğitimle ilgili bir gündem veya gelecek planlarının üzerinden yeniden düşünüp revize edebileceğiniz bir süreç başlıyor. Balık çocuklarının hayal güçleri çok yüksektir. Onları yaratıcı oyunlar ile eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın