bebekcom-temmuz

ebebek’ten Bebek Dergisi Temmuz 2020 Sayısı

 

ebebek’ten Bebek dergisi Temmuz sayısı şimdi online!

Temmuz sayısı yine rengarenk tasarımı, dopdolu içeriği ve sürpriz hediyeleri ile sizlerle…

Her zamanki gibi birbirinden önemli sağlık haberlerinin ve değerli konukların yer aldığı derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

“Bebeğimi kucağıma almak dönüm noktasıydı”

Başarılı oyuncu Cevahir Turan ve müzisyen eşi Arman Yıldız’ın evlerine konuk olduk bu ay. Tatlı kızları Aya Bella ile birlikte objektiflerimize poz veren güzel aile ile bebekli hayatın nasıl gittiğini konuştuk.

”Zorbalık üzerine bir hikaye”

Zor Balık adlı hikaye kitabıyla çocukları ‘‘zorbalık kavramı’’ üzerinde düşünmeye yönlendiren Klinik Psikolog Büşra Tarçalır Erol  ‘‘Çocuklara önemsediğimiz, hayatlarında değerli olacak konulardan bahsederken, onlara düşünme payı bırakan, kitapta olanlara dair eleştirel bir bakış sunabilecekleri alanlar tahsis etmek çok önemli’’ diyor.

Anne adayları evcil hayvan besleyebilir mi?

Hamilelik döneminde evcil hayvan beslemek anne adayına zarar verir mi? Bu dönemde anne adayları evcil hayvanları ile ilgili hangi konulara dikkat etmelidir? Merak edilen bu soruların cevaplarını Avrasya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Gamze Baykan ve Patisev Veteriner Kliniği’nden Veteriner Hekim Gizem Taktak Bruhn’a sorduk.

Prematüre retinopatisi önlenebilir

Zamanında tanı konulamadığı ve tedavi edilemediğinde dünya genelinde her yıl otuz bin bebeğin gözlerini kaybetmesine neden olan prematüre retinopatisi (ROp) hakkındaki bilgileri Göz Hastalıkları Uzmanı & ROP Eğitmeni Op. Dr. Emre Hekimoğlu’ndan aldık.

Çocuğa ne zaman hayır demeliyiz?

Anne baba olarak şüphesiz ki çocuklarınızın pek çok isteğini karşılama arzusundasınız… Ancak bazı durumlar var ki onlara ‘‘hayır’’demek zorundasınız. Ona hayır demenin özgüvenini kırmayacağını aksine zaman zaman gerekli olduğunu unutmamalısınız. peki, çocuğunuza ne zaman ‘‘hayır’’ demeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Pandemi döneminde tatil nasıl olmalı?

Korona virüs nedeniyle pek çok aile tatil planlarını iptal etmek ya da değiştirmek zorunda kaldı. Tatil için alternatif arayanlar arasında en çok dikkat etmesi gerekenlerin başında hamileler ve çocuklu aileler geliyor. Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Seyhan’a tatilde dikkat edilmesi gerekenleri sorduk.

Çocuklarda kaygı ve korku

Çocuğunuz nelerden korkuyor? Virüs tehlikesi ve salgın kaygılarını tetikledi mi? Onun bu korkularıyla baş edebilmesi için neler yapmalısınız? Üsküdar Üniversitesi Np Feneryolu Tıp Merkezi’nden Klinik psikolog Duygu Barlas ‘‘çocuklardaki kaygı ve korkular’’ hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Bırakın bebeğiniz kendi yesin

Bebeğin ek gıdaya geçiş döneminde bir basamak olarak kabul edilen BLW yönteminde, yiyecekleri dökmek, etrafı kirletmek serbest. Yeter ki bebeğiniz kendi kendine yemenin verdiği hazzı keşfetsin. Konu ile ilgili bilgileri Bebek Hemşiresi Esra Ertuğrul verdi.

Uzman görüşleri, aylık burç yorumları, doğum hikayeleri, yemek tarifleri, ev dekorasyon, ajanda ve daha fazlası Temmuz sayısında!

Post navigation

Bir yanıt yazın