ebebek’ten Bebek Dergisi Kasım Sayısı Çıktı

ebebek’ten Bebek dergisi Kasım sayısı rengarenk tasarımı ve dopdolu içeriği ile sizlerle…
Derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

“İki çocuklu hayat çok keyifli” 

İki sene önce Teo doğduğunda ilk röportajımızı gerçekleştirmiştik. Şimdi Teo 2, ablası Ada ise 6 yaşında. Sağtürk ailesinin iki çocuklu, sevgi dolu hayatını sizler için konuştuk.


Doğum sonrası merak edilen 10 soru 10 cevap

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itiberen aklınızda pek çok soru işareti dolaşmaya başlıyor. “Ne sıklıkla emzirmeliyim”, “Altını nasıl değiştireceğim”, “Uyku düzeni nasıl olmalı?”… Çiçeği burnunda annelerin ve anne adaylarının sorularını Liv Hospital Ankara Çocuk Sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr. Belkıs Kütük cevaplıyor.

Ödül aslında yapay sevgidir

Bugüne kadar ödül kelimesini hep olumlu anlamda duydunuz. Oysa çocuğunuz ondan istenilen davranışı gösterdiğinde, bunun karşılığı olarak onu ödüllendirmenin aslında ona zarar verdiğini biliyor muydunuz? Ödül konusuna bambaşka bir bakış açısı getiren Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat ile ailelere rehber niteliğinde bir röportaj gerçekleştirdik.


Kış sebzelerini sofranızdan eksik etmeyin

Çocuklarınızın sağlıklı ve dengeli beslenmesini istiyorsanız, ıspanak, karnabahar, pırasa gibi sebzeler öğünlerinizde mutlaka olmalı. Diyetisyen Gülden Cömert, kış sebzelerinin faydalarını ve nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatıyor.


Anne adayı grip olursa 

Kış aylarında anne adaylarını en tedirgin eden konu “ya hasta olursam” düşüncesi. Grip de bu hastalıkların başında geliyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı- Tüp Bebek Direktörü, Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu grip ve korunma yollarını anlatıyor.


Bulantılar ne zaman geçecek

Hamileliğin genelde dördüncü haftasında başlayan bulantılar anne adaylarının ortak sıkıntısı… İkiz hamileliklerde, anne mide veya bağırsak sistemi ile ilgili bir rahatsızlığı olduğu durumlarda bulantı şikayetleri 16. Haftaya kadar devam edebiliyor.

Moda, uzman görüşü, ajanda ve daha fazlası Kasım sayısında!