Hipp 1-3 Yaş Atıştırmalık Ürünler

1-3 yaş arası, çocukların konsantrasyon, koordinasyon ve motor becerilerinin gelişiminde önemli bir dönemdir. Bu dönemde bilişsel ve fiziksel yetenekleri hızlıca gelişir. Bu dönemdeki çocukların duyarlılıkları dikkate alınarak o yönde bir diyet uygulanması gerekmektedir.
Sebze ve meyveler, tam tahıllı ürünler, kahverengi pirinç, makarna, patates, süt, bazı et ve balıklar ve değerli yağlar çocukların 1 yaşından itibaren dengeli, uygun ve olumlu  beslenme alışkanlıklarının kazanımının teşvik edilmesi ve geliştirilmesinde oldukça  önemlidir. Ancak çocuğunuz her zaman sizin sunduğunuzu yemeyecektir…
Çocuğunuz için cipsler, pizzalar, hamburgerler, çikolatalar  ve diğer atıştırmalıklar gerçekten çok popüler ama sağlıklı beslenmeden çok uzak olduğunu biliyorsunuz. Dengesiz veya çok fazla yağ içeren ve şekerli diyetlerin çocuklar için gerekli besini sağlayamamasının dışında tüm metabolizmaları ve gelişimleri üzerine olumsuz etkileri bulunmaktadır.

İşte bu yüzden HİPP,  bebek ve küçük çocuk beslenmesinde ağırlıklı olarak üzerinde durulan 0-1 yaş grubuna ilave olarak 1-3 yaş grubundaki çocukların da kaliteli beslenmesinin, bağışıklık sistemlerinin desteklenmesi açısından oldukça önemli olduğunun bilincinde. Bu yüzden de 1 yaş sonrasına uygun Organik ürünleri ile bu yaş grubundaki küçük çocukların beslenmesine hem destek sağlıyor hem de ürünlerin pratikliği  ve kolay taşınılabilirlikleri ile  ebeveynlerin en büyük yardımcısı.

Daha ayrıntılı ürün bilgisi için www.hipp.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.
Bebek ürünleri ve alışveriş ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/bebek-urunleri-ve-alisveris/

Post navigation

Bir yanıt yazın