Bebek Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek ayakkabısı, bebeğin yürümeye başlamasıyla birlikte ebeveynler için önem kazanan bir konu. Yürüme öncesinde ayakları sıcaklığa göre çıplak bırakılan ya da çorap ve patikle korunan bebek için ilk adımla birlikte artık ayakkabı giyme zamanı gelmiş demektir.

Doğduktan sonraki birkaç yıl, ayakların en hızlı büyüdüğü süreçtir. Normal şartlarda, bebeklerin ayakları 16 aylık olana kadar her 3 ayda yarım numara büyür. 16 aydan 3 yaşına dek ise, 4 ayda yarım numara büyümeye başlar ve 3 yaşında bir yetişkin ayağının hemen yarısı kadar bir büyüklüğe ulaşır.
Hâl böyle olunca, onun ilk bebek ayakkabısı, ayak gelişimini ve sağlığını önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle, ebeveynler ileriye dönük sorunlar yaşamamak için bebek ayakkabısı seçiminde çok titiz davranmalı, ayakkabının şıklığından çok bebeklerinin ayak sağlığı için uygun olup olmadığına dikkat etmelidirler.

Yetişkinlerde olduğu gibi bebek ayakkabı seçiminde en çok özen gösterilmesi gereken, ayakkabının ayağına tam olmasıdır. Küçük bir bebek ayakkabısı onun ayağını sıkıp zedelenmesine neden olurken, büyük gelen bir bebek ayakkabısı ayağından çıkarak yürümesini engeller. Eğer yürürken adımları değişiyorsa, bu bebek ayakkabısının büyük geldiğinin ve mutlaka değiştirilmesi gerektiğinin bir göstergesidir.

Alınacak bebek ayakkabısının burun kısmı esnek ve yumuşakken, topuğu sert olmalıdır. Kullanılan malzeme açısından ise bebek ve çocuklar için en uygunu deri ve kanvas gibi malzemelerden yapılmış bebek ayakkabılarıdır. Ayrıca 3 yaşından küçük çocuklar için tercih, ayak bileğine kadar uzanan
modellerden yana olmalıdır.

Tüm bu özellikleri taşıyan Adidas bebek ayakkabıları, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Online satış mağazamız E-bebek.com’da da yer alan Adidas bebek ayakkabı konusunda ebeveynlere çokça çeşit sunmaktadır. Renk ve desenleriyle bebeklere şıklık da sunan Adidas bebek
ayakkabı
modellerinde malzeme olaraksa, önerildiği gibi deri ve kanvas malzeme kullanılıyor.

Adidas bebek ayakkabısıyla birlikte, Reebok spor ayakkabı da ebeveynler tarafından tercih edilen modellerden biri. Çocuğu için uygun ayakkabı arayan anne babalar; Adidas bebek ayakkabı ve Reebok spor ayakkabının yanı sıra birçok kaliteli marka ve firmanın ürünlerine de yer veren E-bebek.com’da aradıkları modeli bulabilirler.

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
  • Gizlilik politikasını ve Kişisel veri aydınlatma metnini okudum ve kişisel verilerimin işlenmesine onay veriyorum.

Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.