23 Nisan’da doğru adres ‘Muzipo Kids’

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ında tüm merkezlerinin kapılarını ücretsiz olarak çocuklara açıyor…
Türkiye genelinde; 6 şehirde 21 merkeziyle hizmet veren Muzipo Kids, 18 ay – 12 yaş aralığındaki çocuklara özel programları ve “akış konsepti” ile çocukların hareket yeteneklerini arttırarak, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak büyümelerine yardımcı oluyor.
Akış konsepti ile çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini tamamlamalarını destekleyen Muzipo Kids, farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanmış Muzip Saatler, Mini Muzip-o, Aktif Muzip-o, Hareketli Muzip-o, Esnek Muzip-o, Sportif Muzip-o, Sporcu Muzip-o programları ile çocukların yaş ve gelişimlerine uygun kazanımları bir araya getiriyor.
Türkiye genelindeki 21 merkeziyle, 18 ay 12 yaş arası çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini bilimsel bir yaklaşım ve çok yönlü aktivitelerle destekleyen bir çocuk kulübü olan Muzipo Kids, Marmara Üniversitesi’nden alanında uzman akademisyenler ve Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi iş birlikleriyle hazırlanan içeriği ve programları ile hareket etmenin önemini eğlence ve oyun ile birlikte sunuyor.
Çocuk gelişimini çok boyutlu bir bütün olarak ele alan Muzipo Kids, hareket eğitimi ile çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra bilim, teknoloji ve sanatla ilgili etkinlikler düzenliyor, yaratıcılığı artırıcı oyun, drama, müzik, ritim gibi atölyeler tasarlıyor, doğum günü partileri ve grup aktiviteleriyle çocukların sosyalleşmelerini sağlıyor.

Yaş gruplarına özel programlar

Muzipo Kids’in geliştirdiği programlar yaş gruplarına özel hazırlanıyor, farklı yaş gruplarına farklı kazanımlar sağlıyor. 3-5 yaş aralığındaki çocuklar için özel olarak hazırlanmış etkin ve yoğunlaştırılmış program Muzip Saatler, 18-24 aylık çocuklar için ebeveynli oyun grubu Mini Muzip-o, 2 yaş destekli fiziksel destekli oyun grubu Aktif Muzip-o, 3-5 yaşa özel temel hareket eğitiminin başladığı Hareketli Muzip-o, 5-7 yaşa özel esneklik sağlayan ve vücut duruşunu şekillendiren Esnek Muzip-o, 7-9 yaşa sportif branşlarla tanıştıran Sportif Muzip-o ve 9-12 yaşa özel temel antrenman becerilerini geliştiren Sporcu Muzip-o programları, çocukların yaşlarına uygun kazanımları alarak gelişmelerine destek oluyor.
Muzipo Kids uzman eğitmenleri, her ay uyguladıkları ölçümlerle çocukların gelişimlerini takip ediyor ve ebeveynleri düzenli olarak bilgilendiriyor.

Muzipo Kids Hakkında:

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü olan Muzipo Kids, 18 ay-12 yaş aralığındaki çocukların hareket edebileceği alanlar oluşturmak ve toplumda erken yaşta egzersiz ve oyunun önemi ile ilgili farkındalık yaratmak misyonu ile hizmet vermeye başladı. Hareket eğitimi ile fiziksel gelişime katkıda bulunmanın yanı sıra çocukların yaratıcılıklarını arttırıcı oyun ve atölye çalışmaları ile de hem eğlendirmeyi, hem de her açıdan gelişimlerini sağlamayı hedefleyen Muzipo Kids, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerine ve gelişimlerini sürdürmelerine ortam sağlamaktadır.
Bebek ürünleri ve alışveriş ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/bebek-urunleri-ve-alisveris/

Post navigation

Bir yanıt yazın