1 Yaşındaki Bebekler için Fisher Price Oyuncak Önerileri

1 Yaşındaki Bebekler İçin Fisher-Price Oyuncak Önerileri

Zorlu geçen geceler ve ağlamalardan sonra ilk yaşa adım attınız. Artık bebeğiniz 1 yaşında! Hem sizin hem de bebeğiniz için ilk büyük dönüm noktasına ulaştığınızı söyleyebiliriz.

1 yaşındaki bebeğinizin gelişimine destekleyecek birçok öneriye açık olduğunuzu hissediyoruz.

1 yaşındaki bebeğiniz keşfetmeyi sever ve her gün oyun yoluyla öğrenir.

Doğru oyuncaklar ile miniğinizi eğlendirebilir ve gelişimine yardımcı olabilirsiniz.

İşte 1 yaşındaki bebeğinizin oynaması için 5 eğlenceli Fisher Price oyuncak önerisi:

Etkileşimli Oyuncaklar

Bebeğiniz artık 1 yaşında ve sarılmayı, dokunmayı, hissetmeyi çok seviyor. Bu nedenle yeni oyuncaklarından bazıları yumuşak ve sevimli olmalıdır. Yumuşak oyuncaklar bebeklerin duyu gelişimini destekleyerek dokuları keşfetmesini sağlar. Aynı zamanda sevimli oyuncaklarla bebekleriniz bağ kurar ve sosyal-duygusal becerileri desteklenir.

Küçüklerin öğrenmesine yardımcı olmak için eşlik eden şarkılar ve ifadeler kullanan bu peluş evcil hayvan dostlarını deneyin. Bebeğinizin dil gelişimini desteklemek için oyuna dahil olmayı, şarkılara eşlik etmeyi ve oyuncakla ilgili konuşmalar yapmayı unutmayın.

https://www.e-bebek.com/fisher-price-ll-egitici-kopekcik-turkce-p-fpr-cjv63

Müzikli Oyuncaklar

Bebeğiniz her geçen gün öncekinden daha hareketlidir, bu yüzden aldığınız bebek oyuncakları ne olursa olsun buna ayak uydurmak gerekir.

Dans partileri, küçüğünüzün kıpır kıpır hali için etkileşimli müzikli oyuncaklar, onlara eşlik eder; eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olur. Bebeğiniz duyduğu eğlenceli şarkılarla dans ederken ona eşlik etmeyi unutmayın.

https://www.e-bebek.com/fisher-price-fp-linkimals-neseli-tembel-hayvan-turkce-p-fpr-07035

Bul-Tak Oyuncaklar

Oyuncaklar, 1 yaşındakilerin dünyayı anlamalarına yardımcı olur. Bul-tak oyuncaklar sayesinde bebekler farklı renk, şekil ve dokuları tanımaya başlar. Oyun esnasında, problem çözme, el-göz koordinasyonu gibi becerileri gelişir. Bebeğiniz oyuncağı ile oynarken siz de sözel olarak gördüğü ve dokunduklarını seslendirebilir, daha fazla kelime öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin bul-tak oyuncaklarla oynarken özgüven becerisi desteklemek için girişimlerini takdir etmeyi ve denemeye devam etmesi için onu cesaretlendirmeyi unutmayın.

https://www.e-bebek.com/fisher-price-kaplumbaga-bul-tak-kova-p-fpr-18043

Müzikli Oyun Kitapları

Okumaya başlamak için hiçbir zaman erken değildir. Yaşları ve gelişimleri sebebiyle bebeklerin dikkat süresi oldukça kısadır. Bu nedenle siz kitap okurken bebeğiniz uzun süre dinlemese de erken zamanlarda kitaplarla tanışmaları bilişsel ve motor gelişim için oldukça faydalıdır.

Müzikli oyuncak kitapları 1 yaşındakiler için mükemmel oyuncaklardır. Ekstra ışıklar ve sesler, küçük okuyucuların dikkatini korumaya yardımcı olur.

https://www.e-bebek.com/fisher-price-ll-egitici-hikaye-kitabi-p-fpr-frc73

Yürüteçli Oyuncaklar

Bebeğinizle bir gezintiye var mısınız? Yürüteç oyuncakları, bebeğinizin yürüme sürecinde destek olmasına ek olarak birden fazla gelişim alanını desteklemek için de tasarlanmıştır. Bebeğiniz için aktiviteleri, ışıkları ve sesleri olan bir yürüteç seçerseniz miniğiniz bu eşlikçiyi çok sevecektir. Bu sayede, bebeğinizin yürüme sürecine destek olurken onun hem eğlenmesini hem de gelişimini desteklemeyi ihmal etmemiş olursunuz. Hem evin içinde hem de açık havada kullanabileceğiniz yürüme arkadaşları ile bebeğinizle yarışlar yapabilir, onu daha ileriye gitmek için teşvik edebilirsiniz.

https://www.e-bebek.com/fisher-price-egitici-kopekcik-yurutec-p-fpr-frd07

 

Oyuncaklar, bebekler için hayal gücünü geliştiren, beceri kazandıran ve keyif veren araçlardır. Bebeğinizin yaşına ve gelişim alanına uygun oyuncaklar bulmak her zaman kolay olmasa da, oyuncak önerilerimiz ile onu eğlendirirken gelişimini destekleyebilirsiniz.

Sizin ve bebeğinizin en sevdiği oyuncaklarla oyun dolu bir deneyim yaşamanızı ve bol bol eğlenmenizi dileriz. 😊

#oyunbağkurar

Uzman Gülen Şahin Öztürk

ebebek’in Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı

Post navigation

Bir yanıt yazın