Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu

Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu (2019)

Sevgili Ebeveynler,

Mayıs ayı Boğa ve Akrep burcundaki Yeni Ay, Dolunay ile Merkür’ün iki defa burç değiştirmesi, bir de üzerine Mars’ın burç değiştirmesi nedeniyle astrolojik anlamda oldukça hareketli bir ay olacak.

Ay içinde çocuğunuz ile doğru iletişimi kurmak zaman zaman zorlaşabilir. Astrolojik tüyolarım ile size yardımcı olmak için buradayım!

Hadi bu ayın çocuklara özel burç yorumlarına bakalım;

Koç Burcu

Koç burcu bebeğiniz Mayıs ayına enerjik, kendisini ifade etmek isteyen, heyecanlı bir halde başlıyor. İletişimi aktif ve atılgan; kendini ortaya koymakta istekli bir halde olacaktır. İsteklerini direkt ve net şekilde ortaya koyacak, bu nedenle zaman zaman daha saldırgan bir tavır içinde olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Bu süreçte biraz daha fazla kendisini düşünecek, bu nedenle oyun arkadaşlarına karşı ani tepkiler veren veya biraz daha bencilce tavırlar içinde olabilir.

5 mayıs Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek Yeni Ay ile çocuğunuzun yeteneklerine odaklanmak isteyebilirsiniz. Somut sonuçlar üretmek isteyecek, toprakla, hamurla ve yemekle daha çok uğraşmak isteyecektir.

16 Mayıs’ta Mars’ın Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte evin içinde daha aktif ve hareketli olacaktır, tüm enerjisini sizinle oynayarak geçirmek isteyecektir.

Temmuz ayına kadar evin içinde tartışmalar ve gerginlik olma ile taşınma, yer değişimi gibi durumların ihtimali bulunmakta, çocuğunuz da bu enerjiyi yoğun şekilde hissedecektir.

18 Mayıs’taki Dolunay ile birlikte korkuları biraz daha ön plana çıkabilir, rüyaları yoğun olabilir. Sahip olduklarını paylaşmakta zorlanabilir. Ayrıca ayın son 10 gününde okula gidiyorsa çok daha yoğun günler onu beklemekte. Okuma, yazma, kitaplar, ödevlerle dolu bir dönem olacaktır. Kardeş ve kuzenleri ile bir arada olarak vakit geçirebilir.

Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğinizin doğum günü sezonu geldi! Mutlu yıllar dilerim. Bebeğinizin kendini çok daha rahat ifade edebildiği, hayattan keyif aldığı ve bu sayede sizi de mutlu edeceği bir döneme başlıyoruz.

İletişim anlamında daha net, sakin ve huzurlu olacağı günler sizi beklemekte. 5 Mayıs’ta burcunda meydana gelecek Yeni Ay ile okul hayatı, geleceği, yapmak istedikleri ya da kendisiyle ilgili yenilikler yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu her zaman beden ve yeme içme ile ilgilidir. Yeme alışkanlıkları ile ilgili değişim yapmak istiyorsanız bu dönem oldukça uygun.
6-21 Mayıs arasındaki dönemde konuşması çok daha akıcı ve güzel bir hale gelecek, belki de kelime hazinesini ne kadar genişlettiğini göreceksiniz.

Ayrıca ona kitaplar almak, onunla beraber okumak ya da yeni kurslara yazdırmak için gayet güzel bir zaman dilimi. 15 mayıs itibariyle ayın ikinci yarısında ise sanatsal aktivitelere yönlendirmek, elleri ile küçük motor kaslarının gelişimine de yardımcı olacak oyunlarla oynamak için oldukça güzel bir zaman dilimi.

Bebeğinizin gelişimini destekleyen evde oynayabileceğiniz 7 oyun! Konulu yazımızı inceyelebilirsiniz. Bağlantıya tıklayın;
https://www.bebek.com/bebeginizin-gelisimini-destekleyen-evde-oynayabileceginiz-7-oyun/

Sosyal ilişkileri de çok daha rahat ve keyifli olacak gibi duruyor. Ayrıca yine ayın ikinci yarısında yakın çevresi ile olan ilişkisi daha önem kazanacak.

Kardeşleri ile arasında huzursuzluklar olabilir. 18 Mayıs’ta Akrep burcunda meydana gelecek dolunay ile sizin onun hakkındaki kararlarınız ve onu motive etmeniz hayatında oldukça önemli yer kaplayacak.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebeğinizin akranları ile daha çok vakit geçirdiği, kendini bu sayede tanıdığı bir dönemden geçmekteyiz.

Ancak 5-6 Mayıs ile birlikte bebeğiniz biraz daha içe dönebilir. Mayıs ayında kendi halinde kalmayı tercih edebilir. Rüyaları yoğun olacaktır, zaman zaman korkuları ön plana çıkabilir.

Hayal gücünün çok daha güçlü çalıştığı bu dönemlerde oyun hamuru gibi daha somut oyuncaklar ile oynaması ve de eğer endişeleri var ise bunları ortaya çıkarması için destek olabilirsiniz.

6-21 Mayıs arasında konuşkan ve neşeli İkizler burcu bebeğinizin biraz daha sessiz kaldığını görürseniz şaşırmayın, ayın son on gününde çok daha enerjik bir şekilde karşınıza çıkacak!

18 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay ile birlikte yeme içme ya da sağlıkla ilgili olarak bıraktırmak istediğiniz bir alışkanlık var ise tam zamanı!

Bu dönemde yaşı uygun ise tuvalet eğitimine odaklanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanlara çok daha düşkün olacaktır.

Bebeklerde tuvalet eğitimi hakkında her şey! Konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bağlantıya tıklayın. https://www.bebek.com/bebeklerde-tuvalet-egitimi/

erkek ve kız çocuklarda tuvalet eğitimi

Yengeç Burcu

Yengeç burcu çocuğunuzun ayın ilk yarısında çocuğunuzun biraz daha enerjisinin düşük olduğunu, her zamankinden daha fazla uykuya düşkün olduğunu görebilirsiniz ancak 17’si ile birlikte aktif, enerjik, yapmak istediklerini açıkça belirten bir halde olacaktır.

Kendini net bir şekilde ifade edemediği ya da anlaşılmadığı durumlarda pasif agresif bir ruh halinde olabilir. Hassas Yengeç bebeğiniz onunla ilgilenmediğinizi düşünürse alınıp, küsebilir.

5 Mayıs’ta Boğa burcundaki Yeni Ay olması ve aynı dönemlerde Merkür ve Venüs’ün de bu burçta yer alması sayesinde bebeğiniz ay boyunca akranları ile vakit geçirmek, sosyalleşmek isteyecektir.

Yumuşak ve güzel ilişkileri olacağı için içiniz rahat etsin. 18 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay ile yaşı uygunsa sahne oyunları, spor, hobiler ile ilgili kurslara başlayabilir.

Oyun sınıflarına yazdırabilirsiniz. Ayın son on gününde ise yazmak, okumak ve kısa seyahatler ön plana çıkacak. Beraber bir yolculuk yapabilirsiniz. Ona kitaplar almak isteyebilirsiniz.

Aslan Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz arkadaşları arasında liderlik etmek isteyecek, bol miktarda sosyalleşmenin peşinde olacaktır. Bu günlerde Aslan burcu çocuğunuz pek de yalnız kalmak istemeyecek gibi duruyor.

Arkadaşlarıyla oyun aktivitelerine, kitap ve okumaya dair çalışmalara götürebilirsiniz. 17 Mayıs sonrasında ise enerjisi biraz düşecektir, kendi halinde kalmak isteyebilir. Aslan burcu bebeğinizin bu haline hiç alışkın değilsiniz!

Kendini ifade edemediği zamanlarda daha gergin ve öfkeli olabilir. 5 Mayıs’ta Boğa burcundaki Yeni Ay ve hemen sonrasında Merkür’ün de Boğa burcuna geçmesi ile birlikte aile büyükleri ve babası ile olan ilişkisi ön plana çıkacak.

Daha sakin, huzurlu ve oyuncu bir şekilde davranmak isteyecektir. Bebeğinizin geleceği ve finansal gereklilikler üzerine akıl yorabilirsiniz.
18 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay ise ev, yuva, kökleri ile ilgili değişimler yaşayabileceğini göstermekte. Belli ki ev içinde yapacağınız değişimler onu da etkileyecek gibi duruyor.

Ayın son on gününde ise çocuğunuzun arkadaşları ile doğum günü partileri sizi beklemekte.

Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu

Başak Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz dışarıda, insan içinde olmak isteyecektir. Eğer okula gidecek yaşlardaysa, okulda öğretmenlerinin takdirini kazanmak için çok çalışacaktır.

Kendini hiç olmadığı kadar sözel ifade etmek isteyebilir ve belki de normalden biraz daha eleştirel ve huzursuz halde olabilir gibi duruyor. Aynı zamanda aile büyüklerinin takdirini kazanmak isteyecektir.

5 Mayıs Boğa burcu Yeni Ay’ı ile beraber uzun mesafe bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Uzaklardaki bir akrabanızın gelmesi ile mutlu olabilir. 17 Mayıs itibariyle ise çocuğunuz arkadaşları ile sevgi dolu bir ilişki kurmak isteyecek, bol miktarda sosyalleşmenin peşinde olacaktır.

Bu günlerde çocuğunuz pek de yalnız kalmak istemeyecek gibi duruyor. Arkadaşlarıyla oyun aktivitelerine, kitap ve okumaya dair çalışmalara götürebilirsiniz. Ayrıca 18 Mayıs dolunayı ile iletişim, kendini ifade etme, eğitim hayatı, belki de kardeş kuzen gibi yakınları hakkında gelişmeler olacak gibi duruyor.

Terazi Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz hayat hakkında oldukça meraklı olacak! Size uzaklar, uçaklar, yurt dışı, yabancılar, inançlar ve farklı kültürler hakkında türlü sorular soracak ve kıvrak, atılgan haliyle sizi de şaşırtacaktır.

Uzaklardan bir arkadaşları ya da akrabalarınız ile görüşebilir, siz çocuğunuz ile beraber seyahatlere çıkabilirsiniz. Böyle ortamlarda onu çok da tarzı olmayan bir şekilde laf dalaşına girerken görebilirsiniz. Ayrıca yeni eğitimlere yazdırmak istiyorsanız tam zamanıdır.

Özellikle dil eğitimlerini araştırabilirsiniz.

5 Mayıs Boğa Burcu Yeni Ay’ı ile biraz korkuları tetiklenebilir. Aynı zamanda bu dönemde paylaşmayı öğrenmek adına farklı deneyimler yaşayacaktır. Ayın ikinci yarısında ise boyunca çocuğunuz dışarıda, insan içinde olmak, kendini göstermek isteyebilir.

Eğer okula gidecek yaşlardaysa, okulda öğretmenlerinin takdirini kazanmak için çok çalışacaktır. Kendini hiç olmadığı kadar duygusal bir şekilde ifade etmek isteyecek ve belki de normalden biraz daha içe kapanık ve endişeli olacak gibi duruyor.

Aile büyüklerinin sevgi ve ilgisini önemseyecektir.

Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu

Akrep Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz kimsenin aklına gelmeyecek, gizemli, entrikalı konuları merak edebilir. Korkular, rüyalar hayatında baskın olacaktır.

Korkabileceği filmler, müziklerden uzak tutun. Zira bu dönemde algısı daha çok bu yönde olacak. Ayrıca maddi kaynaklarınızı bugünlerde çocuğunuz için ayırabilirsiniz.

5 Mayıs Boğa Yeni Ay’ı ile çevresinden destek almak, sizin onayınızı almak önemli olacaktır. Başkalarının fikirlerini, görüşlerini fazlasıyla önemsediği bir zaman dilimi olabilir.

Ayın ikinci yarısında ise Akrep burcu çocuğunuz sizinle seyahatlere çıkabilir, dışarda olabilir, deniz kenarına gitmek ya da aile büyüklerini ziyaret etmek gibi başlıklar ön plana çıkacaktır.

Uzaklardan bir arkadaşları ya da akrabalarınız ile görüşebilirsiniz. Böyle ortamlarda onu daha içe kapanık, duygusal ve belki de çekingen bir halde görebilirsiniz.

Öte yandan yeni eğitimlere yazdırmak istiyorsanız tam zamanıdır. Özellikle dil eğitimlerini araştırabilirsiniz. 18 Mayıs’ta burcunda meyanda gelecek dolunay ile hayatı hakkında veya dış görünüşü hakkında kararlar alabilir, adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde biraz daha huzursuz hissetmesi normaldir.

Yay Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz arkadaşları ve sizlerleyken kendini göstermek isteyecek, hevesli, atak, neşeli bir ruh halinde olacaktır. Sizlerden destek alabildiğini hissedecektir. Ancak özellikle arkadaş çevresine karşı zaman zaman daha saldırgan tutumlar sergilediğini görebilirsiniz.

Özellikle sözlü sataşmalar olabilir. 5 Mayıs tarihindeki Boğa burcu Yeni Ay’ı ile birlikte sağlık, beden, spor konusunda adımlar atabilirsiniz.

Günlük rutinlerini düzenlemek için, belki de değiştirmek istediğiniz alışkanlıkları için yönlendirebilirsiniz gibi durmakta. Ayın ikinci yarısında korkular, rüyalar hayatında baskın olacaktır. Korkabileceği filmler, müziklerden uzak tutun.

Zira bu dönemde algısı daha çok bu yönde olacak. Ayrıca maddi kaynaklarınızı bugünlerde çocuğunuz için ayırabilirsiniz. Kendisi de paylaşmayı daha yakından öğrendiği, belki oyuncakları ortaklaşa kullanması gerektiği dönemden geçebilir.

18 Mayıs dolunayı ile birlikte rüyalar ve bilinçaltı daha baskın olacak gibi duruyor yine. Bu dönemde sebepsiz huzursuzlukları ya da uyku düzeninde bozulmalar olabilir. Çeşitli oyunlar ile korkuları hakkında konuşmak iyi olacaktır.

Mayıs Ayı Bebek Burç Yorumu

Oğlak Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuzun günlük hayatında çokça koşturmaca olacak gibi duruyor. Belki sağlık ve beslenmeye yönelik rutinleri değişecek, belki spora yazdırmak isteyeceksiniz.

Eğer okula gidiyorsa yapacak çok ödevi, projesi, işi olabilir. Kendisi de çok enerjik olacak, yapmak istediği işler olacaktır. Bu nedenle enerjisini sağlıklı bir şekilde atması için destek olmanızı tavsiye ederim.

5 Mayıs Boğa Burcu Yeni Ay’ı ile birlikte yeteneklerini keşfetmek, hobilerine yönelik eğitimlere göndermek isteyebilirsiniz. Sahne önünde, kendini göstereceği bir çalışmalar yapabilir. Daha neşeli olacaktır.

Ayın ikinci yarısında çocuğunuz arkadaşları ve sizlerleyken kendini göstermek isteyecek ancak bir yandan da duygusal ve korunmak isteyen bir ruh halinde olacaktır.

Sizlerden destek alabildiğini hissedecektir. Kızdığı durumlarda ise biraz daha pasif agresif bir ruh halinde olabilir. 18 Mayıs Akrep burcu dolunayı ile birlikte arkadaş çevresi içinde bir değişim olacak gibi duruyor. Sevdiği bir arkadaşı ile krizli bir durum yaşayabilir.

Kova Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuzun hobileri, kursları, eğitimleri, yetenekleri ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Zira o da kendini göstermek isteyecek, normalden de meraklı olacak gibi duruyor. Hareketli, yerinde duramayan, biraz da çenesi düşük ve sürekli sorular soran bir enerji topu olacak.

5 Mayıs Boğa burcu Yeni Ay’ı ile birlikte ev, yuva, aile içinde bir değişim sürecinden geçebilirsiniz. Bu değişimden çocuğunuz da biraz etkilenecek gibi durmakta.

Ayın ikinci yarısında ise çocuğunuzun günlük hayatında çokça koşturmaca olacak gibi duruyor. Belki sağlık ve beslenmeye yönelik rutinleri değişecek, belki spora yazdırmak isteyeceksiniz. Biraz daha tembel ya da yavaş bir ruh halinde olabilir. Su ile bağlantılı sporlara yazdırmak isteyebilirsiniz.

18 Mayıs’ta Akrep burcundaki Dolunay ile birlikte okulu, geleceği ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Ya da aile büyüklerinden destek almak istediği durumlar oluşabilir. Sizin aile içinde yine önemli konuşmalarınız olabilir gibi duruyor.

Balık Burcu

Ayın ilk yarısında çocuğunuz evin içinde değişen düzen ve harekete adapte olmaya çalışacak gibi duruyor. Evin içi çok hareketli, türlü yenilikler var ve onun bile yapması gereken işler çıkabilir. Belki taşınıyorsunuz ya da evde yeni düzenlemeler yapılıyor.

O da bunlara destek olmak için elinden geleni yapacak gibi duruyor. Çok daha meraklı ve konuşkan bir ruh halinde olacak bu dönemde. 5 Mayıs Boğa burcu yeni ay’ı ile birlikte yakın çevesi, kardeş ve kuzenleri ile ilgili gelişmeler ön plana çıkacak gibi durmakta.

Eğitim ile ilgili, zihinsel aktiviteler ve okuma yazma ile ilgili gelişmeler olabilir. Ayın ikinci yarısında hobileri, kursları, eğitimleri, yetenekleri ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Zaten hassas, yaratıcı olan çocuğunuzun daha duygusal olduğunu görebilirsiniz.

Görsel sanatlar, renkler, danslar gibi aktivitelere yönlendirmek faydalı olacaktır. 18 Mayıs Akrep burcundaki Dolunay ile birlikte uzaklar, yabancılar, uzaktaki akrabalar ya da beraber seyahatleriniz gündeme gelecektir.

Astrolog Duygu Demir

instagram: https://www.instagram.com/duygudemir.astrolojigurusu/

http://www.astrolojigurusu.com/

Post navigation

Bir yanıt yazın