Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (4 Aralık – 10 Aralık 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler

Bu dönem kendine biraz odaklanıp tüm korkuları bir kenara bırakma zamanı. İçine dön, özüne. Çünkü Aralık ayı bizleri yeni keşiflere ve maceralara doğru yola çıkarmaya hazırlıyor olacak. Uzun süredir isteyip bir türlü harekete geçemediğiniz projeler varsa şimdi bu konuları ele alma zamanı.

Merkür Oğlak burcunda ilerliyor. Kafamız hesap kitap işlerinde fazlaca meşgul olabilir. Dağılan zihnimizi toplayarak, işimiz, kariyerimizle ilgili sorgulamaları yaparken bulabiliriz kendimizi. Güzel haber hafta sonuna doğru Cuma günü keyifli haberlerin alındığı bazı şans ve fırsatların bizi bulabileceği bir gün olacak.

4 Aralık günü Venüs Akrep burcuna geçerek daha derin, tutkulu ve paylaşımcı olunan bir dönemi başlatıyor. Fakat bazen ilişkilerde fırtınalar estirebilir. Kıskançlıklara da dikkat.

Neptün düz hareketine başlıyor.  Geçtiğimiz beş ay bazı yüzleşmeler yaşamamızı gerektirdi. Netlik hissedememiş, önünüzü görememiş olabilirsiniz. Şimdi gözümüzün önündeki sis perdesi dağılıyor. Kendi potansiyellerimizi dış dünyaya nasıl yansıtabiliriz? bunu düşünmek gerek.

Hafta sonu ise iştahlar çok açık olabilir:) Yeme, içme, tatlıya düşkünlük artabilir.

İpin ucunu kaçırmamak da fayda var. Harcamalarınızda  abartılara, aşırılıklara dikkat etmek gerekebilir

Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

 

Koç Burcu

Koç burcu bebeğinizin bu hafta geleceğine yönelik alınan önemli kararlar ve eğitimsel meseleler öncelik kazanıyor. Kendini size çok güzel bir şekilde ifade ettiği, ‘bak annecim, babacım ben neler yapabiliyorum’ diye gösterdiği bir süreç olacak. Belki de bu emeklemekten ayağı kalkarak yeni atacağı adımları olacak:) Bunun dışında bebeğiniz adına yapılan bir yatırım yada parasal bir mevzu hakkında sevindirici haberler yüzünüzü güldürebilir.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeklerinin bu dönem eğitim ve bilgi almaya yönelik her türlü aktivite için uygun bir zamanda olacaklar. Yurt dışı seyahatleri yaparak ufuklarını genişletecek keşiflere çıkabilirler. Uzak akrabalarını ziyaret ederek keyifli anlara şahitlik edecekler. Yemekle araları çok iyi olan Boğa bebeklerimizin iştahları çok açık olabilir:) İpin ucunu kaçırmamak da fayda var.

İkizler Burcu

Bu hafta İkizler burcu bebeklerimizin konforu, rahatı için yapılacak günlük rutinlerde bir düzene ihtiyaç duyabilirsiniz. Yediği, içtiği konularda abur cuburlara dikkat edilmeli. Tatlı ve kilo yapıcı yiyecekler sağlığını etkileyebileceği için bu konularda daha düzenleyici ve organize olabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzu mutlu etmek adına belki de bir evcil hayvan evinize dahil edebilirsiniz.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebekleri bu hafta sağlık olarak zorlanabilir. Diş çıkarma, ateş, soğuk algınlığı gibi hassasiyetleri olabilir. Bu da onların geçici olarak huzursuz hissetmelerine neden olabilir. Neyse ki hafta ortasından sonra daha iyi hissedecekleri bir süreç başlıyor. Yaşça daha büyük olanlar akranlarıyla birlikte hareket etmek isteyecek. Bazı anlaşmazlıkları olsa da özellikle paylaşımlı bir konuda taktik ve strateji geliştirmeyi öğreniyor olacak haberiniz olsun.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz için bu hafta ev, yuva ve aile hayatında olumlu etkiler altındalar. Kendilerini ebeveynlerinin yanında güvende ve huzurlu hissedecekler. Sağlık problemi yaşayan Aslan bebeklerinin ise şifalanacakları, desteklendikleri ve keyiflerinin arttığı bir süreç olacak. Yaratıcılıkları yüksek olan bu çocukların, hayal güçlerini geliştirecek yaratıcı oyunlar ile eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlamanız gelişimleri açısından destekleyici olacaktır.

Başak Burcu

Başak burcu bebeğinizin bu hafta zihinsel açıdan yaratıcı çalışmalar yapmak açısından çok destekli olacaklar. O sebeple yeteneklerini rahat bir şekilde ortaya koymaları açısından destekleyin. Kardeşleri ve kuzenleriyle birlikte vakit geçirmek ve kısa seyahatlere çıkmak gündemlerinde olacak görünüyor.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz için bu hafta evi ve yuvasında önemli bazı konuşmaların olması, evde yapılacak değişimlerin olabileceği konular var.  Çocuğunuzun geleceğine yönelik bazı planları gözden geçirerek, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken günlerdir. Aile içinde iletişimin arttığı, organizasyon ve partiler verilebilir. Parasal konularda ise bazı aşırılıklara dikkat edilmeli.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeğiniz bu hafta tüm dikkatleri üzerinde topladığı, sempatisinin arttığı şanslı bir haftadalar. Yalnız yoğun ve sahiplenici bir doğaya sahip oldukları için  ailesini kimseyle paylaşmak istemeyebilir. Bu dönemde kendini rahat ifade ettiği ve  sosyalleşmenin onlara iyi geldiği evredeler.  Eğlenceli aktivitelere yönlendirerek birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin bu hafta içe çekildiğini fark edebilirsiniz. Duygularını rahat ifade etmekte zorlanabilirler. Bu dönem sakin kalmak, dinlenmek  onlara çok iyi gelecek. Ayrıca gelecekleri adına yapacağınız yatırım planları gündeminizde olacak görünüyor. Yay burçları genel anlamda bütçe kontrolünü iyi bilmedikleri için erken yaşta bu alanda eğitecek aktiviteler uzun vadede faydalı olacaktır.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocuğunuz bu hafta hızlı öğrenmeye açık günlerde. Meraklı olacağı için her yeri keşfetmek isteyebilir. Bu nedenle onu etrafı kurcalarken, özellikle de teknolojik aletleri incelerken bulabilirsiniz. Merkür burçlarında hareket ediyor. O sebeple erkenden konuşmaya başlayabilir. Konuşmasa bile mırıldanır, sesler çıkarır, kendince bir şeyler söylerken bulabilirsiniz.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri bu hafta Anneye olan düşkünlüğü artabilir. Kadın figürlerinden iyilik ve fayda görecekleri bir süreçteler. Girdiği her ortamda kendilerine özgü tavırları ile dikkat çekecekler. Bebeğinizin geleceği adına yapacağınız yatırım planları varsa sağlam ve kalıcı olacaktır haberiniz olsun. Parasal konularda şanslı bir haftadalar.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu hafta sosyalleşmekten keyif alacakları bir süreçteler. Etrafı her daim arkadaşlarla dolu olsun isteyebilir. Her türlü aktivitelere ve sosyal organizasyonlara, partilere katılmak için uygun dönem içindeler. Hayatı keşfedecekler, seyahatler ve geziler gündemlerinde.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 ttps://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın