ebebek bebek dergisi nisan 2020

ebebek’ten Bebek Dergisi Şimdi de Online!

ebebek’ten Bebek dergisi Nisan sayısı çıktı! 

Nisan sayısı da yine rengarenk tasarımı, dopdolu içeriği ve sürpriz hediyeleri ile sizlerle…

Yaşadığımız bu zor süreçte yine birbirinden önemli sağlık haberlerinin ve değerli konukların yer aldığı derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

  • “İçindeki çocuğu yaşatan ünlüler”

Bu ay ünlü annelerin birbirinden eğlenceli çocukluk anılarına şahitlik edeceğiz.

  • ”Mutluluk hayatın detaylarında gizli” 

Gizem Taşar ‘‘Yol Arkadaşım Mutluluk’’ adlı kitabında mutluluğun, gündelik hayatımızın içindeki detaylarda gizli olduğunu anlatıyor.  Taşar ile kitabı ve mutluluk hakkında konuştuk.

  • Hamilelerde koronovirüs daha mı riskli?

Dünya Sağlık örgütü’nün dünya çapında pandemi yani salgın olarak ifade ettiği koronavirüs (covid-19) her geçen gün daha fazla tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu infeksiyonun etkileri gebeler için de büyük önem taşıyor. Centrum Clinic Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Doç. Dr. Emre Pabuçcu, covid-19 ve gebelik ilişkisi hakkında merak edilen soruları yanıtlıyor.

  • Küçük yaşta şöhret yolculuğu

İdrar yolu enfeksiyonları, gebelik döneminde anne adaylarının sık karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olarak görülüyor. ciddi hastalıklara yol açabilen bu önemli problem, belirti vermeden de ortaya çıkıp ilerleyebiliyor.

  • Gebelikte idrar yolu enfeksiyonuna 5 önlem

idrar yolu enfeksiyonları, gebelik döneminde anne adaylarının sık karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olarak görülüyor. ciddi hastalıklara yol açabilen bu önemli problem, belirti vermeden de ortaya çıkıp ilerleyebiliyor.

  • Anne-bebek dostu sezaryen

Tıbbi olarak normal doğumun mümkün olmadığı durumlarda annenin doğuma şahitlik edebileceği bir anestezinin kullanıldığı, doğumdaki tüm ekibin mümkün olduğunca normal doğumdaki gibi bu kavuşma anına saygı gösterdiği, bebek doğduktan ve kontrolleri yapıldıktan hemen sonra anne göğsü ile buluştuğu, anne bebek dostu sezaryen tercih edilebilir. Eğitmen ve Doula Ayşegül Boz Baltacı konuyla ilgili bilgi veriyor.

  • Teknoloji dil gelişimi nasıl etkiliyor?

Yoğun teknolojiye maruz kalan çocuklar konuşma sorunu yaşamakla kalmıyor, ileride karşımıza iletişim sorunları yaşayan bireyler olarak çıkabiliyor. Teknolojinin çocuklar üzerindeki etkileri  üsküdar üniversitesi npiSTAnBul Beyin Hastanesi Dil ve konuşma Bozuklukları uzmanı ibrahim Yaşa anlattı.

  • Oyun çocuğunuz için ne kadar önemli?

Bilişsel Beceri çalışmaları  zihinsel gelişimi destekleyici çok sayıda egzersiz ve zeka oyunundan oluşuyor. peki bilisel beceri çalışmaları hangi durumlarda ve nasıl uygulanıyor? Bu soruların cevabını Mind More Psikolojik Danışmanlık Kurucu Başkanı ve Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar veriyor.

Uzman görüşleri, aylık burç yorumları, doğum hikayeleri, yemek tarifleri, ev dekorasyon, ajanda ve daha fazlası Nisan sayısında!

Post navigation

Bir yanıt yazın