Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (6 Kasım – 12 Kasım)

Merhaba Sevgili Ebeveynler,

Haftamıza Ay Aslan burcundayken başlıyoruz. Çevremiz tarafından onaylanmak ve takdir görme istediğimiz ön planda olacaktır. Yönetme ve idare etme becerilerimizi sergilemek isteyebiliriz.

Bu hafta ilişkiler adına sevgimizi, ilgimizi çok rahatça ifade edebileceğimiz zamanlar. 8- 9 Kasım günü özellikle Ay-Venüs kavuşumu var ki bu anne sevgisi, ebeveyn sevgisi, aile uyumunu anlatır. Umudun ve kişisel mutluluğun habercisi demektir.

Dilerim ki bu sevgi katlansın hayatlarımızda. Zira içinden geçtiğimiz şu günlerde hepimizin buna ihtiyacı var. Venüs Terazi burcuna geçiş yaptığı şu günlerde denge ve barışı sağlama konuları vurgu kazanacaktır. Aşk, ilişkiler, ortaklıklardan yana olumlu bir geçiştir.

Merkür’de 10 Kasımda Yay burcuna geçiş yapacak. Bu dönem hayata daha iyimser ve geniş açıdan bakmaya meyilli oluruz. Fakat zihni zaman zaman dağıtan, unutkanlıklar yaratan yanına da dikkat etmeliyiz.

10 Kasım demişken bizim için çok özel günlerden biridir. Her 10 Kasım’da olduğu gibi bugünde Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Hafta sonu ise çocuklarımızı ekstra gözetelim çünkü sert enerjiler devreye giriyor. Kazalara, sakarlıklara, düşmelere çok dikkat edilmeli.

Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri bu hafta tüm ilişkileri içinde sevgi dolu paylaşımlara açık olacaklar. Paylaşım içinde yapılacak oyunlar, birlikte hareket ederek, içinde tatlı rekabet içeren aktiviteler seçebilirsiniz. Uzak yerlere yapılacak seyahatler gündemleri olabilir. Yalnız hafta sonuna doğru sakarlıklara, kazalara karşı çok dikkatli olunmalı.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeklerinin bu hafta itibariyle sağlık konusunda desteklendikleri bir zaman içerisinde olacaklar. Günlük rutinlerinde, beslenme alışkanlıklarında yeni düzenlemeler yapılması açısından çok uygun. Fakat bu dönem tatlıya, abur cubura düşkünlük verebilir, buraya dikkat edilmeli. Tembelleşmeye yatkınlık verebilecek bir dönemdir. O sebeple formda tutmak için gerekli egzersizler ihmal edilmemelidir.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebeklerinin bu hafta keyifleri yerine geliyor. Kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, beraberce eğlenceli vakitlere göz kırpıyor olacaklar. Sağlık konularında bazı hassasiyetleri olabilir. Özellikle yüksek ateş, diş çıkarma anlamında bazı huzursuzlukları olabilir. Bunun dışında yaratıcı çalışmalar yapmak renkli kalemler, boyama, resim yapmak gibi aktivitelere vakit ayırmak ilgilerini çekecektir.

Yengeç Burcu

Yengeç çocuğunuz bu dönemde evde, yuvasında ve ailesinin yanında kendini güvende ve huzurlu hissedecektir. Odasında veya ev içinde yapılacak değişimler, yenilikler gündeme gelebilir. Yapılacak bazı partiler, eve gelen misafirler ve beraberce geçirilen keyifli sohbetler söz konusu olabilir. Bebeğinizin günlük rutinlerini derleyip toparlamak, varsa eksikleri ve hataları keşfetmek adına bazı düzenlemeler yapabilirsiniz.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz için bu hafta itibariyle yakın çevreleriyle, kardeşleriyle uyum sağlaması açısından uygun bir dönemdeler. Çevreleriyle iyi iletişimde olmaları sizleri mutlu edecektir. Konuşması, kendini ifade etmesi anlamında gelişmeler olacaktır. Bu dönem eğitici çalışmalar yapmak, el becerilerini geliştirecek aktiviteler açısından uygun bir zaman olarak görünüyor. Yalnız ev içinde sakarlıklar ve ani kazalara karşı dikkatli olunmalı.

Başak Burcu

Başak burcu bebeğiniz için bu dönem yapacağınız alışverişler ve yatırım konusunda destekleyici konular ön planda. Hafta Sonuna doğru isteklerini yaptırmak adına inatçı tavırlar sergileyebilir. Bu da yakınlarıyla, varsa kardeşleriyle ilişkilerinde gerginliklere neden olabilir. Seyahat planınız varsa kaza riskine açık bir hafta olduğundan ekstra dikkatli olunmalı.

Bebeğinizin Doğduğu Ayın Karakterini Etkilediğini Söylesek?

Terazi Burcu

Terazi burcu bebekleri bu haftadan itibaren şanslı bir evreye giriyorlar. Sevecen, sempatik ve keyifli halleri sizi mest edecektir. Dikkatleri üzerlerine topladıkları bir zamandalar.  Giydikleri cicili bicili kıyafetler olsun:)  Kendilerini tatlış tatlış ifade etme şekli olsun her yönden desteklendikleri bir evredeler. Fakat çocuğunuz adına yapacağınız harcamalarda ipin ucunu kaçırmamaya önem verin. Finansal konuda bir yatırım yapacaksanız beklenmedik risklere karşı dikkat edilmeli.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeğiniz adına bu haftadan itibaren yeni bir döngü başlıyor. Fiziksel enerjileri çok yüksek olacaktır. Hiç olmadığı kadar hareketli, yerinde duramadığı zamandalar. O yüzden bazı sakarlıklara karşı temkinli olunmalı. Sağlık anlamında ise bazı hassasiyetler oluşabilir. Çocuğunuzun geleceği adına yapacağınız uzun vadeli planlar ve kararlar adına harekete geçebilirsiniz.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle atik, canlı ve meraklı bir yapıda olacaklar. Çevresiyle iletişimi yoğun, sosyal ve dışa dönük olacakları bir zamandalar. Size sorduğu sorular yaşından büyük olabilir. O nedenle sorularını cevapsız bırakmayın. Çünkü onun kişiliğini tanımlaması adına önemli gelişim kaydedecektir. Yalnız bu dönem uyku bölünmeleri fazla olabilir. Konuşma, okuma, öğrenme becerisini geliştirmek açısından destekli günler.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu bebeğiniz bu hafta ailevi temalarda özellikle anneye olan düşkünlüğü fazla olabilir. İlişkilerinde daha uyumlu, ılımlı vakit geçirecekleri bir zamandalar. Kadın figürleri yaşamında etkin ve destekli olacaktır. Güneş ve Mars onların arkadaş hanesinde hareket ettiğinden, akranlarıyla bazı gerilimlere açık. Yaşı daha büyükse kavga ve tartışmalar yaşanabilir. Dikkat edilmeli. Ufak egzersizler yaptırarak kas gelişimine yardımcı olmak açısından değerlendirebilirsiniz.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri için  bu hafta ebeveynlerinin kurallarına uymak konusunda zorlanabilirler. Çocuğunuzun kendi başına da bir şeyler yapmasına izin vermeniz önemli. Çünkü kova burcu bebeğiniz büyüdükçe kendi istekleri ve sizin hayal edebileceğinizden çok daha başka arzuları olabilir. Onlar toplumdan her zaman farklıdırlar. Böyle durumlarda irade ve isteklerine saygı duymalısınız. Ayrıca eğitsel faaliyetlerden ve seyahatlerden çok keyif aldıkları bir zaman olacaktır.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu hafta finansal konulardan yana şanslı etkilere açıklar. Bebeğiniz adına yaptığınız yatırımlar varsa buradan güzel haberler gelebilir. Yada bir banka hesabı açma, bireysel sağlık sigortası v.b konularda adımlar atabilirsiniz. Bazı kısa seyahatler, anne tarafı akrabalarla bir araya gelerek hoş vakitler geçirilecek görünüyor. Çocuğunuzla ilgili eğitsel konularda  planlar, konuşma ve görüşmeler yapabilirsiniz.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın