bebek-mayis-dergisi

ebebek’ten Bebek Dergisi Mayıs 2020 Sayısı Çıktı

ebebek’ten Bebek dergisi Mayıs sayısı çıktı!

Mayıs sayısı yine rengarenk tasarımı, dopdolu içeriği ve sürpriz hediyeleri ile sizlerle…

Zor günlerin devam ettiği bu süreçte yine birbirinden önemli sağlık haberlerinin ve değerli konukların yer aldığı derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

“Annem gibiyim”

Tüm dünya olarak içinde yaşadığımız dönem pek parlak olmasa da Mayıs ayında Anneler Günü’nü kutlamadan olur mu hiç. Biz de bu vesileyle ünlü annelere “Annenizden aldığınız en büyük özellik nedir? Kendi çocuğunda olmasını istediğiniz / sizden almasını istediğiniz özellik ne olur?” diye sorduk. İşte aldığımız güzel yanıtlar…

”Çocuğunuzun psikoloğu olun”

Uzman Psikolog Selçuk Tokaç ‘‘Çocuğunuzun Psikoloğu Olun’’ adlı kitabını şöyle tanımlıyor; kitabın en işlevsel yönüyse yaşanılan problemlerin sadece teorik olarak anlatılmış olması değil çocuklarla çalışan uzmanlardan ebeveynlere kadar çocuğa temas eden herkese öneriler verilmiş olmasıdır’’ Tokaç ile kitabı ve çalışmalarını konuştuk.

Erken doğum riski taşıyor musunuz?

Günümüzde her 8-10 doğumdan 1’inde bebekler beklenen tarihten erken dünyaya geliyor. Ancak hamilelikte düzenli muayene, testler ve takipler sayesinde erken doğumun çeşitli risk faktörlerinin öngörülebilmesi mümkün. Acıbadem Maslak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum -Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Bildirici erken doğumun risk faktörlerini anlattı.

Evde bakım önerileri

Medikal Estetik Hekimi Dr.Yasemin Savaş hijyen önlemlerini artırdığımız şu günlerde cildiniz için alınması gereken önlemleri ve evde bakım önerilerini anlattı.

Bebek odasında nelere dikkat etmelisiniz?

Anne baba adaylarının heyecanla yaşadığı hamilelik sürecinde en keyif alınan konulardan biri de bebek odası tasarımlarıdır. Mimar Sema Yazıcı, bebek odalarının nasıl olması gerektiğini konusunda bilgiler verdi.

Korona virüs aile hayatımızı nasıl etkiliyor?

Korona virüs hayatımızda pek çok değişikliğe yol açtığı gibi aile ilişkileri üzerine olan etkileri de hissediliyor. Hastalık ve yeni yaşam şeklimizin hayatımıza yansımalarını uzmanlarımıza sorduk.

Bebeklerde beyin gelişim basamakları?

Her anne baba hiç şüphesiz çocuğunun hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine önem verir ve yakından takip eder. Ancak bu takibi yaparken doğru kaynaklardan bilgi almak çok önemlidir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hatice Bulut çocuklarda gelişim basamaklarının genel özeliklerini ve beyin gelişimini anlattı.

Evde 5 farklı oyun

Evde kapalı kalmaktan en çok sıkılanlar tabi ki çocuklar… Bu dönemde çocuğunuz ile evde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak oyun önerilerini psikolog – pedagog Elif Doğru hazırladı.
Uzman görüşleri, aylık burç yorumları, doğum hikayeleri, yemek tarifleri, ev dekorasyon, ajanda ve daha fazlası Mayıs sayısında!

Post navigation

Bir cevap yazın