Bebeveyn Akademi Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

Bebeveyn Akademi Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

Bebeveyn Akademi Nedir?

Bebeğinizin gelişim sürecini düşündüğümüzde ilk 1 yıldaki deneyimleri oldukça önem taşır. Bebeveyn Akademi, bebeğinizin 1 yaşına kadarki gelişimine ve sizin bebeveynlik sürecinize uzman bilgisi ve uygulama önerileri ile eşlik eden bir ebeveyn platformudur.

Bebeveyn Akademi, dünyada kabul görmüş farklı eğitim ekollerini ve modellerini kapsar. Her bebeğin ihtiyacının farklılaşabileceğinden yola çıkarak bebeklerin ihtiyacına, yaşına ve gelişim dönemine uygun program önerisinde bulunur. “Bebeveyn” kavramı ile bebeğin ve ebeveynin birlikte deneyimledikleri bir sürece vurgu yapar. Bebeveyn akademi, her bebeğin ve ebeveynin yani her bebeveynin biricik olduğuna inanır.

Bebeveyn Akademi’de Sizi Neler Bekliyor?

Bilgiyi sevgiyle harmanlayan Bebeveyn Akademi “Bugün bebeğim için ne yapabilirim?” dediğiniz her an sizin ve bebeğinizin yanındadır. Peki nasıl? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Bebeğinizin gelişimini çok yönlü desteklemeyi hedefleyen Bebeveyn Akademi’de doğa, sanat, oyun, bakım, beslenme ve dil gelişimi olmak üzere 8 farklı tema vardır. Her tema özelinde uzman bilgisini içeren yazılar ve bebeğinizin yaşına uygun uygulama önerileri bulunur.

 • Doğa: Belki de zamanla uzaklaştığımız ancak insana çok faydası bulunan doğa kavramına çok önem verir. Doğayı merkeze alan eğitim yaklaşımıyla hem bebeğinizin hem de sizin doğa teması kurabilmenizi sağlayan önerilerde bulunur.
 • Sanat: Bebeğinizi sanatla tanıştırarak özgün düşünebilme ve hayal kurabilme becerilerini destekler.
 • Oyun: Bebeğiniz için birbirinden eğlenceli, öğretici ve keyifli oyunlar sunar. Evinizde, doğada ya da bulunduğunuz yerde kolayca uygulayabileceğiniz oyun önerileri içerir.
 • Dil gelişimi: “Kitapların yaşı yok!” mottosuyla birbirinden eğlenceli, renkli ve kimi zaman siyah-beyaz kitaplarla bebeğinizi bir araya getirir. 😊
 • Emzirme: Bebeğinizi emzirirken veya ek gıdaya geçiş sürecinde ihtiyacınız olan bilgileri içerir. Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için uzmanların hazırladığı özel tarifler barındırır.
 • Beslenme: Bebeğinizin bakımı ve sağlığı için ihtiyaç duyabileceğiniz ipuçları verir ve aylık olarak takip etmenize destek olur.
 • Aylık gelişim: Bebeğinizin temel gelişim alanlarıyla ilgili öneriler bulunur.
 • Bebeveyn mektupları: Bebeveyn olma deneyiminizde anne-baba-bakım veren için rutinler önerilir.

Bebeveyn Akademi 8 farklı temayı kapsayan bilgi ve uygulama önerileri ile bebeğinizin fiziksel-hareket, duyusal, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişim alanlarını bütüncül bir bakış açısıyla desteklemeyi amaçlar.

Bunun yanı sıra, bebeveynler için hazırlanmış “Bebeveyn Mektupları” köşesiyle sizin bebeveyn olma halinizi ele alan, aile yaşantınız ve kişisel yaşamınıza dair tatlı ve samimi önerileriyle günlük rutinleri hatırlatan metinler bulunur.Bebeveyn Akademi Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

Bebeveyn Akademi’nin Faydaları Neler?

Günümüzde bilgiye ulaşmak her ne kadar kolaylaşsa da doğru bilgiye doğru zamanda ulaşmak bazen güç olabiliyor. Bebeveyn Akademi bebeğiniz ve sizin içi günlük olarak sunduğu bilgiler ve uygulama önerileri ile yalnızca ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanızı sağlar.

Bebeğinizle geçireceğiniz zamanı keyifli ve verimli kılabilmeniz için sizlere ipuçları ve hap bilgiler verir. Bebeğinizin gelişimini önemsediği gibi sizin duygularınızı ve deneyimlerinizi de önemser; kendinizi daha zinde ve huzurlu hissetmeniz için rehberlik eder. Sizler için sunduğu önerileri gelin birlikte inceleyelim. 😊

 • Öz bakım: Bebeğinizi büyütürken beden ve ruh sağlığınıza iyi gelebilecek rutin önerilerinde bulunur.
 • Anı Defteri: Altı farklı tema içerikleriyle uyumlu olacak şekilde bebeğinizle yaşadığınız deneyimlerinizi ve anılarınızı kaydetmenize yardımcı olur.
 • Müzik: Ninni ve ritimlerle bebeğinizi buluşturan öneriler bulunur ve bu sayede bebeğinizi işitsel zekâ gelişimine katkı sunar.
 • Yürüyüş: Bebeğinizle veya yalnız başınıza doğada geçireceğiniz zamanları hatırlatan önerilerdir.
 • Bebeveyn Etkileşimi: Anne-baba olarak bebeğinizle kurduğunuz güvenli bağınızı ve ilişkinizi kuvvetlendiren etkinlikler sunar.
 • Sosyal Etkileşim: Çevre desteğinin önemini hatırlatan, sosyal ilişkileri geliştirmeyi hedefleyen uygulamalar sunar.

Bebeveyn Akademi’ye Nasıl Üye Olabilirsiniz?

Adım 1: ebebek mağazalarından, ebebek mobil uygulamasından ve ebebek internet sitesinden satın alacağınız “Bebeveyn Akademi 6’lı Kitap Seti” kutusunun içinden çıkan kupon kodunu kaydedin.

Adım 2: https://www.bebek.com/kayit-ol/ giriş yapın ve ücretsiz kaydolun.

Adım 3: Kayıt olduğunuz bilgilerle https://bebek.com/bebeveynakademi/giris/ sayfasına gidin ve giriş yapın.

Adım 4: Giriş yaptıktan sonra soruları cevaplayarak ve “Bebeveyn Akademi 6’lı Kitap Seti”nden çıkan kupon kodunuzu yazarak portale ücretsiz erişim sağlayın.

Bebeğinizin gelişimi ve “yeterince iyi” bebeveyn olabilmek için çıktığınız bu yolculuğunuzda beraber olacağımız için şimdiden çok heyecanlıyız! 😊

Hemen Bebeveyn Akademi 6’lı Kitap Setini edinmek için buraya tıklayın!

Uzm. Feyza Yeliz Bayındır

ebebek'in Erken Çocukluk Eğitimcisi

Post navigation

Bir yanıt yazın