Hamile Giyimi Nasıl Olmalı?

Hamile Giyimi Nasıl Olmalı?

Anne adayları hamilelik dönemlerinde bebeğinin gelişimine uygun kıyafetler seçmeye önem verir. Aynı zamanda kıyafetinin rahatlığı ve kumaş yapısı da kıyafet seçimini etkileyen unsurlardandır.

Haydi geln birlikte hamile giyim ürünlerinin özelliklerini inceleyelim. 😍

Tayt

Koyu renkli ve esnek bir (ya da birkaç) tayt sizi asla yanıltmaz. Karnınızın en büyük olduğu dönemde bile rahatlık sağlayan bu taytların üzerine çizmelerinizi çektiğinizde oldukça şık görünebilirsiniz.

Piyasada ayrıca hamilelere özel olarak üretilen “hamile” taytları satılıyor olsa da, birçok anne bunlara hiç gerek olmadığını söylüyor.

Bedeniniz büyüdükçe sıradan taytların büyük bedenlerini alabilirsiniz, böylece doğum sonrasında hemen kurtulmamış olabileceğiniz göbeğinizi göz önünde bulundurarak bu taytlardan daha uzun süre faydalanabilirsiniz.

Göbeğiniz büyüdükçe daha fazla rahatlık için bel kısmını karnınızın altına indirmeniz yeterli olacaktır.

Tunik

Kalça altına kadar inen bol kesimli bu bluzların ne kadar harika ne kadar müthiş olduklarını söylesek azdır. (Çoğu tuniğin uzunluğu, boyunuza da bağlı olarak, kalçanızın alt kısmına kadardır.)

Tunikler kusurlar ve kiloları örtmesi  ve vücut hatlarını güzel göstermesinin yanı sıra truvakar kol, yandan yırtmaç ve V yaka gibi hoş, ince gösteren detaylara da sahiptir. Hamilelik öncesinde elbise olarak kullanabilir; hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde ise taytla kombin edebilir veya dar kesim kot pantolonlarınızın üzerine giyebilirsiniz.

Bebeğiniz doğduktan sonra, bol ve rahat kesimi hoşunuza gidecektir; ayrıca fazladan kumaş, emzirirken mahremiyetinizi koruyacak bir örtü olarak da kullanılabilir.

Maksi Elbise

Maksi elbiseler haklı sebeplerle her yaştan kadına hitap eder hale geldi. Bilmeyenler için açıklaması: robalı, kloş etekli; köprücük kemiğinize, omuzlarınıza ve dekoltenize dikkat çeken elbiselerdir.

Değişmekte olan bedeninizi rahat bir şekilde saran yumuşak bir jarse kumaş seçin.

Uzmanlar bunun da hamilelik reyonundan satın almanıza gerek olmayan bir giysi olduğunu belirtiyor.

Esnek kumaştan üretilenini bulabildiğiniz sürece, bu bol kesimli uzun elbiseyi hamileliğinizin her döneminde rahatlıkla giyebilirsiniz.

Hamile Giyimi Nasıl Olmalı?

Uzun Yüzücü Kesim Atlet

Temel parçalardan biri olan bu atletlerden dolabınızda kaç tane olursa olsun asla almaya doyamazsınız, yine de dayanıklı ve üzerinize yakışan bir atlet ararken paranızı bulabildiğinizin en iyisine vermekten çekinmeyin.

Sütyeninizi (normal veya emzirme sütyeni) gizleyebilen ve göğüslerinizin büyümesine ve küçülmesine uyum sağlayabilen kalın askılı, esnek mikrofiber kumaş karışımlarından üretilmiş, yanı büzgülü atletleri tercih edin.

Yandaki büzgülü kısım ilk üç aylık dönemde vücudunuza şekil verecek, doğumdan sonra ise göbeğinizin küçük görünmesini sağlayacaktır.

Her türlü giysinin altına veya tek başına giyebilirsiniz. Boyu ne kadar uzun olursa, karnınızı ve kalçanızı o kadar iyi örtecektir; özellikle de atletinizi taytla veya dar kesim kot pantolon ile kombinlemeyi düşünüyorsanız uzun olması daha kullanışlı olacaktır.

Asimetrik Bol Kesim Hırka

Klasik hırkaların modası geçmez; daha asimetrik kesimli olanlar ise hamileliğinizde daha fazla esneklik sağlar.

Ne uğraştırıcı ve vücudu sıkan düğmeler, ne de göstermek istediğinizden fazlasını gözler önüne seren incecik transparan kumaş. Bunların yerine, mesela önü asimetrik kesimli ve yakaya yakın tek sade veya boynuz düğmeli bol bir hırkayı önü açık ya da gevşekçe kapalı olarak giyebilirsiniz. İşte size her mevsimde rahatlıkla giyebileceğiniz hem şık hem de salaş bir parça.

Hamile Giyimi Nasıl Olmalı?

Daha kalın bir yünle örülmüş olanlar hem sonbaharda hem de ilkbaharda üzerinize hafif bir şey almak istediğinizde kullanışlı olacaktır.

Düz Kesim Elbise

Klasik hafif A kesim düz elbise (yani üst kısmı vücuda tam oturmayan ve aşağı doğru çok az genişleyen) hemen hemen her vücut tipine özellikle de taze annelere ve hamilelere uygun genç bir havaya sahip ve vücut hatlarını belli etmeyen bir elbisedir.

Hamilelik öncesinde kıvrımlarınızı hafifçe çevreleyecek fakat üzerinizde oldukça sallantılı ve dökümlü duracaktır.

Hamilelik döneminizde ise büyüyen karnınıza yeterince rahat bir alan tanıyacak ve bacaklarınızın ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Derin yuvarlak yakalı hatta ince spagetti askılı elbiseler özellikle harika seçeneklerdendir. Bebeğinizi kucağınıza alır almaz, bu elbiselerden birine göbek ata ata girebilmeniz mümkün!

Şık Bir Fular

Evet kabul, aslında tek başına giysi olarak kabul edilmiyor fakat uzmanlar tarafından çeşitli tarzları yaratmaya yardımcı olan çok amaçlı aksesuarlardan en sevileni olmayı başarmış bu parça, nice tek renkli kıyafete zarafet katmakta ya da dolabınızdaki giderek daha hızlı bir şekilde bıkmaya yaklaştığınız kıyafet yelpazenizi tek dokunuşla genişletebilmekte!

Kombinleri sıra dışı hale getiren desenli ipek fularlar, bol detaylı kolyeler, tarz küpeler ya da siz her neyden hoşlanıyorsanız, işte bu gibi aksesuarlardır. Ayrıca hamileliğinizden önce dökümlü bir bluz veya tunik üzerine uzun bir kolye takmak, kumaşı dizginleyerek daha ince bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Fuların bir başka artısı: bebeğiniz doğduktan sonra fularınızı emzirme örtüsüne, parkta yapacağınız kısa bir şekerleme esnasında battaniyeye ya da bebek arabasını güneşten korumak için geçici bir çözüm olarak perdeye dönüştürebilirsiniz.

Anvelop Elbise

Karnınızda henüz bir bebek yoksa, klasik bir anvelop elbise son derece zarif ve zahmetsizdir.

Vücudunuz değişmeye başladığında, yavaş yavaş kaybolmakta olan bel oyuntunuzun kalan son demlerini vurgulamak için elbisenin kuşağını biraz daha yukarıdan (göğsünüzün tam altından) bağlayın.

Karnınız büyüdükçe genişleyecek ancak küçüldüğünde de anında eski formuna kavuşacak jarse veya diğer esnek kumaş karışımlarını tercih edin.

Elbiseler size göre değilse, anvelop tarzı kruvaze bluzlar da hamileliğin her döneminde tercih edilebilecek son derece harika bir seçenektir.

“Hamilelik Alışverişi” konulu yazılarımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Hamilelik Alışverişi: https://www.bebek.com/hamilelik-alisverisi/

Aklınıza takılanları yorum olarak iletebilirsiniz.

Sevgiler.

Post navigation

Bir yanıt yazın