Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (23 Ekim – 29 Ekim 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (23 Ekim – 29 Ekim 2023) 

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Çok önemli haftalardan bir tanesindeyiz. 28 Ekim de yaşanacak Ay tutulmasının hemen ardından, Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yaşını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

İstiklal mücadelemizin lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Geleceğe güçlü bir şekilde ulaşabilmek için, Cumhuriyetimizi korumak ve sonsuza kadar yaşatmak boynumuzun borcudur.

Ülkemizin doğum gününe yakın gerçekleşecek olan tutulma ve Türkiye haritasının Güneşiyle aynı derecede olması önemli muhasebelere, yeni denge ve değerlendirmeler içine girileceğine işaret ediyor. Özellikle Güneş Türkiye’nin para, finans alanıyla alakalı olduğu için önemli gündemleri önümüze getirecek gözüküyor.

Peki bu hafta bebeklerimiz için ne anlama geliyor, gökyüzü bize ne anlatıyor?

Gelin başlayalım..

Bebeğinizin yükselen burcu ve kendi burcunu beraber okumanızı tavsiye ederim.

Koç Burcu

Koç burcu bebeklerinin bu dönem  finansal koşullarla bağlantılı hızlı gelişmeler meydana geleceğini gösteriyor. Bu dönemde çocuğunuz için daha fazla harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yada çocuğunuzun geleceği adına bazı önemli yatırımlar yapabilirsiniz. Bu dönem çocuğunuz yeteneklerini ortaya koyarken daha farklı ve özgün bir şeyler yapmak isteyebilir. Bir şeyi düzenleyip sonra çabuk sıkılıp yıkabilir.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğiniz bu haftadan itibaren tutulmanın etkisi üzerlerinde olduğu için bedeni, sağlığı, kendini ifade etmesine yönelik yeni adımlar içinde olacaklar.

Arkadaşlarından destek alarak ortaklaşa planlar ve projeler yapmayı öğrendiği bir zaman dilimi olacaktır. Belki oyuncaklarını paylaşmaları gerekecek, belki yeni bir şeyi kabullenmeleri gerekecek fakat onların bu biraz yoğun duygularla boğuşma zamanları olabilir.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle günlük rutin işleri, sağlığı ve düzen gerektiren konuları ön plana çıkıyor. Sağlığıyla ilgili olarak  çabuk hastalanmaya açık olabilir. O nedenle bağışıklığını güçlendirici besinlere ağırlık vermenizi tavsiye ederim.  Ayrıca düşmelere, sakarlıklara da dikkat edin. Bir alışkanlığını bıraktırmak, rutini değiştirmek istiyorsanız uygun bir zaman dilimi.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu çocuğunuzun sosyal çevresinin değiştiği, yenilendiği bir zaman dilimi.  Daha fazla insanla bir arada olmak isteyecektir.  Daha fazla konuşmak, görüşmek ve ilgi isteyebilir. İşte bu dönemlerde arkadaşlarıyla bir araya getirmek de çok keyifli olacaktır. Bazı hobilere vakit ayırmaları özellikle drama, müzik, dans, resim gibi aktivitelerden çok keyif alabilirler.

bebek-burclar

Aslan Burcu

Aslan bebeklerinin bu hafta  başkalarının ilgisini üzerine toplaması ve başarıyla ilerleme zamanı olacak. Kreşe giden çocuğunuz varsa bazı girişimler ve destekler gelebilir. Bebeğinizin hayatına yönelik hedef ve amaçları için harekete geçebilirsiniz. Ayrıca anne tarafından akrabalarıyla bir araya gelerek hoşça vakitler geçirebilir. Ailesinin hayatında önemli gelişmeler olabilir. Yada bir takım yer değişimleri, eve ait konularda gündemler bu haftada devam edecek.

Başak Burcu

Başak bebeklerinin  iletişimiyle, konuşmasıyla sizlerin dikkatini çekecektir. Yeni yeni kelimeler kullanması, kendini ifade etmesi sizleri şaşırtabilir. Çocuğunuz adına alacağınız özellikle geleceğine  yönelik kararlar verebilirsiniz. Uzun vadede eğitimlerle ilgili, dil eğitimleri, uzaklarla bağlantılı konular, seyahatler veya merak ettiği konulara yönelmek gibi bir süreç olacaktır. Size her şeyi sorabilir, hazırlıklı olun.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeklerinin bu dönem  finansal koşulları hız kazanıyor olacak. Belki çocuğunuz adına yapacağınız bazı yatırımlar için adım atabilirsiniz. Ayrıca yapılan bazı harcamalarda ipin ucu kaçabilir. Sağlığıyla ilgili olarak  çabuk hastalanmaya açık olabilir. O nedenle bağışıklığını güçlendirici besinlere ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Ayrıca anneanne ve dedelerden destek gördüğü, bunun ona iyi geldiği, somut bir şeyler ortaya koymak istediği bir zamandalar.

Akrep Burcu

Akrep bebekleri için çok hareketli ve enerjilerinin çok yüksek olduğu zamanlar.  Özellikle iletişimiyle, konuşmasıyla sizlerin dikkatini çekecektir. Arkadaşlarından destek alarak ortaklaşa planlar ve projeler yapmayı öğrendiği bir zaman dilimi olacaktır. Paylaşmaya yönelik bir  zaman dilimindeler. Burada kendi sözünü geçirmek isteyebilir ancak denge kurmanın ortak bir noktada buluşursa olacağını öğretmek gerekebilir.

Yay Burcu

Yay Burcu bebekleri tutulma etkisiyle sağlık, beslenme ve rutinleri ön planda olacak. Bağışıklığını güçlü tutun, çünkü çabuk hasta olmaya meyilli olabilirler. Özellikle 15 günlük süreçte biraz daha tedirgin bir halde olabilir. Bu dönem iletişimde sizleri dinleyerek harekete geçmek isteyecek, onay almadan yola çıkmakta zorlanabilir. Ancak hafta boyunca yeteneklerini sergilemek konusunda başarılı olacak. Spor konusunda destekleyin.

Oğlak Burcu

Oğlak bebekleri ilk günleri ev ve aile içinde oldukça hassas olacakları bir zamandalar. O yüzden aile içinde olacak her durum bebeğinizi etkileyebilir. Buna dikkat edin. Evde yaşanabilecek herhangi bir değişim  bebeğinizin huzursuz hissetmesine neden olabilir. O yüzden desteklendiğini, yanında olduğunuzu hissettirin.  Ve bugünlerde kendisini ifade etmesine, yaratıcılığını göstermesine yardımcı olun.

Kova Burcu

Bu hafta itibariyle Kova burcu bebeğiniz için oldukça hareketli ve heyecanlı. Özellikle sosyal çevre içinde olan değişimler ve gelişmeler söz konusu. O nedenle çocuğunuzu yeni arkadaş gruplarına dahil etmek ve bireyselleştiğini görmek sizi heyecanlandırabilir. Ben özgürüm, burası benim alanım derken görebilirsiniz:) Hiç şaşırmayın çünkü özgürlük onların ruhlarında var bunu asla unutmayın… Boya kalemleriyle resimler yapması ve ne çizdiğine dikkat ederek onunla yaratıcılığını keşfedebilirsiniz.

Balık Burcu

Bu dönem aslında öğrenmeye çok açık bir zamanda olacaklar. O yüzden okuma, yazma, kitaplar gibi konulara çok merak içinde olacaklar. Zihinsel faaliyetler açısından  yeni bir adım atabilir. Kardeşlerle iletişimi de çok ön planda olacak gözüküyor. Yalnız bu dönemde yakın arkadaşları, kardeşleri veya kuzenlerle güç savaşlarına girebilirler. Bu ortamı iyi yönetmek gerekebilir.

Haftanız güzel geçsin.

Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın