en-iyi-7-bebek-bezi-tavsiyeleri-ve-yorumlari

En İyi 7 Bebek Bezi Tavsiyeleri ve Yorumları

Çocuklu ailelerin en çok araştırdığı, sürekli deneyip miniğine en iyi hangi bebek bezinin olacağı karamsarlığına düşen ebeveynlerin işini kolaylaştırmak amacıyla bu yazımızda sizlere en iyi özelliklere sahip bebek bezlerinin listesini oluşturduk. Hazırsanız listemizdeki bebek bezlerinin incelemesine detaylıca başlayalım!

Bebek Bezi Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak bebek bezi nasıl olmalıdır sorusuna yanıt bulalım. Madde madde özelliklerine değinelim. Ne dersiniz? 😊

 • Bebeklerin sağlıklı, mutlu ve huzurlu olması ebeveynin istediği en önemli şeydir. Bebek bezleri de bebeklerin mutluluğunu doğrudan etkileyen etmenlerden biridir. Bu sebeple bebek bezi, bebeğin rahat hissetmesini sağlamalıdır.
 • Bebek sağlığından bahsederken, bebek bezi konusuna değinecek isek, bir diğer önem arz eden özellik ise bebek bezinin pişik yapmayacak nitelikte olmasıdır. Hava alabilmeli, sıvıyı içine hapsedebilmelidir.
 • Bebek bezi esnek ve sızdırmaz olmalıdır.
 • Bebeğin rahatça hareket edebilmesi için ince bebek bezleri daha iyi bir seçimdir.
 • Fiyat olarak “Pahalı olan iyidir.” düşüncesi yanlıştır. Bahsedilen özellikleri taşıması, bebek bezinin kaliteli olduğuna işarettir.

Bakalım biz listemizde hangi bebek bezlerine yer verdik, okumaya devam edelim.

En İyi Bebek Bezleri ve Özellikleri
Marka/Model Öne Çıkan Özellikler
baby me Bebek Bezi Yumuşak üst yüzeyi sayesinde sıvıyı yerinde hapsederek cildin 12 saat kuru kalmasını sağlar.
Prima Bebek Bezi Hava kanalları sayesinde bebeğinizin cildinin gece boyu nefes almasına yardımcı olur.
Molfix Bebek Bezi Prematüre bebekler için uygun ebatlarda üretimi vardır.
Sleepy Bebek Bezi Saf, doğal ve organik içeriğiyle miniklerin hassas ciltleri için çok uygundur.
Canbebe Bebek Bezi Patentli emici ve dağıtıcı kanalları sayesinde sıvıyı hemen emer ve beze dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar.
Evy Baby Bebek Bezi Fiyat ve performans bakımından ebeveynlerin beklediği özellikleri karşılar.
Goon Bebek Bezi Bez ıslandığında renk değiştirerek bezin değiştirme zamanını da göstermiş olur.

 

  1. baby me Bebek Bezi

   baby-me-bebek-bezi

   baby-me-aloe-vera-bebek-bezi

   Bizim listemizin 1 numarasında yumuşacık ve sızdırmaz baby me Bebek Bezi yerini aldı! Hassas bebek ciltlerine doğal bir dokunuş sağlayan baby me Bebek Bezleri hem kalitesi hem de uygun fiyatıyla ebeveylerin gözdesi olan bir marka.

   Yumuşak üst yüzeyi sayesinde sıvıyı yerinde hapsederek cildin 12 saat kuru kalmasını sağlayan baby me Bebek Bezleri, kremli iç yüzeyi sayesinde de tahriş, pişik ve kızarıklık oluşumunu ve sıvı kaka bariyeri ile belden sızmaları önlemeye yardımcı oluyor.

   baby me Bebek Bezlerin Aloe Vera içerikli bir seçeneği de bulunuyor. Üstelik deneyen annelerin 10’da 9’u öneriyor. Sizlerle deneyen yorumlarını paylaşmadan önce baby me Aloe Vera Özlü Bebek Bezinin doğal ve çok ekonomik olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğiz. 😊

   baby-me-aloe-vera-yorum  baby-me-bez-yorum

   E, yeri gelmişken baby me Külot Bezlerinden de bahsetmeyelim mi?😊 Deneyen ebeveyn yorumlarından gördüğümüz üzere rahatına düşkün bebekler için en uygun tercih baby me Külot Bezler!

   Özellikleri ise son derece mükemmel diyebiliriz.

   • Esneyebilen bacak ve bel bölgesi.
   • Yanlarından yırtılarak açılabilir ve kolay katlanır.
   • Kolay giydirilip çıkarılabilir.
   • İç yüzeyi paraben, renklendirici ve parfüm içermez.
   • Sevimli desenleri ile bebeklerin dikkatini çeker.

   baby me markasına ait tüm bebek bezlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

   baby me Bebek Bezleri: https://www.e-bebek.com/bez-mendil-baby-me-c3737_b1937/

  2. Prima Bebek Bezi
   prima-bebek-bezi prima-premium-care

    

   Bebek bezi denince akla ilk gelen markalardan birinin Prima olduğuna biz de sizin gibi katılıyoruz.😊 Şimdi anne ve babaların güvenini kazanmış bu markanın bezlerinin özelliklerine sizler için biraz değinelim.

   Sizler ebeveyn olarak bebeğinizin cildi için temiz havanın önemini biliyorsunuz, bu nedenle bazen bebeğinizin bezsiz dolaşmasına da müsaade edebiliyorsunuz. Prima Bebek Bezleri ise hava kanalları sayesinde tam da bu ihtiyacınızı karşılamak için var. Hava kanalları bezin içinde havanın serbestçe dolaşabilmesi için alan yaratıyor. Bu sayede bebeğinizin altı gece boyu nefes alıyor ve sabah uyandığında kuru kalmasına yardımcı oluyor.

   Bunların yanında ise, emici ve pamuk gibi yumuşak yapısı, esnek yan bantları, ekstra kuru tabakası, ekstra gece emiciliği ile sizlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir marka. Bakalım deneyenler ne söylemiş;

   prima-deneyen-ebeveyn-yorum   

   Prima markasına ait tüm bebek bezlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

   Prima Bebek Bezleri: https://www.e-bebek.com/bebek-bezleri-prima-c10111_b430/

  3. Molfix Bebek Bezi

   molfix-bebek-bezibebek-bezi-molfix

   Fiyat olarak ortalamanın biraz daha üzerinde olan molfix Bebek Bezleri ince yapısı ve emiciliği ile öne çıkıyor. Bebekler kalın bezler ile rahat edemiyor. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. İnce yapılı bezler her zaman daha tercih edilebilir. O yüzden listemizde molfix bebek bezlerine gönül rahatlığıyla yer verdik. Türkiye’de ilk ve tek elastik gövde ve yan bantları sayesinde ebeveynlerin de tercihlerinin başında gelebilecek bir marka.

   Prematüre bebekler için de molfix onlara uygun beden ve ebatlarda üretim sağlıyor. Yenidoğan için uygun, hem yumuşaklığı  hem de esnekliğiyle ebeveynlerin gönlünü çalan bu bebek bezinin bir de deneyen yorumlarına bakalım:

   molfix-bebek-bezi-deneyen-yorum

   Molfix Bebek Bezlerine kolayca ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.e-bebek.com/bebek-bezleri-molfix-c10111_b587/

  4. Sleepy Bebek Bezi

   sleepy-bebek-bezi   sleepy-2li-jumbobebek-bezi

   Bez seçimi yaparken verdiğiniz her karardan bebeğinizin çok etkileneceğini unutmayın. Kolayca seçim yapabilmeniz için şimdi sıra Sleepy Bebek Bezlerini anlatmaya geldi!

   Sleepy Bebek Bezleri saf, doğal ve organik içeriğiyle miniklerin hassas ciltleri için çok uygun. Kuruluğu artıran organik pamuk lifleri, doğal bambu özlü gelişmiş emici bölge ve yumuşacık dış yüzeye sahip oluşu ile bebekler Sleepy Bebek Bezlerinin içinde rahat ve özgürce hareket edebilecekler. Anneler Sleepy Bebek Bezlerinin yenidoğan bebeklere boyut olarak daha uygun olduğunu düşünüyor.

   sleepy-deneyen-anne-yorumlari    sleepy-deneyen-anne-yorum

   Sleepy Bebek Bezlerine kolayca ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz : https://www.e-bebek.com/bebek-bezleri-sleepy-c10111_b4648/

  5. Canbebe Bebek Bezi

   canbebe-bebek-bezi-jumbo  canbebe-ultra-avantaj-paketi

   Canbebe hem ebeveynin hem de bebeğin mutluluğunu düşünen markalardan birisi. Uzmanlar tarafından bebeğinize en iyi bakımı ve rahatlığı sunmak için geliştirilmiş bezleri ile yepyeni özelliklere sahip.

   Patentli emici ve dağıtıcı kanalları sayesinde sıvıyı hemen emer ve beze dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Hızlıca kurumasıyla da ebeveynlerin gönlünü çalar. 😊

   Sadece yeni Canbebe Bebek Bezlerinde bulunan patentli ön ve arka bariyerli kilit sistemi, eşsiz yapısı sayesinde sızmalara karşı ekstra koruma sağlar. BPA, paraben ve parfüm içermeyen Canbebe Bebek Bezlerinden ebeveynler çok memnun! Fiyat ve performans bakımından ebeveynlerin tercih ettikleri markalar arasında yer alıyor. Dilerseniz biraz deneyen ebeveynler Canbebe Bebek Bezleri hakkında nasıl yorumlar yapmış, bunları inceleyelim:

   canbebe-ebeveyn-yorum 
   canbebe-bez-ebeveyn-yorumu 
   Canbebe Bebek Bezlerine şans vermek istiyorsanız, ürünlere kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.e-bebek.com/bebek-bezleri-canbebe-c10111_b513/

  6. Evy Baby Bebek Bezi

   evy-baby-bebek-bezi-3 evy-baby-bebek-bezi-6

   Evy Baby Bebek Bezleri kaliteli özellikleriyle listemizde yerini aldı. Bebeğinizin hassas cildine uygun yapısıyla hem rahat etmelerini sağlarken bir yandan da onlara hareket özgürlüğü sunuyor. Yumuşak üst yüzeyi, nefes alabilen pamuksu dokusu, ikili sızdırmazlık kalkanı, süper emici kristalleri ve boydan boya emici bölgesiyle bir bebek bezinden beklediğiniz birçok özelliğe sahip. Üstelik pişik yapmaması da Evy Baby Bebek Bezlerinin en sevilen özelliklerinden birisi.

   Patentli Flexdry özelliği ile sıvıyı hızlıca emmesi ve kuruluk sağlaması sebebiyle bebekler ıslaklık hissinin verdiği rahatsızlığı yaşamayacak. Biz üründen bu kadar bahsetmişken bir de deneyen ebeveynler Evy Baby Bebek Bezleri hakkında neler demiş bunlara bakalım:

   evy-baby-deneyen-yorumu
   evy-baby-ebeveyn-yorumu
   evy-baby-bebek-bezi-ebeveyn-yorumu

  7. Goon Bebek Bezi

   goon-bebek-bezi-2  goon-külot-bebek-bezi

   Goon Bebek Bezlerini size biz anlatmak istemiyoruz. Siz bu bezleri direkt deneyen kişilerden öğrenmek ister misiniz? 😊 Haydi yazımızı okumaya devam edin ve görün, bakalım ebeveynler Goon Bebek Bezleri için neler diyor:

   goon-bebek-bezi-deneyen-yorumu
   goon-bebek-bezi-ebeveyn-yorum
   goon-bebek-bezi-yorum
   Kısaca bahsedecek olursak; Goon Bebek Bezleri üst yüzeyindeki yuvarlak yastıklar arasında kalan kanallar sayesinde sıvıyı hızla emer ve ultra kuruluk sağlar. Bu özelliği ebeveynlerin en sevdiği özelliklerden birisi. Hava akışı sağlayan gözenekli dokusuyla bebeğinizin cildini korur ve yumuşacık iç/dış yüzeyi ile bebeğinizin cildini pamuk gibi sarar.

   Bez ıslandığında renk değiştirerek bezin değiştirme zamanını da göstermiş olur. Esnek yapısı sayesinde ise ciltte iz ve kızarıklık oluşmasına engel olur, minikler de rahatlıkla eğlencesine bakabilir! 😊

   Aşağıdaki videomuz dikkatinizi çekebilir:

   YouTube video

    

   Goon Bebek Bezlerine kolayca ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.e-bebek.com/bez-mendil-goon-c3737_b7575/

   Dilerseniz “Deneyen Anne Yorumlarıyla En İyi 6 Pişik Kremi” Konulu yazımızı okuyabilir, en iyi pişik kremlerini öğrenip pişik derdine son verebilirsiniz.

   Deneyen Anne Yorumlarıyla En İyi 6 Pişik Kremi: https://www.bebek.com/deneyen-anne-yorumlariyla-en-iyi-6-pisik-kremi/

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir yanıt yazın

0-3 Ay Bebeklerde Uyku Düzeni

Bebeklerde Kaka Renkleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

0-6 Aylık Bebek Beslenmesi (Yenidoğan)