Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etmenin En Eğlenceli Yolu

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etmenin En Eğlenceli Yolu

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etmenin Yolları

O heyecanlı ve sevinçli hamilelik haberinin hemen ardından bebeveynlerin belki de en heyecanlandığı ve merak ettiği soru bebeğin cinsiyetinin ne olduğudur. Bu heyecanlı süreç hem anne baba adaylarını hem de bebevenyleri etkisi altına alır.

Bebeğin sağlıklı olması temenni edildikten sonra bebeveynler, aile üyeleri ve tanıdıklarla bebeğin cinsiyetine dair çeşitli tahminlerde ve dileklerde bulunur.

Bebeğin kız ya da erkek olacağına dair tahminler ve çıkarımlar aile üyeleri tarafından sevinçle yapılır. Bilimsel olarak bebeğin cinsiyeti 14. ve 15. haftalarda ultrason muayenesi ile belli olmaktadır.  Ancak kesin bir sonuç alınmak isteniyorsa, anne adayı ve ailenin biraz daha beklemesi gerekmektedir.

Erkek bebek beklenen durumlarda yanılma payı genellikle daha az olsa da ilerleyen haftalarda cinsiyetin kesinleşeceği unutulmamalıdır.

Hamilelik sürecinin 20. haftasında bebeğin cinsiyeti ultrason muayenesi ile kesin ve doğru bir şekilde belirlenebilmektedir.

Bebek cinsiyetinin belirlenmesin için kullanılan ultrason yönteminde genellikle hata payı çok düşüktür ve bebeğin cinsiyeti erkek olarak saptandıktan sonra yanılma payı daha düşüktür.

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etmenin En Eğlenceli YoluBebeğimin Cinsiyeti Ne Olacak ?

Bazı bebeveynler bu süreçte oldukça sabırsız davranarak bebeğin cinsiyetini bir an önce öğrenmek isterken, bazı bebeveynler de doğuma kadar bebeğin cinsiyetini öğrenmek istemez ve bu durumun kendileri için güzel bir sürpriz olmasını isterler.

Özellikle günümüzde popülerleşen cinsiyet partileri de bu konuda öne çıkar.

Bebeveynler bu mutlu ve özel haberi çeşitli sürpriz ve organizasyonlarla beraber, eğlenceli oyunlarla almak ister. Bu konuda çok çeşitli talepler ve bu taleplere cevap veren oldukça geniş bir yelpazede birçok seçenek mevcuttur.

Bebeğin Cinsiyetini Doğumdan Sonra Öğrenmek

Bunun yanı sıra bebeğin cinsiyet tahmini yapılırken hiçbir şekilde bilimsel olmayan ancak halk arasında yaygın olarak kullanılan bazı göstergeler mevcuttur. Bunlar çeşitli belirtiler olabileceği gibi bazı küçük göstergeler ve testler de olabilir.

Değişiklik gösteren ve farklı dayanaklara sahip olan bu inanışlar günümüzde hala anne adaylarını heyecanlandırmakta ve araştırmaya sevk etmektedir.

Bilimsel hiçbir geçerliliği olmamasını rağmen son derece yaygın olarak kullanılan bu yöntemlere bel bağlamamak gereklidir ve kesin, doğru bir sonuç için bir uzman doktora başvurularak ultrason muayenesi talep edilmelidir.

Bazen ultrason muayenelerinin de yanılabildiği görülse de hamileliğin ilerleyen aylarında bu yanılgı ortadan kalkarak kesin bir sonuca varılır.

Ultrason muayenesinde doktor bebeğin sağlıklı olduğuna emin olduktan sonra bebeğin cinsiyetini bebeveynlere aktarmak için bir tercih olarak bebeveynlere sorar.

Bebeveynler kendi istek ve beklentilerine göre bebeklerinin cinsiyetini hemen ultrason muayenesi sonrası öğrenebileceği gibi, süreci eğlenceli bir cinsiyet partisine dönüştürebilir ya da doğuma kadar sabretmeyi tercih edip güzel bir sürpriz yaşayabilir.

Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

 • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kız bebek bekleyen anne adayları sabah bulantılarını çok daha şiddetli bir şekilde yaşamaktadır.
 • Hamilelikte anne adayının genellikle sağ tarafında uyuması kız bebek işaretlerinden biri olarak kabul edilir.
 • Hamilelik sürecinde anne adayı sürekli tatlı yemek istiyor, şekerli gıdalar aşeriyor ve tüketiyorsa bu durum da bebeğin kız olduğuna dair bir işaret kabul edilir.
 • Hamilelikte göbek şekli de bebeğin cinsiyeti konusunda bir fikir belirtir. Eğer göbek nispeten daha yuvarlak bir görünüme sahipse bebeğin kız olduğuna dair bir fikir verir.
 • Hamilelikte anne adaylarının çok fazla cilt problemi yaşaması, çeşitli sivilceler ve cilt döküntülerine sahip olması, kısacası problemli bir cilde sahip olması da kız bebek ile ilişkilendirilen göstergelerden biridir.
 • Hamilelikte bebeğin anne karnında nispeten daha yüksek bir konuma yerleşmesi de kız bebek işaretlerinden biridir ve bu tarz bir karın bebeğin kız olduğunu düşündürür.
 • Hamilelikte anne adayının sahip olduğu yüksek nabız da kız bebek ile ilişkilendirilen bir diğer göstergedir.

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etmenin En Eğlenceli YoluErkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

 • Hamilelikte anne adayının sürekli cilt kuruluğu yaşayarak, kuru ve çatlayan bir cilde sahip olması erkek bebek belirtisi olarak kabul görür.
 • Anne adayının hamileliği süresince sol tarafında uyumaya ağırlık vermesi bebeğin cinsiyetinin erkek olduğuna dair bir diğer ipucudur.
 • Hamilelik süresince anne adayının canının istediği tuzlu ya da ekşi gıdalar da erkek bebek ile ilişkilendirilen bir diğer belirtidir ve sürekli ekşi ya da tuzlu yemek isteyen anne adaylarının erkek bebek beklediğine dair genel yaygın bir inanış söz konusudur.
 • Hamilelik sürecinde anne adayının saçları ve saçlarının gelişim sürecinin de bebeğin cinsiyeti hakkında fikir belirttiğine inanılır. Anne adayının saçlarının her zamankinden çok daha hızlı uzaması ve gürleşmesi de erkek bebek ile ilişkilendirilen bir diğer önemli göstergedir.
 • Hamilelik sürecinde anne adayının ayaklarında sürekli soğukluk hissetmesi ve üşüme yaşaması da erkek bebek ile ilişkilendirilir ve anne adaylarının erkek bebek beklediğine inanılır.
 • Hamilelikte anne adayının karnın konumu ve şeklinin de bebeğin cinsiyeti üzerinde önemli bir rol oynadığına inanılır ve eğer anne adayının karnın kısmı daha aşağıda konumlanmışsa anne adayının erkek bebek beklediği düşünülür.

 

Senem Tokuş – İçerik Editörü

4 Aylık Bebek Gelişimi Konulu yazımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

4 Aylık Bebek Gelişimi: https://www.bebek.com/4-aylik-bebek-gelisimi/

Aklınıza takılanları yorum olarak iletebilirsiniz.

Sevgiler.

Post navigation

Bir yanıt yazın