kanguru-secim-rehberi-ve-10-model

Kanguru Seçim Rehberi ve 10 Model

Bebeğinizi dünyaya getirene kadar pek çok konuda araştırma yapıp merakınızı giderdiniz. Doğuma yakın zamanlarda ise bebeğinizin bazı ihtiyaçlarını ince eleyip sık dokuyarak aldınız. Ancak henüz sahip değilseniz, kanguru seçimi de sizi bir hayli zorlayabilir.

Bebek arabaları yavrunuzla seyahat ederken sıkça kullandığınız bir araçtır. Ancak her zaman kullanımı çok kolay olmayabilir. Tatillerde etrafı karış karış gezerken her seferinde yavrunuzun arabasını katlamak ya da engebeli yerlerde kullanmaya çalışmak bir hayli yorucu olacaktır.

Bebeğinizle direkt temas halinde bulunduğunuz, adını yavrusunu karnındaki kesede taşıyan bir hayvan olan kangurudan alan kanguru aparatları pek çok açıdan oldukça kullanışlıdır. O aparatında mışıl mışıl uyurken siz de elinizi kolunuzu sallaya sallaya dilediğinizce gezebilirsiniz. Ancak piyasada pek çok çeşit kanguru tipi var. Peki, yavrunuz için alabileceğiniz kanguru modelleri nasıldır, gelin birlikte bakalım:

Kanguru Modelleri Seçim Rehberi
Marka/Model Öne Çıkan Özellikler
Mycey Sling Yan Taşıma Kanguru Geniş omuz bölümüne ve yükü eşit dağıtan tasarıma sahiptir.
Kraft Domino Kanguru Bebeğinizi 5 farklı şekilde taşımanıza imkan sağlar.
baby plus Balance Bebek Kangurusu Bebeğinizin kilosuna göre kenar ayarı yapabilme imkanı sağlar.
baby plus Discovery Kanguru Terleme problemini önlemek için öndeki fermuar kolayca açılır.
Sevi Bebe Bel Destekli Bebek Sling Kumaş gevşemesin ve bebek terlemesin diye %100 pamuk kumaş kullanılmıştır.
Chicco Marsupio Myamaki Completo Kanguru Konforlu bel kemeri ve omuz askılıkları sayesinde bel, sırt ve omuz ağrısı yapmaz.
Stokke MyCarrier Front and Back Kanguru Hem önde hem de sırtta taşımaya uygundur.
Chicco Easyfit Kanguru Kullanımı oldukça kolay ve bütçe dostudur.
Chicco Kanguru Go Destekli omuz kayışı ile güvenli yapıdadır.
Nuna Cudl Bebek Kanguru 4 manyetik kilitleme tokası bulunur.

 

1) Mycey Sling Yan Taşıma Kanguru

mycey-sling-yan-tasima-kanguru

0-16 kg arasındaki miniğinizi güvenle taşıyabileceğiniz bir kanguru modelidir. Özellikle ilk 3 ay anne ile bebek arasındaki bağın pekişmesi açısından oldukça faydalı bir modeldir. Hele ki bebeğinizde kolik varsa bu şekilde annesiyle temas etmesi ona iyi gelecektir. Kendisini güvende ve huzurlu hissedecektir. Geniş omuz bölümü ve yükü eşit olarak dağıtan tasarımı sayesinde yavrunuzu kolayca taşıyabilirsiniz.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/mycey-sling-yan-tasima-kanguru-p-myc-260002/

2) Kraft Domino Kanguru

kraft-domino-kanguru

Bebeğinizi 5 farklı şekilde taşımanıza imkân tanıyan domino kangurular 12 kg’a kadar ağırlığa uygun bir şekilde üretilmiştir. Terletmeyen kumaştan yapılmış olması ve vücudu sıkı bir şekilde sarması kullanım açısından büyük bir avantajdır. Bebeğinizle dolaşırken yanınızda bulundurmanız gereken birtakım eşyalar için cep bulundurması da cabası. Açılıp kapanabilen baş desteği sayesinde farklı kullanımlar için uygundur.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

3) baby plus Balance Bebek Kangurusu

Kanguru Seçim Rehberi ve 10 Model

Doğumdan, yavrunuz 12 kg olana kadar kullanabileceğiniz balance kanguru yumuşak ve dolgulu omuz askıları sayesinde ebeveynlere üstün konfor sunar. Bebeğinizin kilosuna göre kenar ayarları yapabileceğiniz bu modeli ister yüzü size isterseniz de dışa dönük olarak kullanabilirsiniz. Ancak yeni doğan bebekler için anne şefkatini yakından hissetmeleri adına yüzünün size dönük olması ve direkt sizinle yakın bir temas halinde olması oldukça önemlidir. 6 aydan sonra etrafı keşfetmeleri için yüzü dışa dönük şekilde kullanabilirsiniz.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/baby-plus-balance-bebek-kangurusu-p-byp-8310001

4) baby plus Discovery Kanguru

baby plus-discovery-kanguru

Bu kanguru modeli bebek için olduğu kadar ebeveyn için de oldukça konforludur. Hem bebek hem de anne için rahatlık sağlaması için bel desteği sabitleme köpüğü ve gelişmiş pamukla doldurulmuştur. Pamukla doldurulmuş omuz askıları, bebeğinizin ağırlığını eşit şekilde dağıtabilir. Bebeğinize maksimum hava sirkülasyonu sağlamak için Discovery Kangurunun gövdesi havalandırılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Özellikle sıcak havalarda terleme problemi yaşamamak için ön taraftaki fermuarlı kısım açılarak daha iyi bir havalandırma sağlanabilir.Çıkarılabilir uyku başlığı, bebeğiniz uyurken onu muhafaza eder ve bebeğinize konfor sağlar. Ön cepte bebeğinizin sevdiği oyuncaklar ve diğer eşyalar taşınabilir. Böylece bebeğiniz ağladığında tek bir hareketle ona sevdiği oyuncağını uzatabilir, ya da susadığında durup sırt çantanızda suyunu arayana kadar saniyeler içerisinde suyunuza ulaşabilirsiniz

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/baby-plus-discovery-kanguru-p-byp-disc001/

5) Sevi Bebe Bel Destekli Bebek Sling

sevi-bebe-bel-destekli-sling

Slingler de anneler tarafından çok tercih edildiğinden size bir sling önerisinde bulunmak istedik. Bebe sling ile bebeği taşımak hem bebek için konfor hem de anne için taşıma rahatlığı sağlar. Sevi Bebe Bel Destekli Sling hem daha güvenli, hem de daha kolay bir kullanım sunuyor annelere. Bebeğin ağırlığı ile sarmalanan kumaş gevşemesin ve bebek terlemesin diye Sevibebe Bel Destekli Sling’de %100 pamuk kumaş kullanılmıştır.

Bebeğin gelişimine göre kalça bandı genişliği ayarlanır. Eller serbest gezmek, alışveriş yapmak veya basit ev işleri yapmak isteyen anneler için bel destekli sling ile daha güvenlidir diyebiliriz. Üstelik bebeğiniz sling ile anne sıcaklığını hissederek daha mutlu olacaktır 🙂

Prematüre ve yeni doğan bebekten, 13 kg’a kadar kullanılabilir. Prematüre bebeklerde de kullanıldığı için kadifemsi yumuşaklıkta zımparalanmış bir kumaş kullanılmıştır.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 
https://www.e-bebek.com/sevi-bebe-bel-destekli-bebek-sling-p-sev-565001/#

6) Chicco Marsupio Myamaki Completo Kanguru

chicco-marsupio- myamaki-completo -kanguru

Bebek kanguru modelleri arasından seçeceğiniz ürünün bebeğinizi doğru şekilde taşımanızı desteklediğinden emin olmalısınız. Poponun dizlerden daha aşağıda olduğu M pozisyonu bebeklerin gelişimi için en uygun taşıma pozisyonudur. Bu kanguru tipinin ön kısmındaki eğim sayesinde bebeğiniz C pozisyonu alacaktır.

Konforlu bel kemeri ve omuz askılıkları sayesinde uzun süreli kullanımda dahi bel sırt ve omuz ağrısı yapmaz. Çünkü tasarım, ağırlığı vücuda eşit olarak dağıtmaktadır. Bebeğin başını destekler ve gelişimine ayak uydurur. Tasarımı sade ve basit, ancak oldukça kullanışlı bir üründür.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/bebek-kangurusu-c4312/

7) Stokke MyCarrier Front and Back Kanguru

stokke-my-carrier- front-and-back-KanguruEbeveynlerin kanguru seçerken en çok dikkat ettikleri noktalardan biri de aparatın yükü eşit olarak dağıtmasıdır. Çünkü bu ürünü almaktaki amaç, bebeklerini konforlu bir şekilde uzun bir süre kucaklarında taşımaktır. Eğer işin içine sırt, bel ve omuz ağrıları girerse ürün bir süre sonra bir köşeye atılacaktır.

Bu bebek kangurusu modeli yumuşak pamuk ile doldurulmuş olduğundan ebeveynlerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan bu ürün, Uluslararası Kalça Displazi Kurumu tarafından kalça sağlığı açısından sağlıklı olarak kabul edilmiştir. Hem önde hem de sırtta taşımaya uygundur. Yumuşak ve sabit kafa desteği bebeğinize iyi bir görüş açısı sağlar. Her pozisyona rahatlıkla ayarlayabileceğiniz bu ürün 15 kg’a kadar ağırlık taşıyabilir.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/bebek-kangurusu-c4312/

8) Chicco Easyfit Kanguru

easyfit-kanguru

Bu kangurunun sloganının “t-shirt kadar kolay giyilir” olması öne çıkan özelliğini belli etmektedir. Kullanımı oldukça kolay ve maliyet açısından çok daha uygun olan bu ürünü bebeğinizin bedenine göre kolayca ayarlayabilirsiniz. Önünde bulunan ip yardımıyla bebeğinizin sağlıklı oturuş şeklini ayarlayabilirsiniz. Baş ve boyun desteği sayesinde yavrunuz içinde rahat eder. Doğumdan itibaren 9. aya kadar kullanıma uygundur. Bebeğiniz yüzü dışa dönükken kullanabileceğiniz emzik klipsi sayesinde ise yerden emzik toplamazsınız.

Ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.e-bebek.com/chicco-easyfit-kanguru-p-chi-607915443002

9) Chicco Kanguru Go

Kanguru Seçim Rehberi ve 10 Model

Chicco kanguru modelleri arasında Go, ebeveynlerin en çok merak ettiği ürünlerden birisi. Eğer ben bebeğimi sadece ön tarafta taşımak istemiyorum derseniz iki türlü de kullanılabilen  bu modeli tercih edebilirsiniz. Doğum sonrası için bebeğinin yüzü sana dönük, 4. aydan sonra yüzü dışarıya dönük olacak şekilde 2 taşıma pozisyonu var.

Doğumdan bebeğin 9 kg olana kadar kullanabilirsin. İki farklı yüksekliği bulunmaktadır. Bacak destekleri yumuşak yapıda olduğundan bebeğiniz içinde kendisini rahat hissedecektir. Destekli omuz kayışı ile daima güvenle kullanabilirsiniz. Bu modelin tek olumsuz yöne cep bulunmaması diyebiliriz.

10) Nuna Cudl Bebek Kanguru

 

nuna-cudl-bebek-kanguru

Nuna Cudl Bebek Kanguru, Nuna rahatlığı ve güvenliğiyle sizlere önereceğimiz bir diğer kanguru. Ayarlanabilir omuz askıları ve bel kemeri, 4 manyetik kilitleme tokasına sahip olmasıyla bizim kalbimizi çaldı.

Ayarlanabilir omuz askıları ve bel kemeri bebeğin ağırlığını eşit olarak dağıtırken tüm konforu sağlamasına yardımcı olur. Manyetik tokalar ise kolay ve güvenli bir bağlantı sağlar. Ayrıca çıkarılabilir baş ve boyun desteği de bulunuyor 🙂 Güneşten korumak için de kolayca kullanabilirsiniz.

Pamuklu ve son derece yumuşak olan bu ürüne kolayca ulaşabilmeniz adına, aşağıya sizler için bağlantı ekledik.

Buraya tıklayarak ürüne kolayca ulaşabilirsiniz!

 

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir yanıt yazın

Normal Doğum Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Sezaryen Doğum Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Hamilelikte Varis