Hamilelik Öncesi Liposuction

Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için önerilen estetik ameliyatların başında liposuction geliyor. Bu ameliyatın asıl amacı, kilo vermek değil; vücuttaki bölgesel yağların alınması ve vücudun şekillendirilmesidir.

Birçok kadın bu ameliyatı çocuk sahibi olmadan önce değil, doğumdan sonra yaptırmayı tercih ediyor. Aslında bu ameliyatın gebelik öncesinde yapılmasıyla, bölgelerdeki yağ hücrelerini azaltacağı için, hamilelikte alınan kilolarla beraber, bölgede aşırı yağlanma olmayacaktır. Tam tersi ise, çıkıntılı olan bölgeler çok fazla kilo aldığı için bu bölgelerde çatlaklar daha fazla olacaktır. Çatlak tedavisi ise diğer tedavilere göre oldukça zordur.

Bu ameliyatlarda “Vaser Liposuciton” cihazı kullanılıyor. Bu cihaz, ultrason dalgalarıyla birlikte yağ dokularını parçalarken seçici davranıp, sinirlere ve kan dokularına hiçbir şekilde zarar vermiyor. Bu sayede de daha fazla yağ dokusu parçalara bölünüyor. Eski liposuction ameliyatlarına göre bu cihazla yapılan ameliyatlarda morluk, kanama ve ağrı daha az görülmekle birlikte, hastanın iyileşme süreci daha hızlı ilerliyor. Bu ameliyatı olan kişi, 5. Günden itibaren normal işlerini yapmaya başlayabilir.

Kadınlar doğumun hemen arıdan, eski görünümlerine geri dönmek istiyorlar. Doğum sonrası meydana gelen, fazlalıklar, değişiklikler ve sarkmalar buna izin vermeyebilir. Bazı durumlar zayıflamak ya da egzersizle düzelmeyeceği için, modern lazer destekli yöntemlerle karın germe işlemi gerçekleştirilebilir.

Klasik Yöntem İle Karın Germe

Klasik yöntemde yapılan ameliyatlara kesi ile başlanır. Bu kesi, kasların yırtık olan yerine kadar açılıp, dikilir. Bel ve karın bölgesindeki yağlar cerrahi ya da klasik olarak liposuction ile alınır. Bu tedavinin ardından kişi, 10 gün içinde banyosunu yapıp, birkaç ay sonrada sosyal hayatına devam edebilir.

Modern Yöntem: Lazer Destekli Endoskopik Karın Germe Yöntemi

Modern yöntemde ise, karın ve bel bölgesinde bulunan yağların lazer lipoliz ile alınmasını ve ardından endoskopi desteği ile kasların onarılması ve yalnızca derinin alınmasını kapsamaktadır. Bu yöntem, klasik tedaviye göre daha kısa süreli, daha ağrısız ve de daha rahattır. Ameliyatı olan kişi hiçbir zaman V şeklinde yatmak zorunda kalmaz. Operasyondan bir gün sonra da, evlerine gidebilirler. Hastanın bandajları üç gün sonra açılır ve hasta banyo yapabilir.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Hamilelikte bakım ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelikte-bakim/ 🤰[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın