Hamilelikte Bakım

Güzellik ve bakım her yaştan kadının ihtiyacı… Bir kadın hayatının her döneminde güzel ve bakımlı görünmek, bakışları üzerinde hissetmek ister. Hamilelik dönemi de bunlardan birisi…

İster inanın ister inanmayın, belki de bir kadın hayatında en çok hamilelik döneminde bakımlı ve güzel görünmek ister. Çünkü hamilelik döneminde alınan fazla kilolar ve hormonların getirdiği fiziksel ve psikolojik değişimler kadının bu dönemde kendisini çirkin hissetmesine sebep olabilir.

Hamilelikte güzellik ve bakım, dermatologların tavsiyeleriyle doğal ürünlerden yapılacak olan tariflerle, güzellik maskeleri ve kürlerle yapılmalıdır.

Hamilelikte kişisel bakım ürünleri de kullanılabilir. Fakat bazı anne adayları içerisinde katkı maddesi olabileceğinden dolayı hamilelikte kişisel bakım ürünleri yerine doğal tarifleri tercih ederler.

Gebelik döneminde bakım, anne adayının psikolojik olarak daha iyi hissetmesine de yardımcı olacaktır. Eğer bu yazımızı okuyan beyler varsa, hamilelikte bakımın önemini sakın küçümsemeyin, unutmayın anne adayının iyi hissetmesi bebeğin de kendisini iyi ve mutlu hissetmesi demektir.

Sayfa 1 nin 2 1 2

Giriş Yap

Kaydolmak için aşağıdaki formları doldurun

Şifremi Unuttum

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.