Emzirme Döneminde Sütünüze Destek Olacak Atıştırmalıklar

Emzirme Döneminde Sütünüze Destek Olacak Atıştırmalıklar

Anne sütü bebeğinizin büyüme ve gelişme, tüm besin ögesi gereksinimlerini karşılanması, kolaylıkla sindirilebilir olması ve dışarıdan gelebilecek her türlü enfeksiyona karşı koruyucu olması özellikleriyle bebeğiniz için en ideal ve doğal besleme şeklidir.

İlk 6 ay anne sütü bebeğiniz için en ideal besindir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’ne göre ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmelerini ve sonrasında uygun tamamlayıcı besinlerle birlikte 2 yaşına kadar anne sütünün verilmesini, 2 yaşından sonra da anne ve bebek isteği dahilinde emzirmenin devam edebileceğini söylemektedir.

Emzirme döneminde beslenme, hem bebeğin psikososyal hem bedensel hem zihinsel gelişimi için annenin kendi depolarından harcamaması için çok önemlidir.

Emzirme döneminde, annenin tükettiği her besin sütüne geçerek bebeğini doğrudan etkiler ve emziren anneler gün içerisinde sadece bebeklerini emzirerek 700-800 kalori harcarlar. Harcanan kalorinin kaliteli kaynaklar ile karşılanması çok önemli bir yere sahiptir.

Emzirme döneminde yeterli ve dengeli beslenmenin yanında günlük diyette besin çeşitliliği sağlanmalıdır. Gün içerisindeki öğün düzeni çok önemlidir. Kan şekerini dengelemek adına ara öğünler mutlaka yapılmalıdır.

Bu süreçte sizlere destek olacak birkaç ara öğün alternatifinden bahsetmek istiyoruz;

Emziren Anneler İçin Galeta
Emziren Anneler İçin Galeta

Emziren Anneler için Galeta ve Kurabiye

Ürünlerimiz, doğal buğday unu, tam tahıllı un, keçiboynuzu unu, zeytinyağı, Ayçiçek yağı, keçi boynuzu pekmezi, maya, su inülin, malt, amber çiçeği ekstresi, beta glukan, mine çiçeği ekstresi, rezene ekstresi, hayıt otu ekstresi, keçi sedef otu otu ekstresi, çemen otu ekstresi, roibos ekstresi, frambuaz ekstresi gibi birçok besini içinde barındırıyor.

Geniş ürün yelpazesiyle süt miktarını ve sütün kalitesini artırmaya yönelik annelerimizin ve bebeklerimizin sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmesine yardımcı oluyoruz.

Emzirme döneminde annelerimizin yaşadığı tatlı krizlerinin önüne geçmek için sağlıklı bir ara öğün seçeneği olarak kurabiye ve galetalarımızda kan şekerini dengelemek amacıyla çemen otu ekstresi kullanıyoruz.

Tam tahıllı şeker içermeyen yüksek lif kaynağı galeta ve kurabiyemiz ile tatlı isteğinizi azaltarak lezzetli ara öğün seçenekleri oluşturuyoruz.

Emziren Anne Kurabiyesi
Emziren Anne Kurabiyesi

Emzirme döneminde beslenme kadar etkili olan uyku düzeni ve uyku kalitesi annelerin süt miktarı ve süt kalitesini de oldukça etkilemektedir.

Galeta ve kurabiye içerisindeki mine çiçeği ekstresi ile uyku kalitesini artırarak emzirme dönemindeki yorgun, uykusuz ve stresli annelerimizin süt kalitesinin düşmemesini hedefliyoruz.

Anne sütünü artırmaya yönelik en önemli etkenin su ve sıvı tüketime olduğuna değinmiştik.
Bu dönemde sıvı kaybını dengelemek, sindirim sistemi problemlerini gidermek ve emzirme döneminde kilo kontrolüne destek olmak için amacıyla ürünlerimizde içerisinde amber çiçeği ekstresine yer veriyoruz.

Annelerimizin bu dönemde bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için ürünlerimiz içerisine β-glukan ekliyoruz. Bu sayede annelerimizin virüs, enfeksiyon gibi birçok tehlikeye karşı koruyoruz.

Emzirme dönemindeki annelerimizin ihtiyacı olan enerji, protein ve lifi sağlamanın yanında malt, bitki ve mineraller ile zenginleştirerek emziren annelerimiz için formüle bir besin üretiyoruz.

İlave şeker ve koruyucu madde içermeyen Promalt Galeta ve Promalt Kurabiye yüksek lif kaynağı ile sağlıklı bir ara öğün ve lezzetli atıştırmalık olarak tüketiminize hazır hale getiriyoruz.

Emzirme döneminde size destek olacak bu ürüne kolay ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Promalt Kurabiye: https://www.e-bebek.com/promalt-kurabiye-100-gr-p-pro-6236/

Emzirme döneminde beslenme Önerileri yazımızı okumak için bağlantıyı tıklayın: https://www.bebek.com/emzirme-doneminde-beslenme-onerileri/

Diyetisyen Beyza Uyan

Ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Yöneticisi, Emzirme Danışmanı Beyza Uyan. Sizler için çeşitli konularda içerikler üretip aklınıza takılan soruları cevaplıyorum. En güvenilir kaynaklardan güncel bilgileri tarayıp sizinle buluşturuyorum. Ben Kimim? Haliç Üniversitesi - Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2018 senesinde mezun oldum. Çapa Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Medistate Hastanesi, ve çeşitli Diyetisyen kliniklerinde stajlarımı tamamlayıp mesleki deneyim kazandım ve 5 senedir ebebek bünyesinde çalışıyorum. Sertifikalar: * 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi-Acıbadem Üniversitesi * Beslenme AkademisiBeslenme Akademisi-Bahçeşehir Üniversitesi * İstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumuİstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumu-Haliç Üniversitesi * Diyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz KullanımıDiyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz Kullanımı-California Walnut Board & Commission * Obezite Diyetisyenliği KursuObezite Diyetisyenliği Kursu * Sporcu Diyetisyenliği Kursu

Post navigation

  • Geri bildirim: Süt İzni (Emzirme İzni) Nedir? Süt İzni Nasıl Hesaplanır?

Bir yanıt yazın

Bebeğiniz için Besin Değeri Yüksek 9 Un Çeşidi

Bebek Bakıcısı Seçiminde Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Çocuklara Su İçirmenin Yolları