cinsiyet-partisi-nasil-yapilir

Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren aklınızda “Acaba cinsiyeti ne?” sorusu var biliyoruz. Bu keyifli serüvenin belki de en eğlenceli anlarından biri onun cinsiyetini öğrendiğiniz anlardır. Tabi sağlıklı olması her şeyin önünde gelse de, nasıl bir hayatı olacağını hayal etmek, yüz hatlarını düşlemek için cinsiyeti öğrenmek çok kilit bir nokta.

Gelelim yeni nesil cinsiyet partilerine… Eşinize sürpriz yapmak istiyor veya kendinize bile sürpriz olsun istiyorsanız, hamileliğinizin başından itibaren bu partiyi planlasanız yeridir.  Çünkü bu partiyi planlayabilmeniz için doktorunuzun cinsiyeti size bile söylememesi gerekiyor.

Bir yakın arkadaşınızı veya annenizi yanınızda götürerek cinsiyet öğreneceğiniz gün sadece ona söylemesini sağlayabilirseniz, birlikte çok güzel bir parti organize edebilirsiniz.

Cinsiyet Partisi Kaçıncı Haftada Yapılır?

Hamileliğinizin 12. Haftasından itibaren bebeğinizin cinsiyetinin tahmin edilme şansı olsa da, en net belirleme 16. haftada yapılmaktadır. Tabi bebeğiniz inatçı değilse… 🙂

İşte Cinsiyet Partisi fikirleri:

 1. Cinsiyet Partisi Balonu

bebek-cinsiyet-partisi-balonu

Birçok videoda gördüğünüz o meşhur balonlu partiler çok eğlenceli gözüküyor öyle değil mi? Bu balonlar boş ve siyah bir şekilde genelde satın alınıyor ve şişirmeden önce içerisine pembe veya mavi renkteki konfetiler konuluyor.

Partinin en heyecanlı anı ise işte bu balonun patlatıldığı an başlıyor!

Balonlu Cinsiyet Partisi için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • Bir adet siyah büyük balon
 • Pembe veya Mavi konfetiler
 • “Bence Erkek” “Bence Kız” yazan el pankartları
 • Rengarenk balonlar

Bu güzel anları kaydetmek için tabi bir de kameranız olsa fena olmaz.

 1. Cinsiyet Partisi Kutusu

cinsiyet-belirleme-kutusu

Bu konseptte koskocaman bir kutudan çıkan pembe ya da mavi balonlar ile cinsiyeti açıklamanın eğlenceli hallerinden biri. Bebeğinizin cinsiyetini bilen kişi kutuya uçan balonları yerleştirerek kapağını kapatıyor ve partinin ortasına getiriyor. Size de sadece o kutuyu açması kalıyor. 🙂

İhtiyacınız olan malzemeler çok basit:

 • Büyüüükçe bir kutu
 • Pembe veya Mavi Balonlar

Eğer ortamı süslemek ve renklendirmek isterseniz, üzerine bir de sevdiklerimizle bir pasta yiyelim derseniz, konsept bir pastaya da ihtiyacınız olabilir.

 1. Pasta İçerisinden Çıkan Cinsiyet!

cinsiyet-partisi-pastasi

Bu yöntemde ise bembeyaz bir pasta hazırlanıp, içerisine mavi veya beyaz şekerlemeler yerleştirebilirsiniz. Pasta kesildiğinde ta-ta-ta-taaaam işte bebeğinizin cinsiyeti! 🙂

 • Pasta
 • Süslemeler
 • Renkli Balonlar
 • Boy & Girl Yazılı Balonlar
 • İçecekler
 • Kurabiyeler

Eğer bu partiyi sevdiklerinizle bir organizasyon şeklinde planlamak istiyorsanız, yukarıdaki liste sizin için yeterli olacaktır. Eğer cinsiyet partisinde kendinize hatıra kalacak fotoğraflar hayal ediyorsanız, fotoğraf çerçeveleri ve el pankartları da almayı unutmayın.

 1. Beyaz Tişörtle Cinsiyet Öğrenme

tisortle-cinsiyet-aciklamaEn az malzemeyle ama belki de en çok eğlenerek hazırlayabileceğiniz partilerden biri! Eşiniz ve sizin için beyaz tişört, pembe veya mavi el boyası ve göz bandı.Göz bandını bağlıyorsunuz, elinizi boyaya bandırıp eşinizin göbeğine bastırıyorsunuz, gözünüzü açtığınızda bebeğinizin cinsiyetini öğreneceksiniz.

Üstelik bu tişörtler de size yıllarca hatıra olarak kalabilecek.

 1. Su Tabancası ile Cinsiyet Öğrenmek mi?

Belki de en çılgın öğrenme yöntemlerinden biri su tabancası! Nasıl mı? Su tabancasına pembe veya mavi boya koyun, bembeyaz giyinin ve sevdiklerinizin sizi o su tabancasıyla ıslatmasını sağlayın.

Cinsiyet partisi için gerekenler listesi aslında sizin yapmak istediğiniz konsepte göre değişecektir. Genel olarak ele almamız gerekirse, balonlar, ikramlıklar, pembe ve mavi renkli kurdeleler, süsler yeterli olacaktır.

Parti esnasında sevdiklerinizle ufak oyunlar oynamak istiyorsanız, önden Kız ve Erkek yazılı bir tahtada tahminleri toplayabilirsiniz. Böylece kaç kişi doğru tahmin etmiş parti sonunda öğrenilmiş olur. 🙂

Cinsiyet Partisi Malzemeleri Nereden Alınır?

Bu partilerin son yıllarda yaygınlaşmasıyla, birçok parti malzemesi satılan yerlerde artık cinsiyet partisi malzemeleri de var. Bu alışverişe çıkmadan önce konseptinizi netleştirirseniz, bütçenizi korumanız daha kolay olacaktır. Aksi takdirde size güzel gelen her şeyi almak isteyebilirsiniz, tıpkı bebeğinize birçok kıyafet almanız gibi… Ancak bu aldıklarınız farklı konseptlere uygun ise bir kafa karışıklığı olabilir. Her şeyde olduğu gibi bu parti için de en önemlisi planlı olmak. 🙂

Bu yazımızda amacımız eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir cinsiyet partisi planlamanızı sağlamaktı. Yazımızda yer alan ibareleri cinsiyetçi söylemlerden bağımsız tutuyoruz, tabi ki bebekler sağlıkla dünyaya gelsin ve sağlıklı bir şekilde yaşayıp mutlu olsunlar, gerisi hiç önemli değil!

 

Sevgiler.

Elif Ulutepe Satıcı

https://www.instagram.com/elifulutepe/[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Post navigation

Bir yanıt yazın

Hamilelikte Unutkanlık

Ramzi Teorisi

Hamilelik Dönemi İçin 5 Aktivite Önerisi!