hamilelikte-ruya

Hamilelikte Rüya Görmek Hakkında Merak Ettikleriniz

Aslında bu kadar sık rüya görmenizin sebebi, geceleri sık sık uyanıyor olmanız ve uyku düzeninizin bozulmuş olması. Rüyaların büyük kısmı derin uyku halinden, uyanmaya geçiş aşamasında görülmektedir. Gebelik döneminde, çoğu zaman uyanmaya yakın uyku modunda olduğunuz için daha sık rüya görmeniz kaçınılmazdır. Hamilelik hormonlarının da, sık rüya görmede etkili olduğu bilinmektedir.

Peki gördüğünüz bu rüyalar ne anlama geliyor? Aslında daha önce de söylediğimiz gibi, bu rüyalar bilinçaltının dışavurumu olarak değerlendirilebilir. Bu dönemde zaten yoğun bir ruh hali içerisinde olacağınızdan, korktuğunuz, çekindiğiniz, sizi endişelendirecek türden rüyalar görmeniz mümkün.

Ayrıca hamileliğinizin farklı dönemlerinde, farklı temalarda rüyalar görmeniz de ihtimal dahilinde. Çünkü birbirinden farklı her dönem, anne adayı için de birbirinden farklı ruh halleri anlamına geliyor.

Gördüğünüz rüyaların, endişelerinizin ve korkularınızın dışavurumu olduğunu unutmayın ve bu rüyaların psikolojinizi olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin. Rüyalarınızı sevdiklerinizle paylaşmak ve onların desteğini hissetmek endişelerinizi azaltacak, içinizi ferahlatacaktır.

Hamileyken rüya görmek ile ilgili ilginizi çekebilecek tüm yazılar bu kategori altında!

Hamilelik psikolojisi ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-psikolojisi/

Post navigation

Bir yanıt yazın