hamilelik-testi-markalari-ve-fiyatlari

Hamilelik Testi Markaları ve Fiyatları

Gebe olduğunuzu öğrenmenin %100 garanti yolu hastane ya da aile sağlığı merkezlerinde yaptıracağınız kan ve idrar testi olacaktır. Bunlardan kan testi idrar testine göre döllenmeden sonra daha kısa sürede sonuç verir. Gebe olup olmadığınızı öğrenmenin bir diğer yolu da evde yapılan testlerdir. Bu testlerin çoğu adetin gecikmesinden 1 gün sonrasından itibaren %99 ile %95 arasında doğru sonuç verdiğini iddia eder. Ancak yine de farklı hamilelik testi markaları, farklı gecikme sürelerinde, farklı doğruluk oranı vadedebiliyor. Dilerseniz en bilindik markaları özellikleri ve fiyatları ile birlikte karşılaştıralım.

En çok kullanılan erken gebelik testi markaları ve fiyatları aşağıdaki gibidir. 

  • Predictor

Fiyatı:  

Predictor marka gebelik testi fiyatları internet ve perakende tekli satış fiyatı 15 – 20 TL arası değişmektedir. 

Özellikleri:

Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyenler için en iddialı markalardan biri Predictor’dur. Marka, adetin gecikmesinden 6 gün öncesine kadar erken sonuç verdiğini iddia ediyor. Çünkü bu ürün düşük konsantrasyonlu hamilelik hormonlarının birçok çeşidini tespit edebiliyor. Test gebelikle birlikte idrarda miktarı artan Koryonik Gonadotropin (hCG) hormonu miktarını tespit etme prensibine dayalı olarak çalışıyor. 

Kullanım Şekli:

Ürünü adetin geciktiği tarihten 6 gün öncesinden itibaren kullanabilirsiniz. Test çubuğunun ucundaki emici kısmı idrar akışı sırasında idrarla temas sağlayarak ya da temiz bir kaba aldığınız idrar içine daldırarak uygulayabilirsiniz. Her iki şekilde de idrar ile çubuğu 5 saniye temas ettirmeniz yeterli. 3 dakika bekledikten sonra sonucu okuyabilirsiniz. Sonuç penceresinde çift pembe çizgi oluşması sonucun pozitif yani gebelik durumunun gerçekleştiği; tek pembe çizgi olması ise negatif yani gebeliğin gerçekleşmediği anlamına gelir. 

  • Oncomed

Fiyatı: 

Diğerlerine göre daha hesaplı olan bu ürünün internet ve perakende satış fiyatı 7 – 22 TL arası değişmektedir. 

Özellikleri:

Adetin geciktiği tarihten itibaren güvenle kullanılabilir. İdrarda bulunan hCG hormonu yoğunluğuna duyarlı olarak çalışır. Kavraması kolay plastik bir çubuk görünümündedir.

Kullanım Şekli:

Ürünü idrar akışı sırasında ya da idrarı temiz bir kaba alarak en az 5 saniye boyunca idrarla temas ettirin. Ardından 3- 4 dakika bekleyin ve sonuç ekranını yorumlayın. Ekranda çift çizgi çıkması gebe olduğunuz tek çizgi çıkması ise gebe olmadığınız anlamına gelecektir.   

  • Day’s Comfort

Fiyatı: 

İnternet ve perakende satış fiyatı 5 – 15 TL arası değişebilir. 

Özellikleri:

Ölçüm güvenilirliğinin %99 olduğunu iddia eden bir gebelik testi markası da Day’s Comfort’dır. Cinsel ilişkiden 5 gün sonra bile idrardaki hCG hormonu artışını ölçebilecek hassasiyette olduğunu iddia eder.  

Kullanım Şekli:

Ürünü günün herhangi bir saatinde kullanabilirsiniz. Paketten çıkardığınız testin emici ucu üzerindeki kapağı çıkarın ve akan ya da temiz kapta birikmiş idrara temas ettirerek 10 saniye bekleyin. Ardından kapağı tekrar çubuğa takarak düz bir zeminde 5 dakika bekletin. Ekranda 1 adet pembe- mor çizgi olması gebe olduğunuzu, 2 adet pembe- mor çizgi oluşması gebe olmadığınızı ifade eder. 

  • AL Bİ

Fiyatı: 

Hesaplı olmasıyla dikkat çeken ürün 1,5 – 5 TL arasında değişen bir fiyat skalasına sahiptir. 

Özellikleri: 

Güvenilirliği %99 olan markalardan biri de AL Bİ’ dir. Evde kullanıma uygun bir üründür. İdrarda 20 mlU/ml kadar hCG hormonunu ölçebilecek hassasiyete sahiptir. 

Kullanım Şekli:

Ürün paketinde test çubuğu ile birlikte plastik bir damlalık bulunuyor. Temiz bir kapta toplanan idrardan damlalık yardımı ile aldığınız örneği test üzerindeki ilgili bölgeye damlatıp 5 dakika beklemeniz yeterli. Belirlenen sürenin ardından çift pembe çizgi ile gebe olduğunuz, tek pembe çizgi ile gebe olmadığınız sonucuna ulaşabilirsiniz. 

hamilelik-testleri-markalari

  • Fortune

Fiyatı: 

İnternet ve perakende tekli satış fiyatı 9 – 15 TL arası değişmektedir. Çoklu paketleri de olup, birim fiyatı tekli satılanlara göre daha hesaplı olan çeşitleri de vardır.  

Özellikleri:

İdrarda hCG hormonunu saptayarak sonuç veren gebelik testlerinden biri de Fortune markasıdır. Kaset tipi olan bu test evde uygulaması pratik, tek kullanımlık bir üründür. 

Kullanım Şekli:

Ürün kaset tipi olduğundan akan idrarda değil, temiz bir kapta toplanmış idrarla ölçüm yapmaya olanak tanır. Kap içerisinden damlalık yardımıyla alacağınız örneği ürünün idrar damlatma alanına damlatmak gerekir. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra pembe çizgilerin tek ya da çift olması size sonuçla ilgili bilgi verecektir. 

  • Laboquik

Fiyatı: 

Tekli, 10, 20, 25 ve 50’li paketleri mevcuttur. İnternet ve perakende tekli satış fiyatı 10 – 15 TL arası değişse de çoklu paketlerde tanesi 2- 3 TL’ye gelecek kadar ekonomik olabilir.  

Özellikleri:

Laboquik, döllenmenin gerçekleşmesinden sonraki 5- 10 gün arasında sonuç verebilen bir üründür. İdrarda 20 mlU/ml hCG değerini saptayacak kadar hassastır. Güvenilirliği %99’a kadar çıkar. 

Kullanım Şekli:

Kaset tipi test olduğundan paket içerisinde bir de damlalık bulunur. Temiz bir kapta toplanan idrardan 3- 4 damla alıp kaset üzerindeki ilgili alana damlattıktan 5 dakika sonra sonucu alabilirsiniz. Diğer ev tipi ürünlerde olduğu gibi tek çizgi negatif, çift çizgi pozitif olduğu anlamına gelir. 

  • Miratech

Fiyatı: 

Kaset tipler, kalem tiplere göre daha uygun fiyatlıdır. İnternet ve perakende satış fiyatı satın alacağınız mağazaya göre 5 – 25 TL arasında değişiyor. 

Özellikleri:

İdrardaki hCG hormonu yoğunluğuna bağlı olarak gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini ölçen erken gebelik testidir. Miratech ürünleri de diğerleri gibi tek kullanımlık olup evde kullanıma uygundur. 

Kullanım Şekli:

Kaset tipi ve emici uçlu kalem tipi seçenekleri mevcuttur. Kaset tipi ile temiz kapta biriktirdiğiniz idrardan damlalıkla örnek alarak uygulama yapabilirken; kalem tipi ile testi akan idrara ya da kap içerisine çubuğu daldırarak uygulayabilirsiniz. Uygulamadan yaklaşık 5 dakika sonra ürün göstergesindeki çizgiler size sonucu verecektir.  

  • Clear Blue 

Fiyatı: 

İnternet ve perakende satış fiyatı 15 – 35 TL arasında değişir. 

Özellikleri:

Adet tarihinden 4 gün öncesine kadar kullanılabilen marka, %99’un üzerinde güvenilir sonuç verir. Güvenilirliği kadar ergonomik tasarımıyla kolay kullanımı ile de ön plana çıkan Clear Blue daha birçok özelliği ile tercih edilen hamilelik testi markaları arasında yerini alıyor. Markayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri kaç hafta önce hamile kaldığınızı gösteren dijital bir ekranın bulunmasıdır. Ayrıca bu üründe çift çizgi değil (+) ve (–) işareti ile sonuç alınır. 

Kullanım Şekli:

İdrar akışında test yapmanıza olanak sağlayan kalem tipi testlerdendir. İdrarla yeteri kadar temas eden çubuk kapağı kapatılıp yatay bir şekilde bekletildiğinde 5 dakika sonra sonuç verir. Diğerlerinden farklı olarak çift çizgi ile değil (+) yani pozitif, (-) yani negatif işaretleri ile sonucu belirtir. Burada pozitif gebe olduğunuz, negatif ise gebe olmadığınız anlamına gelir. 

Gebe olup olmadığınızı öğrenirken güvenilir sonuç almak için ürünün markası kadar ürünü nasıl kullandığınız ve nasıl muhafaza ettiğiniz de önemlidir. Bu sebeple hamilelik testi markaları ne olursa olsun oda sıcaklığında, gün ışığına doğrudan maruz kalmayacak şekilde, nemli olmayan ortamda, paketi içerisinde ve çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir. 

“Gebelik Testi Nedir?” Konulu yazımızı okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Gebelik Testi Nedir? : https://www.bebek.com/gebelik-testi/

Post navigation

Bir yanıt yazın

Aşılama

Taşıyıcı Annelik İle İlgili Tüm Detaylar!

Doğum Kontrol Hapı Rahim Duvarını Kalınlaştırır mı?