Hamilelik Lekeleri

Hamilelik Sonrası Yüzdeki Lekeler

Hamilelik ve doğum, bir kadının vücudunu etkileyen en önemli olaylardan biridir. Doğumun ardından, göğüs,karın ve genital bölge en fazla değişikliğe uğrayan bölgelerdir. Sarkan göğüs ve karın dışında, kadınların şikayetci olduğu bir diğer konu ise, ciltte oluşan doğum sonrası lekelerdir.

Doğum sonrası oluşan bu  kahverengi lekelere, zamanında bir tedavi uygulanmazsa, kalıcı hale gelebilirler. Bu yüzden arayı fazla açmadan bitkisel ve doğal yöntemlerle de lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Cilt lekeleri, gebeliğin olmazsa olmazıdır. Tedavisi de, lazer, peeling, PRP tedavisi yani gençlik aşısı, ışık dolgusu gibi yöntemlerle mümkündür. Bu tedavi seçenekleri, ciltte oluşan lekeye göre, uzman tarafından seçilmelidir.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

– Hamilelik lekesi için lekenin olduğu bölgeyi süt ile temizleyin..Süt, bu lekelerin temizlenmesinde büyük rol oynar. Bunun dışına kuru ciltleri yönlendirmek için iyi bir yöntemdir.

– Süt dışında limon ya da limon suyu kullanabilirsiniz. Limon cildin parlamasını sağlarken aynı zamanda cilt lekelerini azaltıcı ve yok edici güce sahiptir.

– Gece yatmadan önce E vitamini ile Hint yağını bir fincan içerisinde karıştırın ve cilt lekenin üzerine sürün. Sabah, ılık sui le  temizleyebilirsiniz.

– Çilek suyu , salatalık ve kayısı suyunu bir kase içerisinde karıştırıp , hamilelik lekesi üzerine sürün. Özellikle göz çevresinde oluşan lekeler için kuvvetli bir karışımdır ve lekeleri giderir.

– Yulaf ezmesi ve elma sirkesini karıştırıp , lekeli bölgeye sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizden temizleyin.

– Kulağa hoş gelmese de, yatmadan önce süt ile hardalı karıştırın. Cilt lekesi olan bölgeye sürün ve gerekliyse bulaşmaması için üzerine bez bağlayın.

– Soğanı dört parçaya ayırın ve lekeli  bölgeye sürün. Lekelerin zaman içerisinde azalacağını fark edeceksiniz. Günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Hamilelik Lekelerine Bitkisel Çözüm

– 1 kaşık maydanoz suyu

– 1 kaşık portakal Suyu

– 1 kaşık limon suyu

Maydanoz , portakal ve limon suyunu aynı oranda bir bardak ya da kase içerisinde karıştırın. Ardınan lekelerin üzerine damlatarak ve masaj yaparak sürün. Gün içinde bir kez uygulayabilirsiniz. Zamanla hamilelik lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Hamilelikte bakım ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelikte-bakim/ 🤰[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın