Hamile Kalmanın Yolları

Uzun bir süre hamile kalamadığınız için hemen canınızı sıkmayın. “Hamile kalamıyorum” deyip ilk etap için kendinize tıbbi bir müdahalede bulundurmanıza gerek yok. Doğal yöntemleri denemeden tıbbi müdahaleye geçmek moral olarak, tıbbi tedaviye başlamadan önce de canınızı sıkabilir. Tıptaki teknolojinin gelişmesiyle birlikte kadınlar,  zahmetli ve pahalı tedavi yöntemlerine başvuruyorlar.

Eğer yaşınız 35’in altındaysa, anatomik bir eksikliğiniz de yoksa doğal yöntemlerle bu işi çözebilirsiniz.

Peki Nedir Bu Doğal Yöntemler?

Öncelikle şunu bilmelisiniz; sağlıklı bir kadının her ay hamile kalma ihtimali, her şey yolunda olsa bile yüzde 25’tir. Tabi sizin hamile kalma süreciniz diğer kadınlardan daha uzun ya da daha kısa da sürebilir.

Öncelikle, kadınlarda yumurtlama dönemi, adet günlerinin belirli zamanlarında olduğu için, gebe kalma yeteneği her gün mümkün değil. Gebe kalmak için en uygun zaman ise, adet döngüsünün orta dönemidir. Adet kanamasının başladığı ilk gün adet döngüsünün başlangıcıdır. Adet döngüsü, bir dahaki adet kanaması başladığında son bulur. Bu döngünün ortası da adet kanaması başladıktan 15 gün sonrasıdır.

Gebe kalmak için en uygun dönem, yumurtlama zamanına yakın günlerdir. Yumurtlama döneminden 3 gün öncesi ve 3 gün sonrası arasında girdiğiniz ilişkide, gebe kalma şansınız yüksektir. Fakat her gün ilişkiye de girmek de tavsiye edilmez. Bu şekilde sperm sayısı azalacağı için en uygun olanı 2 günde birdir.

Hamile Kalmanın Basit Yolları

Fazla kahve tüketmeyin, kafein gebe kalma ihtimalini yarıya düşürüyor.

Eşiniz vücuduna tam oturmayan, pamuklu iç çamaşırı giymeli. Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı, spermler için sıkıntı yaratıyor.

E vitamini, C vitamini ve Selenyum alın.

Alkol tüketimi ve sigara erkeklerde sperm sayısını düşürür. En azından bu dönemde alkol ve sigara alışkanlığınız bir kenara bırakın.

A ve D vitamini, cinsel isteği arttırdığı gibi iktidarsızlık sorununu da ortadan kaldırıyor. Bol bol tüketin.

Hamile Kalmak İçin Tıbbi Destek

Belirli bir yaşın üzerindeyseniz ve denediğiniz hiçbir yöntem hamile kalmanızı sağlamadıysa, teknolojinin nimetlerinden faydalanmanın zamanı gelmiş demektir.

Tüp bebek tedavisi hamile kalmak için en uygun ve kesin sonuç veren tıbbi bir yöntemdir. Bu işlemde kadın ve erkeğin üreme hücrelerinin vücut dışı koşullarda döllenmesi sağlanıyor. Alınan hücreler uygun bir ortamda 48 saat bekledikten sonra,  yumurtaların yarısında döllenme oluşur. Döllenen yumurtalara embriyo denir. Son aşama ise embriyonun kadın rahmine yerleştirilmesidir.

 

Nasıl hamile kalınır ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamile-nasil-kalinir/

Post navigation

Bir yanıt yazın