Gebelikte Güzellik Önerileri

Hamilelik tarifi olmayan bir duygudur. İnsana güzellikler katar. Fakat cildi, saçları ve tırnakları olumsuz yönde etkileyebilir. Burada moral çok önemlidir. Çünkü böyle bir durum asla kalıcı değildir. Moralinizi düzeltmek için çok kolay ve basit bakım yöntemleri uygulayarak güzellik yaratabilirsiniz. Hamilelik sırasında yapılması gereken güzellik önerileri şunlardır:

1- Bol Bol Su Tüketmek: Su tüketimini gerçekten çok önemli bir kavramdır. Hamilelik döneminde bol bol su tüketmek cilt için oldukça faydası vardır. Böbreklerdeki susuzluğu gidererek iyi çalışmasına yardımcı olmak için ve aynı zamanda zihinsel performansın artması için su tüketmek gerekir. Bunun için günde en az 4 bardak su tüketmek size oldukça yararı olacaktır.

 2- Sebze ve Meyve Tüketimi: Hamilelikte yenilen yiyeceklere dikkat edilmelidir. Çünkü yenilen her gıda cilde yansır. Yağın ve nem dengesini korumak için son derece dikkat edilmelidir. Bunun için vitamin ve mineral destekli gıdalar tüketilmelidir. Bu desteği de sebze ve meyveler verir. tabi sebze ve meyve tüketmeden önce yıkanması hijyen açısından çok önemlidir. Güzellik söz konusu olduğu için tüketilmelidir.

 3- Omega 3: Günde bir avuç fındık, ceviz veya badem tüketmek cansız ve soluk görünen cildi yenilemeye yardımcı olur. Omega 3’ün yanında kalsiyumun tüketilmesi de son derece önemlidir. Bunu da süt ve süt ürünlerini bol bol tüketerek sağlayabilirsiniz.

 4- Banyo Yapmak: Normalde olduğu gibi hamilelikte de banyo yapmak oldukça rahatlatır. Fakat doğru kullanılan ürünlerle banyo yapmak çok önemlidir. Parfümsüz, renksiz ve çok fazla köpürmeyen ürünler kullanılarak banyo yapılmalıdır. Suyun sıcaklığı da çok önemlidir. Çok fazla sıcak suyla banyo yapmak cildinize zarar verebilir. Yani ciltte kuruluk ve derilerin pul pul dökülmesine sebep olabilir. Bu da kaşıntı ve çatlaklıklara yol açar. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman mutlaka her banyodan sonra cildin nemlendirilmesi gerekir.

 5- Egzersiz Yapmak: Hamilelikte bakım önerilerinden bir diğeri de egzersiz yapmaktır. Açık hava yürüyüşleri ya da kolay plates ve yoga egzersizleri yapılmalıdır. Çünkü kan dolaşımının hızlanması için ve aynı zamanda toksinlerin atılmasını kolaylaştırdığı için uzman bir doktor tarafından kontrollü bir şekilde egzersiz yapmak hem bakım için hem de sağlık için çok önemlidir.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Hamilelikte bakım ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelikte-bakim/ 🤰[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın