Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Bayanlar doğum sonrasından sonra saç dökülmesi çok normaldir. Saç dökülmesi doğum yaptıktan sonra hormon değişikliği ve hormon yenilendiği için saç dökülmesi hamilelik döneminde ve doğumdan sonra gayet normaldir. Saç dökülür ve saç yenilenir. Doğum yaptıktan sonra iki ay ve altı ay arasında yoğun olarak saç dökülebilir. Bunun nedeni de östrojen hormonu yükseldiği için doğumdan sonra da saç dökülmesi normaldir.

Doğumdan altı ay sonra saç dökülmesi azalacaktır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Saçlar toparlanır ve saçlar eski halini almaya başlar. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bayanların hormon değişiklikleri olduğu için saç dökülmesinde bu yüzden artabilir. Saç dökülmesi, doğumdan sonra ve doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda da saç dökülmesi görülebilir. Doğumdan sonra saç dökülmesi hakkında daha fazla ve daha çok bilgi almak için sitemize girmeniz yeterli olacaktır.

Doğumdan sonra vücut mutlaka dinlenmelidir. Bu gerçekten de çok önemlidir. Genelde lohusa döneminden sonra bayanların saç dökülmesi bitmektedir. Birçok bayan hamilelik döneminde ve hamilelik sonrasındaki dönemde de saç dökülmesi ile mutlaka karşılaşmaktadırlar. Birçok bayan da doğumdan sonraki dönemlerindeki saçlar gürleşmeye başlamaktadır.

Doğumdan sonra ya saçlar daha çok gürleşir ya da daha seyrek olabilir. Hormon değişikliği kilo değişiminden dolayı saçlar da dökülebilir. Bayanlar bu konuda fazla takılmamalıdır. Çünkü bu konu geçici bir süreçtir. Her zaman saç dökülmesi yaşanmayacaktır. Doğum andan itibaren saçlar dökülmeye başlar. Bu yüzden de yapmanız gereken saçlarınız fazla yıpratmamak ve saçlarınızı özel şampuanlar ile yıkamalısınız.

Saç kurutmak için de fön makinesi kesinlikle kullanmayınız. Fön makinesi saçlarınızın daha çok dökülmesine neden olacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız saç bakımını ve saçlarınızı korumayı çok iyi bilmelisiniz. Bu gerçekten de çok önemli bir bilgidir.

Doğum sonrası saç dökülmesine engel olmak için kullanacağınız şampuan ve saç bakım ürünlerinin doğal olmasına özen gösteriniz. Saçlarınıza kimyasal maddeler ve kimyasal saç bakım ürünleri kullandığınız zaman saçlarınız daha çok yıpranır ve saçlarınız da bu nedenle daha çok saçlarınızı dökülmesine sebep olursunuz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sitemize girdiğiniz zaman bilgilerden daha çok öğrenebileceksiniz.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Doğum sonrası ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/dogum-sonrasi/ 👶[/box]

Post navigation

  • Doğum öncesi ve sonrasında saçlarım dökülmüştü. Mecburen doğal yöntemlerle önlem almak istedim ama pek faydasını göremedim. Çözüm için internette gezerken doğal keratin bakımı diye bi şey okudum. Doğal keratin bakımını araştırdığımdaysa patentli doğal keratin bakım ürünlerinin yararlı olduğunu gördüm. Alıp kullandım ve saçlarımın dökülmesi durup yeniden çıkmaya başladı.

Bir yanıt yazın