kız cocuk sac kesim modelleri

Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri!

Bu yılın en trend kız çocuk saç modellerini sizler için listeledik!

Kız çocuk saç modeli seçimi oldukça önemli. Anne babalar, çocuklara hem rahatsızlık vermeyecek hem de sevimli duracak saç modelleri tercih etmeliler. Kız çocuk saç modellerinde çeşit çok ancak önemli olan çocuğunuza yakışacak ve onun rahat etmesini sağlayacak saç modelini bulmakta.

Gelin birlikte kız çocuk saç kesim modellerini inceleyelim.

Kat Kat Saç Modeli

Çocuğunuzun saçları dalgalıysa hafif katlı bir kesimle saçlarına daha da hacim kazandırabilirsiniz. Özellikle de ince telli saçlarda çok daha etkili sonuç alınabiliyor. Saçın kazandığı hacim ve daha da belirginleşen bukleler sayesinde çocuğunuzun saçlarıyla ekstra uğraşmanıza gerek kalmıyor. Bu hem anne için hem de çocuk için büyük bir rahatlık oluyor.

kat kat sac modeli

Kahküllü Saç Modeli

Çocuğunuzun saçları uzun ve düzse katlı bir kesimle hareketlendirebilirsiniz. Kız çocuk saç kesim modellerinde kahkül de çok seviliyor. Ancak bu sevgi boşuna değil; çünkü kahküller hem kısa hem de uzun saç kesimlerine çok yakışıyorlar. Eğer çocuğunuzun saçları düzse şanlısınız, kullanımı çok rahat. Dalgalı saçlarda ise kahkül kullanımı biraz daha sorun yaratabiliyor.

kahkullu sac modeli

Kısa Saç Modeli

Kısa saç kesimleri kız çocuklarına özellikle küçük yaşta çok yakışıyor. Genellikle okul döneminde tercih edildiği için “öğrenci saç kesimi” de deniyor.  Çocuğunuzu okula gönderirken her gün saçlarıyla uğraşmakta zorlanıyorsanız ya da bunun için vaktiniz yoksa kısa kız saç modellerini değerlendirebilirsiniz. Tabii ki çocuğunuz da hoşlanıyorsa, arkaya doğru bombe verebilir ya da kat da verebilirsiniz. Kısa saç modelleri çocuklar için oldukça kullanışlı, tarama ve şekillendirme açısından bir hayli zahmetsiz olan pixie katlı kesimle kızınıza hem modern hem de asi bir görünüm kazandırabilirsiniz!

kisa sac modeli

Küt Saç Modeli

Uzun saçlarla mücadele etmekte zorlanıyorsanız çocuk küt saç kesim modellerine yönelebilirsiniz. Hem cool hem de masum bir hava kazandırabilen kahküllü kesimler özellikle oval yüz hatları olan çocuklara daha çok yakışıyor. Kakül kesiminde dikkat etmen gereken en önemli nokta, çocuğunun yüz hattı ve saç tipi olmalı. Kaküllü kesimler tüm saç boyları için kullanışlı olsa da kesim sonrası bazı saçlarda kabusa dönüşebiliyor. Bu nedenle çocuğunuzun saçı kıvırcık ya da dalgalıysa, kahkil kestirmemenizi öneririz.

kut sac modeli

Ara Boy Saç Modeli

Ara boydaki saçları taramak ve şekillendirmek kolay olduğu için kız çocuk saç kesiminde çok tercih ediliyorlar. Özellikle düz saç kesimiyle birlikte tercih edildiğinde istenilen yönde kullanabilme pratikliği sunuyorlar. Eğer kızınızın saçları dalgalıysa hafif katlı bir kesimle saçlarına daha da hacim kazandırabilirsiniz. Özellikle de ince telli saçlarda çok daha etkili sonuç alınabiliyor.

ara boy sac modeli

Bebeğiz büyüdükçe saç kesimi de onun konfor ve isteğine göre değişecektir. Peki ya siz bebeğinizin saçlarını hangi modelde kestiriyorsunuz? Yorum olarak bırakmayı ihmal etmeyin.

Post navigation

Bir yanıt yazın

Evcil Hayvanlar ile Bebekler Aynı Evde Yaşayabilir mi?

Bebeklerde Üstün Zekâ Belirtileri Nelerdir?

Yemek Seçen Çocuk İçin Uygulayabileceğiniz Taktikler