İkiz Bebeklere Nasıl Banyo Yaptırılır?

Bir bebeğe banyo yaptırmak başlı başına bir emek isterken, ikiz bebeklerinize nasıl banyo yaptıracağınızı mı düşünüyorsunuz? Rahatlayın, aşağıdaki adımları uygulayarak ikiz bebeklere banyo yaptırmak artık sizin için bir sorun olmaktan çıkacak.

Yardım almaktan çekinmeyin; bebeklerinize banyo yaptırırken mutlaka eşinizden, bakıcınızdan ya da başka birinden yardım alın. Eğer bir bebeği iki el yıkıyorsa iki bebeğin dört el tarafından yıkanması son derece normal karşılanacaktır.

Banyo günlerini ayarlayın; banyo günlerini ayarlamak bu aşamada işinizi oldukça kolaylaştırır. Bebeklerinizi sırayla bir gün arayla yıkamak banyo konusunda daha planlı davranmanızı sağlar. Haftada seçeceğiniz bir gün ise bebeklerinizin ikisine de aynı gün banyo yaptırabilirsiniz.

Banyo sonrası eşyaları önceden hazırlayın; bebeklerinizi banyo yaptırmadan önce yapmanız gerekenler arasında mutlaka kıyafetlerini, alt değiştirme bezlerini, ve banyo sonrasında kullanacağınız pudra, pişik kremi gibi malzemeleri hazırlamak bulunmalı. Böylece banyo sonrasında bebeğinizin üstünü daha çabuk giydirebilir ve diğer bebeğinizi bir an önce yıkayabilirsiniz.

Bebeğinize banyo yaptırırken en önemli nokta diğer bebeğin güvende olduğundan emin olmaktır. Siz bir bebeği banyo yaptırırken ikizlerden diğerini mutlaka park yatak ya da beşiğinin içinde güvenli bir şekilde yatırmalısınız. Hatta diğer bebeğin banyoya yakın bir odada yatması siz bebeğinizi banyo yaptırırken diğerini de kontrol etmeniz açısından daha rahat olacaktır.

 

İkiz ve üçüz gebelikler ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/ikiz-ve-ucuz-gebelikler/

Post navigation

Bir yanıt yazın