Gülşah Saraçoğlu İle Anneliğe Dair: Dört Dörtlük Bir Anneyim!

Oğlunuz Aslan kaç yaşında oldu?

Bu ay tam 2 yaşını dolduruyor.

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Tuhaf bir duygu… Aslında çok bir şey hissetmedim, ne zaman tekmelemeye başladı, o zaman şaşırmaya başlamıştım. Ama çok güzel bir duyguydu.

Doğumdan bugüne kadar geçen süreyi nasıl özetleyebilirsiniz?

Hızlı, eğlenceli ve çok emek harcayarak geçti diyebilirim. Bu kadar yoğun bir annenin bu kadar uslu bir bebeği olmasını da şans olarak değerlendiriyorum. 24 ayın özeti benim için tam olarak budur.

Hamile kadınlara ne gibi giyim önerileri verebilirsiniz? Siz hamileyken neler giymiştiniz?

Ben çok şık bir hamileydim. Ne kirpiğimden, ne makyajımdan ne de kıyafetlerimden ödün vermedim. Ellerinden geliyorsa çok bakımlı ve özenli olmalarını tavsiye ederim.

Doğuma makyajla, fönlü saçlarla ve ojelerle girmeniz epeyce konuşuldu? Neden böyle bir şeyi tercih ettiniz?

Doğuma makyajla girdim çünkü moralim yüksek olsun istiyordum, doktoruma “Ben kafama o tencerelerin üzerine kapatılan bonelerden takmam, benim çok şık leopar eşarbım var.” dedim ve full makyajla girdim, iyi ki de öyle yapmışım. Hatta french ojelerimi bile silmedim. Doğuma gittiğim inanılır gibi değildi.

Çalışan bir anne olarak zamanı nasıl yönetiyorsunuz?

Yönetemiyorum çünkü bana tam bir gün yetmiyor. Çok ama çok yoğun çalışıyorum. Çok az uyuyorum. Oğlumu göremeyeceğim zamanlarda onu atölyeye yanımda götürüyorum.

Anne-oğul neler yaparsınız, nasıl vakit geçirirsiniz?

Çok eğleniyoruz, çok gülüyoruz en sevdiğimiz şey Caillou ve Pepee… Her bölümünü ezbere biliyorum, tabii ki lunapark aşığı her çocuk gibi ama her şeyi pek bir erken öğrendi, önüne geçemiyorum şa anda.

Oğlunuzun siz benzeyen yönleri var mı?

Ben de, babası da bebekken uslu ve mülayim çocuklarmışız.  O da aynı bize benziyor.

Nasıl bir kayınvalide olursunuz sizce?

Şahane bir kayınvalide olurum, oğlumu mutlu edecek kadını baş tacı ederdim herhalde. Rahat bir yapım var.

Kocanızın sizi takma kirpiksiz görmediği doğru mu? Nasıl bir enerjidir bu?

Kocam bakımlı kadın sever. Ben çok renkli bir kadınım, bu yönümü çok seviyor. Tabii ki beni kirpiksiz de gördü ama o kadar gözü alıştı ki anlamıyor sanırım.

Anne Gülşah Saraçoğlu’nu anlatır mısınız? Neler yapıyor, sakin mi, telaşlı mı, annelik onu değiştirdi mi?

Sakinim ve hiç telaşım yok. Birçok insan bu halime şaşırıyor ama rahat ve özgüvenli bir anneyim. Mütevazı olmaya gerek yok, dört dörtlük bir anneyim. Aslan çok uslu ve cool bir bebek. Yeterli ölçüde yaramazlık yapıyor. Beni yormuyor, gece uykusunu biliyor ve asla uyanmıyor. Her şeyimiz planlı programlı, muhakkak öğle uykusuna yatıyor. Akşam 21.00’de mutlaka yatar, sabah 09.00’da da uyanır. Çok sakin ve uslu bir bebek anlayacağınız.

Anne olmak yaratıcılığınızı etkiledi mi?

Beni profesyonel anlamda değiştiren hiç bir şey olmadı ama evde yeni yeni icatlar çıkarıyorum her anne gibi.

Çocuk olduktan sonra araları eskisi gibi iyi olmayan çiftler var. Siz bu kadar bakımlı bir kadınsanız bu durum sizin evde hiç geçerli olmadı sanırım!

En başta Selçuk muhteşem bir eş, çok iyi bir baba ve çok başarılı bir iş adamı… Her zaman bana ve evliliğimize saygı duydu. Ama çok özel bir durumdan dolayı boşandık. Tabii ki çok sevimsiz bir durum. Aslan henüz bunu idrak edemiyor çünkü biz sürekli bir aradayız. Mutlu bir çocuk Aslan. Evli olan birçok çiftten daha çok ilgileniyoruz Aslan’la. Sevgimizde en ufacık bir sarsılma yok, bazı fikir uyuşmazlıklarından dolayı bu durumu yaşadık ancak hayat bu belli mi olur; bir gün yine evleniriz belki…

Hamilelik süresince nasıl beslendiniz? Spor yaptınız mı?

Aslında çok zor beslendim çünkü doğumhaneye gidene kadar hep istifra ettim. Sürekli balık, ceviz ve pekmez yiyordum ve bol süt içiyordum bunlardan başka bir şey yemedim. Spor yapmadım uzun süre hatta çok da kilolu bir kadın olarak 2 yıldır hayatım devam ediyordu, tam 83 kiloydum. Şu an 23 kilo verdim ve 60 kiloya düştüm tek yaptığım spor, trambolin üzerinde her gün 15 dakika zıplamaktı. Bunun dışında ciddi bir diyet programı uyguladım.

Söyleşi: Müge Serçek Biroğlu
Fotoğraf: Hakan Aydoğan

 

Haftalara göre gebelik ile ilgili içerikler için https://www.bebek.com/haftalara-gore-gebelik/

Post navigation

Bir yanıt yazın