Doğuma Giderken Yanınızda Neler Bulundurmalısınız?

Zaman zaman zorluklarla, zaman zaman mutluluklarla geçen mucizevi yolculuğunuzun sonuna gelmenize sayılı günler kaldı. Canınızın parçası bebeğinizi kollarınıza almanın, onunla beraber yepyeni bir hayata başlamanın mutluluğunu yaşamak üzeresiniz. Şimdiden tebrik ederiz.

Peki bu yolculuğun sonunda, hastaneye gittiğinizde ve doğumunuz gerçekleştiğinde, yanınızda bulunması gereken eşyaların neler olduğunu biliyor musunuz? Mutlaka biliyorsunuzdur ama birlikte bir daha üzerinden geçmeye ne dersiniz? Dilerseniz yalnız beraberce üzerinden geçmeyelim, siz hemen bir liste hazırlamaya başlayın.

1. Doğumunuz gerçekleşeceği ve hastanede bir miktar vakit geçireceğiniz için yanınızda mutlaka gecelik ve sabahlık bulunmalıdır.

2. Kişisel bakım ve temizlik ürünlerinizi ( tarağınızı, diş fırçanızı, diş macununuzu, havlunuzu, parfümünüzü, pudranızı ve kendinizi iyi hissetmeniz için makyaj malzemelerinizi unutmayın )

3. Sizinle beraber kalacak refakatçiniz için yiyecek şeyler

4. Terlik, temiz çorap ve temiz yedek iç çamaşırları

5. Ağzınızda oluşacak olan kuruluğu giderecek içecekler

6. Bolca peçete ve bolca kağıt havlu

7. Gece acıkmanız veya susamanız halinde bir şeyler yemek için kaşık, çatal, bir şeyler içmeniz için de bardak. Tabii bir de yiyecek ve içecekler

8. Doğum gerçekleştikten sonra eve dönüşte giymeniz için kıyafetler

9. Doğumdan sonra hastanede istirahat halindeyken canınızın sıkılma ihtimaline karşın yanınıza bulunduracağınız bir kitap.

10. Sizi sağlıklı ve zinde tutacak faydalı besinleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Mesela fındık, ceviz, badem, kuru üzüm v.b.

11. Bebeğinizin eve dönüş yolunda giyebilmesi için kıyafetler

12. Bebeğiniz için önlük, kağıt peçetesi, alt bezi ve arabası

13. Elbette bir de bu unutmak istemeyeceğiniz mutlu günü resimlendirmek için fotoğraf makineniz veya kameranız

 

Doğuma hazırlık ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/doguma-hazirlik/

Post navigation

Bir yanıt yazın