Bebek Beşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz, beşiğinde iken genellikle görme alanınızın dışında ve tek başına olur. Bu nedenle beşik, tamamen güvenli olmalıdır.

Bebeğinize beşik seçerken şunlara dikkat etmeniz gerekir:

– Parmaklıkların arası 6 cm’den fazla, yani bebeğin başını sıkıştırabileceği genişlikte olmamalıdır.

Beşikler, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen kurşun ham maddesini kesinlikle içermiyor olmalıdır.

Bebek beşiği satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ayarlanabilir olma özelliğidir. Öyle ki, bebeğiniz oturmaya başladığı anda yatağın seviyesini indirerek, kenarlara yaslandığında düşmeyeceği ve tırmanamayacağı kadar derin bir konuma getirilebilmelidir.

– Eğer beşiğin üzerinde dönence türü oyuncak varsa bebek beşik içindeyken buna uzanamayacağı kadar yüksekte olmalıdır. Ayrıca bebekler oturmaya başladıklarında bu oyuncaklar mutlaka sökülmelidir.

Bebe beşikleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik, bebeğinizin yatakla karyola arasına kayıp sıkışmaması için yatağın beşiğe tam olarak oturması ve arada hiç boşluk kalmaması gerekmektedir. Eğer yatağın kenarlarından üç veya daha çok parmak girebiliyorsa beşiğe uygun yeni bir yatak alınmalıdır.

Eğer bebek besikleri seçilirken tercih, ahşap olanlardan yana kullanılacaksa; üzerinde kıymık ya da çatlak olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir

 

Bebek ürünleri ve alışveriş ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/bebek-urunleri-ve-alisveris/

Post navigation

Bir yanıt yazın