Hamile Kalmanın 10 Basit Yolu

Bir bebek sahibi olmaya karar verdiniz ve şimdi sıra hamile kalmaya geldi. Peki hamile kalmanızı kolaylaştırmak için yapılabilecek şeyler yok mu? Tabii ki var! Yazımızın devamında

Kadınların hamile kalmaya en elverişli oldukları dönemde, sağlık sorunu bulunmayan çiftlerin bile yalnızca %15’i bebek sahibi olabiliyor. Kısacası kadının yumurtlama döneminde, spermi ve yumurtayı bir araya getirmek pek de öyle kolay bir iş değil. Peki, kolaylaştırmanın yolu yok mu?

Düzenli Sevişmek: Bu madde size çok abartılmış bir yaklaşım gibi gelebilir ama değil. Aksine çok sevişmeniz hamile kalma şansınız o kadar fazla artıracaktır. Normal şartlarda spermin vücutta canlı kalabilme süresi 5 güm. Düzenli seks hayatı, tam yumurtlama döneminde spermlerle yumurtayı bir araya getirme şansını artıracak.

Kafeini Kesmek: Yapılan araştırmalar kafein tüketiminin hamile kalma ihtimalini yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor.

Eşinizi Serin Tutmak: Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı, spermler için problem yaratır. Bu sebeple eşinizin bol, vücuduna yapışmayan, pamuklu iç çamaşırı giymesini rica edin.

Diyeti Bırakmak: Muhtemelen en çok hoşumuza gidecek madde bu J. Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre; kadınlar kalori alımını düşürdüklerinde, üreme hormonlarındaki seviye de aynı şekilde düşüyor.

Beslenme Şeklinize İlaveler Yapmak: Zinc, Selenyum, E ve C Vitamini alın.

Zinc ve E Vitamini: Bu ikisi eşiniz için. Zinc, hücre yenilenmesine yardımcı olurken E vitamini de hücre yenilenmesine destek sağlıyor. Eşinizin spermleri güçlendikçe sizin yumurtalarınızın buna direnme ihtimali o kadar düşecektir. Selenyum: Bu da eşinizine. Testosteron ve sperm sayısı artışı için selenyum önemli bir vitamindir. Vitamin C: Yine eşiniz için. C Vitamini eşinizin sperm kalitesini artıracak ve bu da sizin hamile kalmanıza yardımcı olacak. Zinc: Bu seferki Zinc sizin için. Siz de zinc içerek hücre bölünmesi ve yenilenmesi konusunda  gelişme kaydedeceğinizden daha kolay hamile kalabileceksiniz.

İçki ve Sigarayı Bırakmak: Bu maddeyi hamile kalma dışında da uygulayın. İçki ve sigara hem kadın hem de erkek üreme organlarını direkt olarak etkiler. Özellikle sigara erkeklerde sperm sayısını düşürür ve sperm hareketliliğini bozar. Aşırı alkol alımı da spermin yapısını bozar.

İlaç Kullanımı!: Kullandığınız ilaçlar ile ilgili önce doktorunuzla konuşun. Hangilerini kullanmaya devam edebilirsiniz hangilerini kullanamazsınız ve hamile kalmadan ne kadar zaman önce bırakmanız lazım öğrenin.

Ağrı Kesiciler:  Doktorunuzun sizi bilgilendireceği bazı ağrı kesiciler yumurtlama döneminde kullanıldığı takdirde kadın vücudunda prostaglandin hormonunun baskılanmasına neden olur. Oysa sizin bu hormona ihtiyacınız var çünkü yumurtanız bu hormon sayesinde fallop tüpüne düşer.

Ateşini Artırmak: A ve D vitaminleri hem cinsel isteği artırır hem de iktidarsızlıkla baş edilmesine yardımcı olur. Buna ek olarak sizi ve eşinizi güçlendirip metabolizmanızı hızlandırır. Kullanmaya başlamak için vakit kaybetmeyin.

Kontrole Gitmek: Uzun süredir deniyor fakat hamile kalamıyorsanız eşinizle beraber mutlaka doktorunuza görünün. Bu, mutlaka kötü bir şey var demek değil, ama aynı zamanda sizde veya eşinizde tıbbi bir durum da olabilir. Siz bunu ne kadar çabuk tespit ederseniz o kadar çabuk bebek sahibi olabilirsiniz.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Nasıl hamile kalınır ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/nasil-hamile-kalinir/ 🤰[/box]

Post navigation

Bir cevap yazın