Tüp bebek tedavisinde yeni alternatif çözümler

Uygulanan tüp bebek yöntemindeki başarısızlıkların son gelişmiş yöntemlerle aşılabileceği bunun yanı sıra başarısız tüp bebek sonrası uygulamaya yardımcı olacak bazı yöntemler var.
 
Parternal lenfosit aşısı nedir? Tüp bebek uygulamalarında ne işe yarar?
Genellikle başarısız tüp bebek kategorisine giren düşük gebelikler yaşayan annelerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Erkekten alınan kandan lenfosit hücreleri ayrılarak annenin koluna enjekte edilen bir aşı türüdür. Bağışıklık sisteminde oluşabilecek olumsuzlukları önlemekte önemli bir yere sahip olduğu araştırmalarda kabul görmüştür. Tüp bebek tedavilerinde başarılı bir yöntem olup, anne karnındaki bebeğin zarar görebileceği hücrelerin oluşmasını engeller. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu aşı tedavi öncesi ve sonrası olmak üzere 2 aşamada uygulanır.
 
Yardımcı tomurcuklanma laserte işlemi nedir?
Tüp bebekte başarıyı etkileyen bir yöntem olan döllenmiş embriyonun rahim içinde tutunması için dış tabakanın incelmesi gerekmektedir.  Hazırlık aşaması sırasında laboratuvar ortamında zana tabakasının incelmesini kolaylaştıracak bir işlemdir.
 
Yapay rahim uygulaması nedir?
Tüp bebek başarısızlıklarında uygulanan bir yöntem olan bu uygulama rahim duvarından hücreler toplanarak embriyoların gelişimi için doğal bir ortam sağlama işlemidir. 
 
Blastosist transferi ne zaman uygulanır?
Blastosist, döllenmiş yumurtanın tutunmadan önceki geldiği son haline denir. Bu zamana kadar laboratuvarda bekletilip geliştirilen blastosit hale gelmiş embriyolar 5. ya da 6. gününde rahime transfer edilir.
 
Akupunkturun tüp bebek başarılarındaki önemi nedir?
Akupunktur tüp bebek uygulamalarında tedavi başarısını artırmaktadır. Annenin strese dayanıklığı, beta-endorfin salgılaması nedeniyle rahimdeki kan akışını hızlanır, rahim olgunlaşır, gebelik kolaylaşır ve bu sayede embriyoların tutumu kolaylaşır. Bir çok otorite başarısız tüp bebek sonrası akupunkturu önermektedir.
 
Reiki nedir nasıl uygulanır?
Doğal bir tedavi olan reiki vücudun belli noktalarına uygulanan bir uygulamadır. Enerji akışı ile hem zihinsel hem de bedenen iyileşmeyi sağlar. Başarısız tüp bebek sonrası stresi azaltmak için uygulanabilir.
 
Antioksidanların uygulamadaki önemi nedir?
Çevresel faktörlerden kaynaklanan olumsuz şartlar hücrelere zarar verir ve işlevlerini yitirmesine neden olur. Antioksidan kullanımı hücreleri bu olumsuz etkilerden koruyarak uygulamalarda yardımcı bir faktör haline gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı