Oto Koltuğu ve Ana Kucağı Seçiminde Püf Noktalar

Anne ve babalar hamileliğin başladığı süreç itibariyle bebeklerinin ihtiyaçlarını, rahatları için gerekenleri, sağlıklı gelişiminde rol oynayacak şeyleri ve ayrıca bunlarla beraber hayatı kendileri içinde kolaylaştıracak eşya, besin maddesi, giysi ve mobilya gibi ürünleri edinmeye başlarlar. Her ürün için en doğru seçimi yapabilmek adına araştırma yapmak gerekir. Ana kucakları, salıncaklar ve oto koltuklarıda araştırılıp en güvenli ve en gerekli olanın edinilmesi gereken ürünler arasında yer alır.
Bebeklerin gelişimini bebek taşıma şekilleri belirlenir. Bebekler doğduktan sonra ilk iki ay boyun kasları, omurgası ve refleksleri çok iyi gelişmediğinden dolayı bebeklerin doğru şekilde nefes alabilmesine izin verecek şekilde taşınmaları gerekmektedir. 6 aydan önce tam oturma pozisyonunda oturtulmasında sakınca olduğundan dolayı buna uygun şekillerde yatırılmaları, oturtulmaları ve taşınmaları gerekmektedir.
Bahsettiğimiz diğer özelliklerin dışında bebek salıncak ve ana kucakları için en önemli şartlardan biri de bu ürünler satın alınırken bebeklerin kilosuna en uygun olanı seçmektir. Oturma yeri geniş, korunaklı, emniyet kemerli ve katlanıp taşınabilir olması gerekmektedir. Kanz ana kucağı gibi ürünler içinden kolayca bebeğinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Bebek ve çocuklarla yolculuk yaparken oto koltuk kullanımı 10 yaşına kadar zorunludur. 10 yaşından sonra çocuk emniyet kemeri takabilir. 0-12 ay arasında olan bebekler iin ana kucağı modeli en uygun olan modeldir. Arabalara ana kucağı bebeklerin yüzü arka cama bakacak şekilde yerleştirilmelidir. Römer oto koltuğu ve Kraft oto koltuğu gibi bir çok markanın ürünleri içinde 0-12 ay, 1-4 yaş ve 4-10 yaş aralıklarındaki çocuk veya bebekler için uygun oto koltukları bulabilirsiniz.

Bebek yürüteçleri ilk altı aydan sonra kullanılabilir. Özellikle evde bebeklerin hareket alanı genişler ve annelerde evin her yerinde rahatça bebekleriyle vakit geçirebilirler.

Bebek salıncak, anakucakları, oto koltukları ve bebek yürüteci gibi ürünler hem anne babaların hayatlarını kolaylaştırır ve bebekleriyle kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlar hemde bebeklerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda olmasına olanak sağlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı