Beslenme

Organik denilince akla HiPP gelir!

Süt Formülleri
Hiç anne sütü alamayan veya kısmen alan bebeklerin, sağlık profesyonelleri kontrolünde, anne sütü model alınarak hazırlanmış seçkin bir formüle ihtiyaçları vardır. Bu yüzden formülün içeriği kanun tarafından net bir şekilde belirlenmiştir. HiPP için mümkün olan en doğal ürünlerin kullanılması önemlidir ve organik süt formülü için temel ürün olarak sıkı kontrollere tabi tutulan kalsiyum ve kaliteli protein kaynağı olan organik inek sütü kullanılmaktadır.

Ek Gıda
Bebekler, en erken 4’üncü ayın sonundan itibaren ve en geç 6’ncı aydan sonra kaşık maması ile beslenmeye başlamış olmalıdırlar. Bu dönemde bebekler artık aktif  bir öğrenme sürecindedir ve yeni tecrübelere merakla tepki verirler.

Sebze, meyve , demir ve protein bakımından zengin,çiğneyebilecekleri kıvamda et öğünleri bu dönemde artan aktivite ve enerji ihtiyaçlarını karşılamak için sağlıklı, doğal ve dengeli ek besinlerdir.Organik kaliteye sahip HİPP, sebze ve meyve püreleri, tahıl bazlı ek gıdaları ve menüleri ile bebeklerin kaşık mamaya başlama sürecinde organik kaliteli ek gıdaları ile bu dönemdeki bebeklerin beslenmesine büyük katkı sağlar.

1-3 Yaş Beslenmesi
1-3 yaş arası ,çocukların konsantrasyon, koordinasyon ve motor becerilerinin gelişiminde önemli bir dönemdir. Bu dönemde bilişsel ve fiziksel yetenekleri hızlıca gelişir. Bu dönemdeki çocukların duyarlılıkları dikkate alınarak o yönde bir diyet uygulanması gerekmektedir.
Tam tahıllı gıdalar, sebze ve meyveler, kahverengi pirinç, makarna, patates, süt, bazı et ve balıklar ve değerli yağlar çocukların 1 yaşından itibaren dengeli, uygun ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanımının teşvik edilmesi ve geliştirilmesinde oldukça  önemlidir. İşte bu yüzden HİPP,  aktif  bir şekilde dünyayı keşfeden biri olarak küçük çocuk beslenmesinde ağırlıklı olarak üzerinde durulan 0-1 yaş grubuna ilave olarak 1-3 yaş grubundaki çocukların da kaliteli ve organik 1-3 yaşa uygun olarak üretilen sebze ve meyve ağırlıklı beslenmesinin, bağışıklık sistemlerinin desteklenmesi açısından oldukça önemli olduğunun bilincindedir. Bu yüzden de 1 yaş sonrasına uygun organik ürünleri ile bu yaş grubundaki küçük çocukların beslenmesine ve kendi başlarına yemek yeme alışkanlığı kazanmalarına hem de organik kaliteye sahip küçük çocuk ürünleri ile sağlıklı gelişimlerine destek olur.

www.hipp.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu