Okul öncesi eğitimde önemli kitaplar

Halen temmuzun ortasındayken, halen yaz mevsimini sürerken ve çocuğunuz halen okula başlamamışken yapmanız gereken en iyi şey çocuğunuza bol bol kitap okumak. Eğer siz de bu sıcak günleri çocuğunuza kitap okumaya ayaırabileceğinizi düşünüyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız kitap önerilerine bir göz atın 🙂

Karşıtlıklar

Yazar: Jenny TYLER – Robyn GEE
Çevirmen: Özlem ÖZBAL
Yayınevi: Tübitak

Okulöncesi çocuklarının el becerilerini geliştirmek, dikkatlerini toplamalarını sağlamak ve onlara basit aritmetik bilgileri aktarmak amacıyla tasarlanan Okulöncesi kitaplığı, anne babaların çocukalarının gelişimine katkıda bulunmalarını sağlayacak, “Karşıtlar”, büyüklük, şekil, miktar, konum ve yön gibi, çocukların matematiksel kavrayışlarında önemli bir yeri olan kavramları öğretmeyi amaçlıyor.

Mevsimler Kralı’nın Doğum Günü

Yazar: Aytül AKAL
Çevirmen: yok
Yayınevi: Uçanbalık

Mevsim değişimlerinin engellenmesi mümkün mü? Ya değişmeseydi mevsimler? Doğa neden şimdi tanıdığımız şeklinde? Renklerin birbiriyle karışımından ortaya çıkan farklılıklar… Farkındalığı gülerek, eğlenerek yaratmak, farklılıkları öğretmek için…

Nokta Birleştirmece Dinazorlar

Yazar: Karen Bryant-Mole
Çevirmen: Özlem ÖZBAL
Yayınevi: Tübitak

Erken Çocukluk Kitaplığı’nın bu renkli ve sevimli etkinlik kitabı eğlenceli olduğu kadar öğretici de. Gizli resimler ortaya çıkarken çocuklar hem eğlenecek hem de sayı sayma ve kalem tutma becerileri gelişecek.

Mavi Zürafa Minik, Kareyi Anlatıyor

Yayınevi: Akademi Çocuk Kitap

Çocuğunuz bu kitap ile; kare ve dikdörtgeni tanıyacak, başta mavi olmak üzere renklerle karşılaşacak, şekiller, renkler ve sayılar ile çevresi arasında ilişki kurmayı öğrenecek, hayal gücünü harekete geçirecek, dil ve sosyal gelişimini destekleyecek. Kitabın sayfalarını çocuğunuz ile birlikte çevirin. Her sayfada yer alan resim ile ilgili onunla konuşun, ona sorular sorun. Kitabın kahramanı olan ‘mavi zürafa Minik’ el kuklasını da kitapla beraber kullanarak hem çocuğunuzun ilgisini daha fazla çekebilir hem de öğrenirken eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer Astronot Olsaydım

Çizimler: Louise Comfort
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Dairenin içine kendi fotoğrafını yerleştir! Eğer bir astronot olsaydın, neler yapardın? En sevdiğin resmini arka sayfadaki resim bölümüne yerleştir ve eğlenceli bir uzay macerasına başla. Çocuklarınızın hayal gücünü geliştirecek mükemmel bir kitap!

Çocuk Gelişim Uzmanı
İDİL SEDA AK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı