Genel

Mutlaka sahip olmanız gereken bebek eşyaları

Yeni anne baba olmuk kişiler için en gerekli bebek eşyaları şöyle gruplanabilir:

Genel bakım ihtiyaçları: Temizleme havluları, ağız silme bezi, vücut termometresi, pişik kremi, bebeklere özel şampuan ve sabunlar, küvet ve filesi bebek eşyası seçiminde atlamamanız gereken ihtiyaçlardır.
 
Beslenme ile ilgili ihtiyaçlar: Cam biberonlar, polikarbonat biberonlar (kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmeyen ve şekli bozulmayan biberonlardır.), biberon emzikleri ve biberonları bir süre sıcak veya soğuk tutmaya yarayan biberon taşıyıcıları ise yine gerekli olduğu düşünülmeyen fakat aslında son derece elzem olan bebek eşyaları arasında sayılabilir.
 
Bebek odası ihtiyaçları: Yanları yüksek karyolalar, su geçirmez çarşaflar, yatağın kenarına koymak üzere minderler, oda termometresi, oda nemlendiricisi, bebefon.
 
Taşıma için gerekli eşyalar: Bebek eşya alışverişlerinde bir diğer önem verilmesi gereken konu taşıma eşyalarıdır. Baston ve klasik pusetler, malzeme çantası, sallanan ya da tekerlekli ana kucağı, araba koltuğu, oto emniyet kemeri ve yürüteç ise bebek eşyası alışverişlerinde alınabilecek taşıma malzemeleri arasında sayılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu