“Hoşgeldin Bebek” poliçesi ile bebeklere ömür boyu güvence

Groupama’nın ‘Hoşgeldin Bebek’ poliçesi yenidoğanlar için yatarak teşhis ve tedaviden yoğun bakım ünitesine, hastane sonrası ayakta tedaviden yurt çapında acil yardım ve tıbbi danışmanlık hizmetlerine kadar tüm önemli sağlık hizmetlerini kapsıyor. Groupama Pazarlama Grup Müdürü Frederique Guegan konuyla ilgili merak edilenleri anlatıyor.

1.    Yenidoğanlara yönelik bir poliçe hazırlama fikri nasıl doğdu?

Türk sigorta sektörünün gelişmine yardımcı olmak öncelikli hedeflerimizden biri olduğu için Türkiye’deki müşterilerimize de en yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmak amacıyla çalışıyoruz. Yenidoğan bebekler için sunduğumuz ‘Hoşgeldin Bebek’ isimli bu yeni özel sağlık sigortası poliçemizi de bu bakış açısıyla geliştirdik. ‘Hoşgeldin Bebek’ poliçesini gerçekten benzersiz yapan yönü, bu poliçeyle beraber anne babaların da Groupama tarafından sigortalanmış olma şartının aranmaması, bebeğin dünyaya geldiği ilk 45 gün içerisinde gerçekleştirilebilmesi ve günde 1 liradan az bir ödemeyle yani oldukça uygun koşullarda hayat boyu sigortalanma avantajı sağlaması.  

2.    Bu poliçe ile yenidoğanlara yönelik hangi sağlık hizmetleri ve hastane masrafları teminat altına alınıyor?

‘Hoşgeldin Bebek’ poliçesi yenidoğanlar için yatarak teşhis ve tedaviden yoğun bakım ünitesine, hastane sonrası ayakta tedaviden yurt çapında acil yardım ve tıbbi danışmanlık hizmetlerine kadar tüm önemli sağlık hizmetlerini kapsıyor. Bunlara ek olarak, anne babalara ‘Yeni Hayatlara Merhaba’ adı altında yeni doğmuş bebeklerinin tüm temel doğum sonrası bakım eğitimleri konusunda bilgilenebilecekleri uzman destek hizmeti de sağlanıyor. Profesyonel yenidoğan hemşireleri ve uzmanları tarafından verilen bu eğitim, anne babaları yenidoğan bebeklerinin ilk 3 aylık temel gelişim süreciyle ilgili ayrıntılı olarak bilgilendiriyor.

Bu poliçeyle güvence altına alınan bebekler için ayakta tedavi hizmeti gerektiği zaman, poliçeyle birlikte verilen sağlık kartı sayesinde Groupama’nın anlaşmalı hastanelerinde özel bir indirim de sağlanıyor.

3.    Anne – babanın da sigortalı olma şartı aranıyor mu?

Hayır bu poliçeden yararlanabilmek için anne babaların Groupama tarafından sigortalı olma şartı aranmıyor. Ve sigorta poliçeleri doğrudan bebeğin adına düzenleniyor. Bu da poliçemizin en büyük avantajlarından biri.

4.    Poliçe bebek doğar doğmaz da yapılabiliyor mu?

‘Hoşgeldin Bebek’ özel sağlık sigortası poliçesi bebeğin doğumunu takip eden 45 gün içerisinde düzenlenebiliyor. Bu da ebeveynlere bebeklerinin sağlığını doğumdan hemen sonra güvence altına alabilme imkanı sağlıyor.   

5.    Bu poliçenin yenidoğanlara sağladığı avantajlar diğer poliçelere gore nelerdir?

‘Hoşgeldin Bebek’ poliçesi Groupama tarafından sadece yenidoğanlara özel hazırlanmış ve Türkiye’de ilk kez sunulan benzersiz bir hizmet. En büyük avantajlarından biri de doğumdan itibaren ilk 45 gün içerisinde yaptırılabilmesi, yani isterseniz bebeğinizi doğduğu günden itibaren güvence altına alabiliyorsunuz. Ayrıca ailenin Groupama’dan sigortalı olması şartı aranmıyor. Poliçe doğrudan bebek adına düzenleniyor. Poliçenin maliyeti de son derece uygun, günde 1 TL’den az bir fiyata anne babalara bebeklerini güvence altına alma imkanı veriyor. ‘Hoşgeldin Bebek’ poliçesi bebeklerinin sağlığını ilk günden güvence altına almak isteyen anne-babalar kadar, doğum hediyesi arayışındaki eş, dost ve yakın akrabaların da tercihi olabilecek nitelikte hoş bir hediye seçeneği olarak da düşünülebilir. Bu değerli poliçeyi hediye edebilmek için hediye edecek kişilerde Groupama’dan sigortalı olma şartı da aranmıyor.  

6.    Hoşgeldin Bebek’ özel sağlık sigortası paketi kapsamında bir de CD hediye edildiğini biliyoruz. Bu CD’deki şarkıları kim seslendirdi? Özel olarak mı seslendirildi?

Groupama, ‘Hoşgeldin Bebek’ sigorta paketi içerisinde Soner Canözer tarafından bebekler için özel olarak bestelenen şarkıların bulunduğu bir müzik CD’si de hediye ediliyor. Poliçeyi sevdiklerinin yeni doğan bebeklerine hediye etmek isteyenler için, paketin içinde CD’nin yanısıra içine özel not yazılabilecek nazarboncuklu ‘Hoşgeldin Bebek’ kartları da yer alıyor.

7.    Bebeklere ömür boyu garanti de veriliyor mu?

Groupama’nın, ‘Hoşgeldin Bebek’ özel sağlık sigortası poliçesiyle sağladığı tüm faydalara ek olarak, 3 yaşına kadar aralıksız olarak Groupama güvencesinde bulunan bebeklere farklı avantajlar çerçevesinde ömürboyu sigorta yenileme güvencesi de sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı