Göz tembelliği korkutmasın

Göz tembelliği bir gözün diğerine göre %20 daha düşük kapasite ile görmesidir. Dünyagöz hastanelerinden kullanılan yeni tedavi yöntemi ‘Nörovizyon’ tedavide yaş sınırını ortadan kaldırıyor. Artık göz tembelliği olan ve göz hekimi tarafından uygun olduğu tespit edilen 9 – 55 yaş arasındaki hastalar bu yeni tedavi yönteminden faydalanabiliyorlar.

Göz tembelliği nedenleri
Tembellik, doğuştan görülebilen göz hastalıklarına ve travmaya bağlı olarak ya da genetik sebeplerle gelişebilir. Ailesinde göz tembelliği ve/veya şaşılık görülen kişilerin erken yaşta göz muayenesi olmasında fayda vardır. Göz tembelliğinin oluşumunun en önemli etkeni şaşılıktır.

Göz Tembelliğinde Neurovision mucizesi
Dünyagöz hastanelerinde kullanılan Neurovision tedavisi göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Bu mucizevi tedavi, bilgisayar sistemine yüklenen bir program sayesinde doktor kontrolünde yapılmaktadır.

Göz yapısı uygun bulunan 9 – 55 yaş arasındaki kişilere uygulanan tedavide bilgisayar teknolojisi ile beyine görme yeniden öğretilmekte ve bu yöntemle görmede artış sağlanması hedeflenmektedir.

Neurovision Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?
Tedaviye uygun olduğu belirlenen hastanın ilk seansı, doktoru tarafından hastanede yapılıyor… Tedavi yaklaşık 40 seanstan oluşmakta ve her seans yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Hastanede göz doktoru tarafından uygulanan ilk seanstan sonra tedavinin geri kalan kısmını kişi, kendisine verilen bilgisayar programı sayesinde, evde veya uygun ortam yaratılabilirse iş yerinde uygulanabiliyor. Düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sayesinde 3 – 4 ay içinde tedaviden sonuç alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı