En iyi 10 Bebek Şampuanı

En İyi 10 Bebek Şampuanı, Tavsiyesi ve Yorumları

Bebeğinizin hassas cildi için en iyi şampuanın hangisi olabileceğine yönelik araştırmalara başladınız. Bıcı bıcı saatlerinin keyifli geçmesi için, göz yakmayan ve bebeğinizin cildine uygun şampuanı seçmeniz çok önemli.

Her şampuanın kendine özgü detayları olduğunu bilerek koku konusunda da hepsinin farklı olduğunu göreceksiniz. Doğru bebek şampuanını seçerek bebeğinize banyo saatlerini de sevdirmeniz mümkün.☺️

Bu konuda sizler için en iyi 10 bebek şampuanını araştırdık. Hepsinin özelliklerine ve deneyen yorumlarına bu  yazımızda yer verdik.

Haydi, yazımızı okumaya devam edin ve en iyi 10 bebek şampuanını keşfedin.

Öncelikle kısaca bilgi edinmek için aşağıdaki tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Bebek Şampuanı Tavsiyesi ve Özellikleri
Marka/ModelÖne Çıkan Özellikler
Mustela Bebek ŞampuanıUzun saçlı ve saçları zor açılan bebekler için uygundur.
baby me Bebek ŞampuanıKız ve erkek bebeklere özel ayrı ayrı üretilmiştir.
Dalin Bebek Şampuanı%98 doğal kökenli içeriğe sahiptir.
Sebamed Bebek ŞampuanıHiçbir yan etkisi yoktur.
Uni Baby Bebek ŞampuanıYüksek nemlendirme ve alerjik reaksiyona duyarlı formüle sahiptir.
Johnsons Baby Bebek ŞampuanıFarklı çeşitleri ve özellikleri mevcut ürünlere sahip.
Bübchen Bebek ŞampuanıBesleyici ve koruyucu özelliğe sahiptir.
Hipp Bebek ŞampuanıOrganik badem özü içerir.
Penaten Bebek ŞampuanıDoğal olmayan yağ olmadan üretilmiştir.
Nivea Bebek ŞampuanıHem saç hem vücut için 2’si 1 Arada olarak formüle edilmiştir.
 1. Mustela Bebek Şampuanı

  mustela-bebek-sampuani
  Mustela Bebek Şampuanı doğumdan itibaren kullanılabilmesiyle ebeveynlerin neredeyse en çok tercih ettiği markalardan birisi. Mustela Bebek Şampuanı sabun içermeyen formülü sayesinde bebeğinizin cildinin ve saçlı derisinin narinliğini korumasına yardımcı olur. Cildi rahatlatır ve nemlendirirken yumuşak formülü ile bebeğinizin gözlerini yakmaz. Uzun saçlı ve saçları zor açılan bebekler için uygundur.

  Kullanan ebeveynler tarafından olumlu dönüş alan bu şampuanın biraz da yorumlarına bakalım:

  mustela-ebeveyn-yorumu
  mustela-deneyen-yorumu
  Mustela Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Mustela Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/mustela-gentle-cleansing-yenidogan-bebek-sampuani-500-ml-p-mus-8374/

   

 2. baby me Bebek Şampuanı

  baby-me-bebek-sampuani-erkek baby-me-bebek-sampuani-kiz

  Kız ve erkek bebekler ciltleri için ayrı ayrı üretilmiş, bir ebebek markası olan baby me Bebek Şampuanlarının ortak özelliklerinden en önemlileri, besleyici ve koruyucu özellikte olmaları. baby me Bebek Şampuanları özel formülleri sayesinde göz yakmaz, kalıntı bırakmaz ve kolayca durulanır. Papatya özlü, vitamin B5 ve allantoin içerir. Dermotolojik olarak test edilmişlerdir. Koruyucu, Paraben, Fenoksietanol,Alkol, Sülfat(SLS,SLES),Tuz, Parfüm Alerjeni ve Boyar madde içermez.

  Bebeğinizin hassas derisine uygun olarak üretilen bu şampuanların deneyen yorumlarına bakalım:

  baby-me-kiz-sampuan-deneyen-yorum
  baby-me-erkek-sampuan-deneyen-yorum
  baby me Kız Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için tıklayın: https://www.e-bebek.com/bebek-sampuani-c4116/

  baby me Erkek Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için tıklayın: https://www.e-bebek.com/bebek-sampuani-c4116/

 3. Dalin Bebek Şampuanı

  dalin-bebek-sampuani
  dalin, bebekler için şampuan denince akla gelen ilk seçimlerden birisi. Hatta anneler bile bazen dalin kullandığını söylüyor. ☺️ Peki nedir bu dalin Bebek Şampuanının özellikleri? Detaylıca bakalım.

  dalin %98 doğal kökenli içeriğe sahip. Kalan %2’lik kısım ise güvenle kullanabileceğiniz ve özenle seçilmiş içeriklerden oluşuyor. Alkol, paraben, SLS,boya, SLES ve sabun içermez. İlk günden itibaren bebeğinizin saç ve vücut temizlendiğinde güvenle kullanabileceğiniz bir şampuan. Göz yakmadığı ve yumuşaklığı klinik testlerle kanıtlanmıştır.

  Mis kokusuyla banyoların keyfini çıkarmak için süper yardımcınız dalin’in deneyen yorumlarını inceleyelim:
  dalin-deneyen-yorumu
  dalin-ebeveyn-yorumu
  Dalin Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Dalin Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/dalin-sampuan-klasik-500-ml-p-dal-1800/

   

 4. Sebamed Bebek Şampuanı


  sebamed-bebek-sampuani

  Sebamed Bebek Şampuanı ilk günden itibaren bebeğiniz için etkin koruma sağlar. Ph 5,5 sayesinde cildin koruyucu asit mantosunun gelişmesine yardımcı olur. Cilt dostu olduğu için nemlendirici içeriği sayesinde kuruluğa karşı miniğinizin hassas cildini korur. Bebeğinizin saç ve saç derisini yumuşak bir şekilde temizler, konağı önler. Paraben içermez ve mikrobiyolojik kontrolden geçirilmiştir. Ayrıca Sebamed marka bilinirliği ve güvencesi ile de en çok tercih edilen markalardan birisi. Dilerseniz yetişkinler için de kullanabilirsiniz.

  Deneyen yorumlarını incelemeye ne dersiniz?

  En İyi 10 Bebek Şampuanı, Tavsiyesi ve Yorumları
  sebamed-ebeveyn-yorumu

  Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Sebamed Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Sebamed Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/sebamed-bebek-sampuani-500-ml-p-seb-45903/

   

 5. Uni Baby Bebek Şampuanı

            uni-baby-bebek-sampuan    uni-baby-yenidogan-sampuan

  Hem yenidoğan bebekler için için hem de saç ve vücut şampuanı olarak kullanılabilen bebekler için birbirinden uygun ürünleri bulunan Uni Baby’i ebeveynler çok seviyor. Göz yakmayan yeni özel formülü, hoş kokusu ve yumuşak yapısı ile bebeğinizin saç ve saç derisini koruyarak temizliyor. Yüksek nemlendirme ve alerjik reaksiyona duyarlı formülü ile cildin doğal yapısını destekliyor. İçeriğinde bulunan Avena Sativa bebeğinizin cildini yapılandırıyor, koruyor ve canlandırıyor. Paraben, boya, SLS ve SLES içermiyor.

  Uni Baby Yenidoğan Köpük şampuanını da bebeğiniz için ilk günden itibaren güvenle kullanabilirsiniz. Bitkisel içeriği ile hassas temizlik sağlayan ve alerjik reaksiyona neden olan maddeler içermeyen Uni Baby ürünlerinin deneyen yorumlarını inceleyelim:
  uni-baby-yenidogan-ebeveyn-yorumu
  uni-baby-deneyen-yorumu
  Uni Baby Ürünlerine kolayca ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.e-bebek.com/bebek-sampuani-uni-baby-c4116_b680/

 6. Johnsons Baby Bebek Şampuanı

  johnsons-baby-bedtime-sampuan  johnsons-baby-cottontouch-sampuan

  Bebek yağları ile daha da çok tanıdığımız Jonhsons Baby markasını ebeveynlerin çok severek kullandığını biliyoruz. Listemizin olmazsa olmazlarından biri. Çünkü farklı çeşitleri ve özellikleri ile bizim gönlümüzü çaldı. Şimdi bahsetmeye başlayalım.

  Johsons Baby Bedtime Saç ve Vücut için Şampuan:

  Bebeğinizin çok daha rahat bir uyku çekmesi için üretilen bu ürünün özellikleri ve yorumları da çok güzel. Yatmadan önce, Johnsons Bedtime Şampuanını kullanarak bebeğinize ılık bir banyo yaptırın, ardından rahatlatıcı NaturalCalm aroması içeren Johnsons Bedtime Losyon veya Johnsons Bedtime yağ ile cildine hafifçe masaj yapın. Hem kalitesi hem de güzel kokusuyla ebeveynler çok memnun.

  johnsons-bedtime-deneyen-yorumu
  Johnsons Baby Pamuksu Dokunuş Saç ve Vücut Şampuan:

  Tam miniğinizin cildine uygun, yumuşacık ve pamuksu bir dokunuşa sahip Johnsons Baby Pamuksu Dokunuş Saç ve Vücut Şampuanı hem miniğinizn vücudu hem de saçı için kullanabileceğin bir ürün. İlk günden itibaren bebeğinizin narin cildini temizler ve korur. Boya, sabun ve SLS/SLES içermez. Bunların yanında yenidoğan bebeklerin cildine uygunluğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

  Deneyenler göz yakmadığını söylüyor. ☺️

  johnsons-baby-cotton-touch-deneyen-yorumu
  Dilerseniz “En İyi 6 Bebek Yağı Tavsiyesi ve Yorumları” Konulu yazımızı inceleyebilir, bebek yağları hakkında fikir edinebilirsiniz.

  En İyi 6 Bebek Yağı: https://www.bebek.com/en-iyi-6-bebek-yagi-tavsiyesi-ve-yorumlari/

  Johnsons Baby Bebek Şampuanlarına ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.e-bebek.com/bebek-sampuani-johnsons-baby-c4116_b461/

 7. Bübchen Bebek Şampuanı

  bubchen-bebek-sampuani
  Şimdi sırada Bübchen Bebek Şampuanı var. Bir Alman markası olan Bübchen, bebeklerin narin cildini ve hassas gözlerini düşünerek, onlar için uygun olabilecek bir ürün geliştirmek isteyerek şampuanını formüle etmiştir. Bebeğinizin saç ve baş derisinin temizlik ve bakım için geliştirilmiştir. Doğal yumuşaklık veren Bübchen Bebek Şampuanı, besleyici ve koruyucu özelliğe sahiptir. İçerdiği papatya ve ıhlamur çiçeği özleri sayesinde saçlara ipeksi parlaklık verir ve saçın kolay biçim almasını sağlar. Hassas saç derisindeki kuruma ve tahrişleri önler. Bitki özlü yıkama hammaddesi içerir ve optimal cilt koruma özelliğine sahiptir.

  Sabun boya ve koruyucu madde içermeyen Bübchen Bebek ve Çocuk Şampuanı cildin pH dengesi ile de uyumludur. Doğumdan itibaren kullanılabilir ve yetişkinler için de uygundur. Ebeveynlerin de buna çok sevindiğini tahmin edebiliyoruz!☺️

  Bakalım ebeveynler dermatolojik olarak test edilmiş, Bübchen Bebek Şampuanı hakkında neler diyorlar?
  bubchen-sampuan-ebeveyn-yorumu
  bubchen-sampuan-deneyen-yorumu 
  Bübchen Bebek ve Çocuk Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Bübchen Bebek ve Çocuk Şampuanı: https://www.e-bebek.com/bubchen-klasik-bebek-ve-cocuk-sampuani-400-ml-p-bub-12784/ 

   

 8. Hipp Bebek Şampuanı

  hipp-bebek-sampuani

  Bizim ebeveynlere tavsiye edebileceğimiz ve ebeveynler tarafından da beğenilen, paraben, PEG (polietilen glikol), renklendirici, mineral ve esansiyel yağ, koruyucu ve hayvansal ham madde içermeyen Hipp Bebek Şampuanının cilt ile uyumluluğu dermatolojik olarak test edilmiştir.

  Organik badem özü içerir ve bu kontrollü organik olarak elde edilen olgun bademlerden sağlanmaktadır ve içeriğinden dolayı en yüksek kaliteye sahip cilt bakım ürünlerinden birisidir. Cildin yenilenmesinde ve korunmasında özellikle yararlı olan doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengindir. Hassas ve kuru ciltler tarafından iyi tolere edilir ve bebek cilt bakımında tercih sebebi olan şampuanlardan birisidir.

  Göz yakmayan ve alerji riskini minimize eden Hipp Bebek Şampuanının deneyen yorumlarını inceleyelim:
  hipp-bebek-sampuan-deneyen-yorum
  hipp-bebek-sampuan-ebeveyn-yorum
  Hipp Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Hipp Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/hipp-babysanft-bebek-sampuani-200-ml-p-hip-e9560/

 9. Penaten Bebek Şampuanı

  penaten-bebek-sampuani
  Penaten Bebek Şampuanı, günlük kullanım için ideal olan bebek şampuanlarından birisidir. Hiçbir alerjik, kokular ve doğal olmayan yağ olmadan üretilmiştir. Dermatolojik olarak test edilen Penaten Bebek Şampuanı, bebeğinizin cildi için dosttur. Nazik bir banyo, cilt ve saç için kullanıma uygundur. Cildi kurutmaz.

  Deneyen ebeveynler Penaten Bebek Şampuanından genel olarak memnun:
  penaten-bebek-sampuani-deneyen-yorumu
  penaten-bebek-sampuani-ebeveyn-yorumu
  Penaten Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Penaten Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/penaten-bebek-sampuani-400-ml-p-pat-6460/

   

 10. Nivea Bebek Şampuanı

  nivea-bebek-sampuani

  Hem saç hem de cilt için kullanılabilen Nivea 2’si 1 arada formülü bebeğinizin hassas cildini nazikçe temizler ve korur. Göz yakmaz. Papatya özü içeren formülü ile bebeğinizin saçını ve cildini temizlerken cildini kurumaktan korur. Kolayca durulanarak saç ve ciltte temiz, yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakır. Alkol ve paraben içermeyen bu şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir.

  nivea-bebek-sampuan-deneyen-yorum
  nivea-sampuan-ebeveyn-yorumu
  Deneyenlerin de memnun olduğunu gördüğümüz Nivea Bebek Şampuanına kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Nivea Bebek Şampuanı: https://www.e-bebek.com/dalin-sampuan-klasik-900-ml-p-dal-0992/

 11. “Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?” Konulu yazımızı incelemek ister misiniz?☺️ Aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır? : https://www.bebek.com/bebek-banyosu-nasil-yaptirilir/

  Dilerseniz “Deneyen Anne Yorumlarıyla En İyi 6 Pişik Kremi” Konulu yazımızı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

  Deneyen Anne Yorumlarıyla En İyi 6 Pişik Kremi: https://www.bebek.com/deneyen-anne-yorumlariyla-en-iyi-6-pisik-kremi/

   

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir cevap yazın

Anne Sütünü Sağma Teknikleri

Yenidoğanlarda Kalp Hastalıklarına Dikkat

Cerebral Palsy Nedir?