Genel

Emzirme ve biberonla beslemeyi nasıl birleştirebilirim?

Emzirme ve biberon ile besleme size daha fazla esneklik verir ve aynı zamanda eşiniz veya diğer aile bireylerinin de, bebeğinizin beslenme sürecine dahil olması anlamına gelir.Bebeğinizi, içinde anne sütü olan biberon ile dört ila altı haftalıkken tanıştırabilirsiniz. Fakat ilk önceliği emzirmeye vermeniz oldukça önemlidir. Eğer işe gitmeniz veya dışarı çıkmanız, ve dışarıyken beslemeyi planlıyorsanız, bebeğinize yavaş yavaş biberonu tanıtarak başlayabilirsiniz.

Tamamen emzirmeyi seçtiğiniz zamanları not etmeniz önemlidir. Vücudunuz arz ve talep bazında, doğru miktarda süt üretecektir. Daha fazla besleme için, daha fazla süt üreteceksiniz. Düzenli emzirme, süt tedariğinizi korumak için önemlidir. Hazır mama, bu dengeyi ve süt tedariğini etkileyebilir. Bu nedenle kombinasyon için, sağdığınız sütü biberon ile besleme için kullanabilirsiniz.
Süt sağma ile ilgili başarılı pratik tavsiyeler için, sayfa 6 ya göz atabilirsiniz.

Biberon ile Tanıştırma ve Biberon ile Beslemenin Red Edilmesini Önlemek İçin İp Uçları

Eğer bebeğinizi emziriyor ve biberon ile beslemeyi istiyorsanız, bebeğiniz emzirmeye alışmadan ve hem sizin hem de bebeğiniz icin çok geç olmadan biberon ile tanıştırmalısınız. İdeal olarak 6 haftadan itibaren biberon vermeye başlayabilirsiniz. Farklı zamanlarda biberonu deneyin. Bazı bebekler, uykuluyken, çok acıktıklarında veya sabahın ilk saatlerinde biberonu daha kolay kabul ederler.
Biberon ile besleme size daha fazla esneklik verir ve aynı zamanda eşiniz veya diğer aile bireylerinin de, bebeğinizin beslenme sürecine dahil olmasını sağlar.

Göğüs pompaları kategorisindeki ürünleri görmek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu