ebebek’ten Bebek dergisi Şubat sayısı çıktı

ebebek’ten Bebek dergisi Şubat sayısı rengarenk tasarımı ve dopdolu içeriği ile sizlerle…
Derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

Annelik dünyanın en zor ve güzel öğretisi

Disiplinli, işine bağlı, pozitif ve spor tutkunu bir kadın Şeyda Coşkun… “Artık her şeyden önce anneyim” diyen, beslenme ve egzersiz konusunda yaşam koçluğu yapan Coşkun’un annelik hikayesini bu sayfalarda okuyabilirsiniz. 

Doğru nefesle doğum travmasını önlemek mümkün

Doğum travması çoğu kişinin hayatında olumsuz etkiler bırakıyor. Oysa normal ya da sezaryen doğum sonrasında nefes koçları hastaneye gidip, bebekle sadece beş dakika çalışarak doğum travmasını dönüştürebiliyor. Bu konudaki bilgiyi Nefes Koçu Nevşah Fidan’dan aldık. 

Çocuklarınız sanat ile büyüsün

Sanatın, müziğin, tiyatronun çocukların, bebeklerin hatta henüz anne karnında olanların bile gelişimine çok önemli katkılar yaptığını biliyor muydunuz? Bu yararları en ayrıntılı şekilde öğrenmek ve sanatın birbirinden güzel dallarından birini çocuğunuzun hayatına katmak için T.C . İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu- Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Gökçe Gülen’in kaleme aldığı yazıyı mutlaka okuyun. 

Hiperaktiviteyi ne kadar tanıyorsunuz?

Biraz yaramaz olan her çocuğun “hiperaktif” olarak nitelendirildiği bir çağdayız. Oysa uzmanlar, bir çocuğa gerçekten hiperaktivite ve dikkat eksikliği teşhisinin konması için ciddi araştırma yapılması gerektiğini söylüyor ve bu konuda doğru bilinen yanlışların altını çiziyorlar. 

3 soruda önemli konu

Annelerin en fazla merak ettiği konuların başında, iki yaş sendromu, tuvale eğitimi ve yabancılara karşı verilen tepkiler geliyor. Biz de bu ay bu üç konuyu ele aldık ve işin uzmanına, Klinik Psikoloji Uzmanı ve Anne Koçu Fazilet Seyidoğlu’na danıştık. 

Yoksa bebeğim duymuyor mu?

Bebeğin tüm hayatını etkileyebilecek bir sorun olan işitme kaybı erken teşhis sayesinde başarıyla tedavi edilebiliyor. Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi SESVAK- İşitme, Konuşma ve Denge, Ses ve Akustik Araştırma Laboratuvarı’ndan Odyoloji Uzmanı Ayşenur Küçük Ceyhan veriyor. 

Obezite cerrahisi hamileliğe engel değil

Kişinin obez olması genel sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yarattığı gibi hamilelik ve doğum süreçlerini de etkileyebiliyor. İdeal olansa obez anne adayının gebelik planlanan dönemde normal kiloya getirilmesi. Uzmanlar, diyet ve egzersiz programlarının yeterli gelmediği durumlarda cerrahi yönteme başvurulmasının yerinde olacağını belirtiyor.

Yemek, moda, uzman görüşü, ajanda ve daha fazlası Şubat sayısında!

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı