Haber & Röportaj

ebebek’ten Bebek dergisi Ocak sayısını kaçırmayın

ebebek’ten Bebek dergisi Ocak sayısı rengarenk tasarımı ve dopdolu içeriği ile sizlerle…
Derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

“Baba olmak olağanüstü bir duygu” 
İçeride dizisi kısa zamanda herkes tarafından büyük ilgi gördü. Dizinin en sevilen karakterleri arasında yer alan Alyanak’ın replikleri ise günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Alyanak karakteriyle ciddi hayran kitlesine ulaşan Yıldıray Şahinler ile dizi, tiyatro ve çocuklu hayat hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Anne adayları ağrıya yenilmeyin 
Hamilelik döneminde vücudun bazı bölgelerinde farklı sebeplere bağlı ağrılar olabiliyor. Sırt, bel, karın, kasık, bacak ve ayaklar, anne adaylarının ağrıdan şikayet ettiği başlıca bölgeler arasında. Medical Park Göztepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Başar Önal’a ağrılar ve sebeplerini sorduk.

Sadece hamilelikte yaşayacağınız 8 şey

Hamile olmak kolay değil, vücuda binen yük, mide bulantıları, ağrılar, bebeğin sağlığı ile ilgili endişeler… Ama madalyonun bir de öteki yüzü var; hamile olmanın size sağladığı avantajlar… Neler olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman yazımıza göz atmanızı öneririz.

2017 çocuklarınızla iletişimin yılı olsun
Bebekliğinden itibaren her aşamada çocukla doğru iletişim kurmak ebeveynliğin temelinde yer alıyor. Yapılan yanlışlar ileride düzeltilmesi zor sonuçlar ortaya çıkartabiliyor. Bu düşünceden yola çıkan Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca, anne babalara rehber niteliğinde bir yazı hazırladı.

Bebeklerde uykunun püf noktaları
Çiçeği burnunda annelerin en çok merak ettiği konuların başında “Bebeğime nasıl uyku düzeni oluşturacağım” sorusu geliyor. Yenidoğan döneminden, dört yaşa kadar olan uyku düzeni ile ilgili tüm merak edilenleri Uyku Danışmanı Pınar Sibirsky’e sorduk.

Bulaşıcı hastalıkları ne kadar iyi tanıyorsunuz?
Bulaşıcı hastalıklar en sık çocukluk çağında görülüyor. Bunun en önemli nedeni ise çocukların hastalıklara neden olan mikroplarla ilk defa karşılaşıyor olması. Ancak yaygın aşı uygulamaları, toplumun genel hijyen kuralları konusunda bilinçlenmesi bu hastalıkların görülme oranını azaltıyor.

Moda, uzman görüşü, ajanda ve daha fazlası Ocak sayısında!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu