Haber & Röportaj

ebebek’ten Bebek dergisi Aralık sayısını kaçırmayın

ebebek’ten Bebek dergisi Aralık sayısı rengarenk tasarımı ve dopdolu içeriği ile sizlerle…
Derginin ilgi çekici konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

 


“İkinci çocuğu istiyoruz” 

Ekranların sevilen yüzü Alp Kırşan ve eşi  Zeynep, tatlı oğulları Efe Alp ile Bodrum’da keyifli bir yaşam sürüyor. Bir sene sonra ikinci çocuğu isteyen Kırşan ailesi ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

 


Hamilelikte hangi testleri yaptırmalısınız?

Bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek tüm anne adaylarının hayalı… Bu sebeple hamilelik dönemi boyunca pek çok test yapılarak, bebeğin sağlık durumu değerlendiriliyor. Peki bu testlerin neler olduğunu biliyor musunuz?

 
Anne adayları bakımla ilgili neleri merak ediyor?

Bakımlı ve güzel olmak kadınlar için her dönemde çok önemli… Hamilelik de bu dönemlerden biri. Ancak, hamilelik döneminde cilt ve vücut bakımında biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.

 Önce doğum sonra güzellik

Doğum sonrası anneler vücutlarında bazı toparlanmalara ihtiyaç hissedebiliyor. Bu sebeple gerçekleştirilecek estetik uygulamaların doğumdan en az 6 ay, ideal olarak 1 yıl sonra yapılması öneriliyor. Liv Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstriktüf Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Onur Egemen doğum sonrsı yapılabilecek işlemleri anlatıyor.

 


Prematüreler hakkında bilmeniz gerekenler

Zamanından önce doğan bebeklere prematüre deniyor. Bu bebeklerin bakımı da ayrı bir özen gerektiriyor. Erken doğan bebeklerle ilgili bilinmesi gerekenleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Gülnihal Şarman anlatıyor.

 Sütünüzü doğru saklıyor musunuz?

Anne sütünün doğru yöntemlerle sağılması ve uygun şartlarda saklanması hem anne hem de bebek açısından son derece önemli. Sütlerin sağılıp, saklanması özellikle çalışan annelere büyük kolaylık sağlıyor.

 Moda, uzman görüşü, ajanda ve daha fazlası Aralık sayısında!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu